9 litai už automobilių stovėjimą galutinai pražudys senamiestį

Vilniaus valdžios užmojai pagrindinėse senamiesčio gatvėse už automobilių stovėjimą įvesti triskart didesnę rinkliavą nei nustatyta dabar į neviltį varo ne tik miestiečius, bet ir verslininkus.

Jei taip, tada bankrotas

Kol miesto valdžia svarsto, du ar tris kartus padidinti rinkliavos už automobilių stovėjimą senamiestyje dydį, Vokiečių gatvėje įsikūrusių įstaigų vadovai šiurpsta vien nuo minties apie mokesčių augimą. Jie neabejoja, kad tai tiesiogiai palies jų ir taip ne pačius geriausius laikus išgyvenantį verslą.

„Neįsivaizduoju tokių kainų. Katastrofa. Tokios minties net negali būti, kitaip smulkiajam verslui bus suduotas lemiamas smūgis. Verčiau tegu iškart pasako – išsikraustykite. Ir 3 litai yra brangu, o čia 9! Jei taip bus, po senamiestį tik politikai ir važinės. Gedimino prospektą jau numarino, mirs ir taip vos besikapanojanti Vokiečių gatvė – jau ir taip didžiuma kraustosi į prekybos centrus. Niekas pas mus neatvažiuos. Bankrotas. Jūs man tokia žinia sukėlėte šoką“, – išgąsčio dėl ateities neslėpė parduotuvėje „Aš nupirksiu batukus tau“ dirbanti Vida Bulatienė.

Klientai ieškos, kur pigiau

„Būtų labai blogai“, – žodžių pritrūko Vokiečių gatvėje veikiančio Optometrijos centro direktorius Vidas Petručionis.

„Žiauru, – giliai atsiduso centrinėje miesto dalyje ir senamiestyje filialus turinčio grožio salono „Figaro“ personalo vadovė Danutė Dzekunskienė. – Tai būtų didžiulis smūgis verslui. Ir tai jau žmonės eina kirptis, kai verkiant reikia. Jei klientams prie sumos už vizitą kirpykloje dar reikės pridėti bent 15 litų už automobilio stovėjimą, lankytojų sumažės“, – neabejojo D.Dzekunskienė.

Bankams – vienodai

Restorano „Savas kampas“ direktoriaus pavaduotoja prekybai Ruta Puronienė miesto valdžios planus vertino kaip ekonomiškai neprotingus. „Ir taip jau striuka žmonėms. Jie ieško vietos automobilius palikti kiemuose, nes ir 3 litų gaila už vietą aikštelėje. Dabar jau ir artėjantis šildymo sezonas apribos išlaidas. 9 litai už valandą – nepageidautinas sprendimas“, – kalbėjo R.Puronienė.

Atrodo, kad dėl galimų valdžios sprendimų nesijaudina tik bankai.

„Klientų aptarnavimo padalinių turime įvairiose miesto dalyse, todėl manome, kad žmonės galės pasirinkti, kur jiems patogiau ir pigiau lankytis. Atkreipėme dėmesį, kad į filialus senamiestyje dažniausiai užsuka šalia įsikūrusių įmonių atstovai ar senamiesčio gyventojai. Jie ateina pėsti“, – situacijos nedramatizavo „Swedbank“ Komunikacijos skyriaus vadovė Jorūnė Juodžbalytė.

Taryba laimina idėją

Portalas primena, kad jau netrukus kai kuriose pagrindinėse senamiesčio gatvėse palikti automobilį gali būti ypač skausminga. Sostinės valdžia užsigeidė įvesti mėlynąją stovėjimo zona. Joje vairuotojams tektų pakloti 9 litus už valandą.

Pagal pirminį planą mėlynoji automobilių stovėjimo zona turėtų apimti Vokiečių, Didžiąją ir Aušros vartų gatves. Be to, mėlynieji gniaužtai įsiurbs ir Šventaragio gatvę bei teritoriją aplink Operos ir baleto teatrą: A.Jakšto, A.Goštauto, A.Vienuolio, J.Lelevelio gatves, Gedimino prospektą nuo V.Kudirkos aikštės iki A.Jakšto gatvės ir V.Kudirkos aikštės prieigas. Minėtoje zonoje už valandai paliktą automobilį tektų pakloti net 9 litus, o mėnesio abonementas gyvenimo be automobilio neįsivaizduojantiems miestiečiams atsieitų 700 litų.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba vakar po pateikimo bendru sutarimu pritarė nutarimo projektui, kuriuo būtų įvesta mėlynoji zona. Be to, ketinama išplėsti ir raudonosios bei geltonosios zonų ribas.

Šį nutarimą dar svarstys savivaldybės tarybos komitetai, po to miesto taryba balsuos dėl jo priėmimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių