A.Brazausko asmenybė - kauniečių akimis

Atsisveikinimą su kadenciją baigusiu prezidentu A.Brazausku stebint visai Lietuvai, vieni Bažnyčios sprendimą smerkia, kiti – teisina. Ką apie tai mano kauniečiai?

Regina Sidunova, auklė:Apie Algirdą Mykolą Brazauską galiu pasakyti tik geriausius žodžius. Tai buvo taktiškas politikas, atsidavęs savo darbui ir žmonėms. Manau, jis gyveno ir valdė valstybę taip, kaip liepė jo širdis. Gal jis ir buvo komunistas, bet tais laikais būti pionieriumi ar komjaunuoliu privalėjai, mat valstybėje vyravo tokia santvarka. Tik smerkti dėl to nederėtų. Be to, jis yra kilęs iš tikinčios šeimos, o neigiamai apie jį šneka tie, kurie mato vieną medalio pusę.

 

Birutė Ragauskienė, pardavėja:

Visų pirma, apie mirusįjį negalima pasakyti nieko blogo. Šį prezidentą aš gerbiu, jis viską darė pagal savo išgales. Tai buvo geras valstybės vadovas, o valdžia duota tokia, kokią mes užsitarnavom – jei vieni mano, kad jis buvo blogas prezidentas – mes tokio nusipelnėme, bet aš tikiu, kad jis buvo geras vadovas. Mūsų visuomenė tokia buvo visada: jei mano kaimynas daro vienaip, aš darysiu atvirkščiai. Tokie yra lietuvių kultūra. Po prezidento mirties užsivers ir užsimirš dar vienas istorijos puslapis, man dėl to labai gaila.

 

Inga Tarnauskienė, architektė:

Tai buvo ryški asmenybė, galiu išskirti jo toleranciją ir artumą visuomenei, paprastiems žmonėms. Aš smerkiu bažnyčios poelgį. Jeigu ir buvo jo gyvenime kažkas blogai – vadinasi, viską lėmė santvarka. Po to, kiek daug padarė Lietuvai, seni dalykai jau turėjo būti pamiršti, todėl man šis bažnyčios poelgis yra nesuprantamas. Tikiu, kad į viską galima žiūrėti lanksčiai. Brazauskas gavo patepimą ir turėjo būti įneštas į Katedrą.

 

Alfredas Antanas Jakučiūnas, architektas, paveldosaugininkas:

A.Brazauskas buvo charizmatiška asmenybė. Klausantis jo kalbų niekada neišgirsdavai sarkazmo. Apskritai, smerkimas yra neigiamas bruožas, todėl buvusį prezidentą reikia tik gerbti. Stoviu prieš Kauno Katedrą ir skauda širdį, kad A. M. Brazausko neįleido į Vilniaus Katedrą. Prisimenu, kaip dalyvavau Sąjūdžio suvažiavime ir buvo didelis džiaugsmas, kai ją atgavome, o dabar, rodos, Lietuvos prezidentas net nenusipelnė į ją būti įneštas.

 

Daiva Boguševičienė, restorano direktorė:


Aš šimtu procentų esu už tuos, kurie palaiko Lietuvos prezidentą. Šis, tikras tvirtas lietuvis, gal yra priėmęs įvairių sprendimų, dėl kurių galima diskutuoti, bet jeigu Lietuvoje būtų daugiau tokių kaip A.Brazauskas, manau, šalyje būtų kita situacija. Takoskyra tarp palaikančiųjų katalikus ir buvusį Lietuvos vadovą yra kvaila, nesuprantu, kodėl taip viskas vyksta. Juk yra pedofilijos skandalų, pačių kunigų neištikimybės atvejų, turėjimas vaikų ir šeimininkių, tačiau kunigai vis tiek laidojami. Mano manymu, prezidentas gailėjosi, kad santuoka yra ne bažnytinė, ėjo išpažinties, todėl ši nuodėmė yra viena menkiausių. Vien dėl to, kad jis buvo garbingas žmogus, turėjo būti įneštas į Katedrą.

 

Andrėjus Charitonovas, padavėjas:

A.Brazauskas buvo puikus valdininkas, žmogus, kuris mąstė apie savo valstybę ir jos interesus. Tuo tarpu šiandien daugelis politikų mąsto apie savo karjerą. Lietuvos prezidentas palaikė ryšius su Rusija, o tai buvo naudinga Lietuvai. Kiti galėtų iš jo išmokti tvarkytis valstybėje taip, kaip namuose. Negaliu vertinti šio katalikų požiūrio, nes esu pravoslavas, bet gerbiu ir palaikau A.Brazauską.


Šiame straipsnyje: Brazauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių