A.Butkevičius: „Vilniaus vandenų“ vadovą išdavė savi

Socdemų lyderio Algirdo Butkevičiaus principingumas vėsta - jis jau nebekaltina Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus dėl „Vilniaus vandenis“ sukrėtusio skandalo.

Socialdemokratų lyderis tebetvirtina, kad penki socialdemokratai turėtų pasitraukti iš valdančiosios koalicijos Vilniaus savivaldybėje. Tačiau ne todėl, kad „Vilniaus vandenų“ vadovas socialdemokratas Darius Norkus įtariamas ėmęs kyšius. Anot jo, su konservatoriais toliau neįmanoma dirbti.

Tokią poziciją A.Butkevičius išsakė ketvirtadienio vakarą vykusiame socialdemokratų Vilniaus skyriaus tarybos posėdyje, nors vos dieną prieš tai socialdemokratų partijos pirmininkas kalbėjo visiškai priešingai.

Kaltinimai pasikeitė

„Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas R.Adomavičius kuravo sritį, į kurią įeina ir „Vilniaus vandenys‘, ir jei jis nesusitvarkė su šitomis pareigomis, tai nepuošia mūsų partijos. Aš netoleruosiu ir siūlysiu, kad R.Adomavičius ir kiti partijos nariai savivaldybės taryboje pasitrauktų iš koalicijos ir einamų pareigų“, - trečiadienį BNS sakė A.Butkevičius.

Partijos Vilniaus skyriaus tarybos posėdyje, kaip portalui teigė vienas jame dalyvavęs socialdemokratas, jis R.Adomavičiaus jau tiesiogiai nekaltino dėl „Vilniaus vandenyse“ kilusio kyšininkavimo skandalo ir, kad šis nesusitvarko su savo darbu. Tačiau , pareiškė, kad socialdemokratai patys išdavė D.Norkų ir todėl jo valdomą bendrovę užgriuvo Specialiujų tyrimų tarnyba (STT).

„Jis pareiškė turintis informacijos, kad vos ne mūsų (socialdemokratų - red.past) rankomis buvo išduotas ir į specialiųjų tarnybų rankas pateko D.Norkus. O tai sakydamas pažiūrėjo į R.Adomavičių“, - portalui pasakojo vyras.

„Kai tai galima suprasti. Esą D.Norkus būtų ir toliau šiltai sėdėjęs, ėmęs kyšius, bet atsirado kažkoks bjaurybė, kuris ėmė jį ir įskundė“, - pasipiktinęs bendrapartiečių abejingumu ir kaltų ieškojimu kažkur kitur tik ne tarp savų, kalbėjo socialdemokratas.

Dėl šios priežasties jis teigė ir susisiekęs su portalu. „Nebesuprantu, kas dedasi“, - tęsė jis.

Įmonė turėjo problemų

Posėdyje kalbėjęs R.Adomavičius, vyro teigimu, pabrėžė, jog iš anksto negali teisti kolegos, tai tyrėtų padaryti teisėsaugininkai, tačiau pažymėjo, kad tai, kas rašoma žiniasklaidoje yra sunkiai suvokiami dalykai. „Kai įsiskaitai, nėra ką komentuoti - pasakytum, gal žmonės kvaišalų kažkokių prisivalgė, kad taip padarytų“, - Vilniaus skyriaus pirmininko žodžius citavo tarybos narys.

R.Adomavičius tvirtino, kad tiek jis pats, tiek savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas, tiek jis pats, vos tik buvo pranešta, kad STT sulaikė „Vilniaus vandenų“ vadovus išsireikalavo visą įmanoma medžiagą.

Nors visos turimos informacijos jis sakė negalintis paviešinti, tačiau pabrėžė, kad net 26 iš 31 pernai „Vilniaus vandenų“ vykdytų viešųjų pirkimo buvo iki gegužės mėnesio, t.y. iki generaliniu direktoriumi pradėjo dirbti D.Norkus.

„R.Adomavičius sakė, kad šie pirkimai buvo smulkūs - pirktos teisinės paslaugos, degalai, kompiuterinė technika, ryšių paslaugos. Pasak jo, po Viešųjų pirkimų tarnybos“ atlikto patikrinimo „Vilniaus vandenyse į šią tarnybą aiškintis buvo nuėjęs ir pats D.Norkus. Po šio apsilankymo trys ketvirtadaliai pažeidimų buvo panaikinti“, - skyriaus pirmininko žodžius perpasakojo portalo pašnekovas.

Kiti Vilniaus skyriaus tarybos nariai taip esą stengėsi apginti D.Norkų ir siūlė jo neteisti, kol teisėsaugininkai nepasakė savo paskutinio žodžio.

Atsirado tik vienas, kuris viešai paklausė, kas tokios reputacijos žmogų pasiūlė į „Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus vietą, tačiau R.Adomavičius bandė išsisukti nuo šio klausimą - pradėjo aiškinti, kad jis turi visų partijos skyriaus darbuotojų biografijas, pažymėjo kaip gerai dirba socialdemokrato vadovaujami „Vilniaus troleibusai“ ir tik vėliau prasitarė, jog D.Norkus į šią vietą buvo pasiūlytas tik todėl, kad šioje bendrovėje jau dirbo direktoriaus pavaduotoju.

R.Adomavičius jau pernai, likus daugiau nei mėnesiui iki Naujųjų Metų buvo gavęs informacijos, kad šioje bendrovėje vyksta nesuvokiami dalykai ir dėl jų su D.Norkumi buvo kalbėta 6 ar 7 kartus. „Mes buvome pagalvoję, kad jis gal per silpnas vadovauti tokiai bendrovei“, - Vilniaus vicemerą citavo socialdemokratas.

Šie Vilniaus skyriaus pirmininko žodžiai užkliuvo ir A.Butkevičiui. „Žinojo ir nieko nesakė. Būtume nusprendę, ką daryti“, - įgėlė partijos pirmininkas.

Kartu su D.Norkumi pirmadienį buvo sulaikytas pardavimo ir rinkodaros direktorius Nerijus Laurinaitis, konsultantas viešųjų pirkimų klausimas Saulius Lukošius ir aprūpinimo ir ūkio tarnybos viršininkas, taip pat socialdemokratas Tomas Biknevičius.

Pastarasis po apklausos buvo paleistas, o D.Norkų ir N.Laurinaitį teismas leido suimti mėnesiui, S.Lukošių - 20 dienų.

Jie įtariami piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu. Visos nusikalstamos veikos susijusius su bendrovėje vykdytais viešųjų pirkimų konkursais - prokurorai teigia, kad šių konkursų laimėtojais buvo įmanoma tapti, tik bendrovės vadovams sumokėjus kyšį.

Trauktis neskubama

A.Butkevičius ketvirtadienį posėdyje pareiškė, kad iš savivaldybės pasitraukus Liberalų sąjūdžio atstovams, tą patį turėtų padaryti ir socialdemokratai. Esą su konservatoriais jau nebeįmanoma dirbti - viskas, kas savivaldybėje yra blogai, to kaltininkais įvardijami socialdemokratai, o už tai, kas gerai, nuopelnus prisiima jie patys. „Mes negalime būti antrarūšiais, turime būti daugiau ambicingi“, sakė partijos pirmininkas.

Tačiau, pasak portalo pašnekovo, palaikančių šią idėją beveik nebuvo. Vieni tarybos nariai ragino neskubėti ir gerai apsvartyti savivaldybėje susidariusią situaciją, esą durimis trenkti galima bet kada, kiti aiškino, kad gal ir galima būtų pasitraukti iš koalicijos ir dirbti opozicijoje, tačiau tada visą garbę už socialdemokratų Vilniaus mieste įgyvendinamus projektus perims konservatoriai, o tai partijai nesuteiks pliuso artėjančiuose savivaldybės rinkimuose.

R.Adomavičius tvirtino, kad iš koalicijas pasitraukus Liberalų sąjūdžiui, kuris visą šį laiką nieko nedarė, tik trukdė dirbti, socialdemokratų pozicijos Vilniaus savivaldybėje pastebimai sustiprėjo, todėl trauktis iš koalicijos būtų nenaudinga.

Savivaldybės tarybos narys Audrius Rudys pareiškė, kad pasitraukus iš dabartinės koalicijos, būtų galima galvoti apie naujos sudarymą, tačiau kol kas jis nemato su kuo ją galima sudaryti. Jei būtų nuspręsta tai daryti su Lenkų rinkimų akcija, jo paties šioje koalicijoje tikrai nebūtų.

Pasak portalo pašnekovo, sprendimas dėl išėjimo iš koalicijos tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Greičiausiai, šio klausimo svarstymas bus tęsiamas ir pirmadienį įvyksiančiame socialdemokratų Vilniaus skyriaus prezidiumo posėdyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių