2012-ieji Kaune: miegosime su kojinėmis

Iki vasario pabaigos miesto valdžia turi sudėlioti šių metų biudžetą, iš kurio miestas gyvens 2012-aisiais. Finansų skyriaus vedėjas Algimantas Laucius neslepia, kad šių metų devizas – išgyventi.

Labiausiai kentės kultūra

„Situacija Kaune yra sudėtinga. Pinigų šiemet bus mažiau viskam ir visiems“, – pranešė Finansų skyriaus vedėjas A.Laucius.

Pusmetį vicemero pareigas ėjęs ir kultūros reikalais rūpinęsis „Vieningo Kauno“ atstovas Povilas Mačiulis sunerimo sužinojęs, kad šiemet Kultūros programai ketinama kone 60 proc. sumažinti finansavimą.

„Kitos programos dar gauna pinigų iš valstybės dotacijų, o Kultūros programa finansuojama tik iš miesto biudžeto. Toks drastiškas siekis lyg kirviu nukirsti finansavimą rodo savivaldybės administracijos požiūrį į kultūrą“, – piktinosi P.Mačiulis.

Apie tai, kam labiausiai teks susiveržti diržus, Finansų skyriaus vedėjas kol kas nesiryžta kalbėti.

Neoficialiai kalbama, kad jau šią savaitę tarybos komitetai pradės svarstyti miesto biudžeto projektą, nors A.Laucius sakė, kad biudžeto projektas komitetus pasieks ne anksčiau kaip sausio 30-ąją.

„Dar iš pernai liko 41 mln. litų skylė. Tos skolelės niekur nedingsta. Daug kam pavesta galvoti, kaip šiemet išgyventi“, – įspėjo Finansų skyriaus vedėjas.

Valdininkai kelsis į mokyklą?

Miesto meras Andrius Kupčinskas tikino kol kas dar nematęs biudžeto projekto, tad nieko konkretaus negalintis komentuoti.

„Aišku, kad šiemet antklodė bus gerokai plonesnė ir siauresnė. Teks tenkintis tuo, ką turime, ir miegoti su kojinėmis“, – bandė šmaikštauti A.Kupčinskas.

Pasak mero, daugiau kaip pusė miesto biudžeto tenka švietimo sričiai, tad reikės neatidėliotinų sprendimų. A.Kupčinskas užsiminė, kad, nepertvarkius mokyklų tinklo mieste, savivaldybė nepajėgs išlaikyti švietimo ir ugdymo įstaigų ūkio.

Šiemet greičiausiai teks pasispausti Švietimo ir ugdymo skyriui, mat, mero teigimu, pastato, kuriame dirba šio skyriaus specialistai, nuoma savivaldybei per metus atsieina iki 800 tūkst. litų.

„Galbūt reikės perkelti skyrių į Vydūno ar kurią nors kitą pustuštę mokyklą“, – svarstė A.Kupčinskas.

Išbandymas koalicijai

Paklaustas, ar nebus didinami kurie nors mokesčiai kauniečiams arba naikinamos lengvatos, Kauno meras teigė, kad mokestinių permainų šiemet neplanuojama.

A.Laucius šiuo klausimu nėra toks kategoriškas, tačiau iš kur ir kaip gali bandyti papildyti kuklų biudžetą, neatskleidžia.

„Visada labiausiai trūksta pinigų miesto komunaliniam ūkiui. Poreikiai yra penkis kartus didesni už galimybes. Ir skolinimosi limitai gerokai sumažinti“, – atskleidė A.Kupčinskas.

Jis prisipažino, kad biudžeto svarstymas ir tvirtinimas bus išbandymas valdančiajai daugumai.


Šiame straipsnyje: Kauno valdžiabiudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nenustebes

Nenustebes portretas
Na tai dekui Kupcinskai, kad pazadejes geresni gyvenima Kaunui, dabar pranesi, kad pareina krachas.

dosa

dosa portretas
Kauno m. svivaldybes tarnautoju skaiciu reikia mazinti per pus ,atsiras tada pinigu.Tegul savivaldybes "protinguoliai "kuria darbo vietu Kaune,kodel sulindo i savivaldybe ,prie lovio??? Geriausia verslo grupe ,miestu savivaldybes... .Gerai issukuoti turi STT,FNTT tarnybos ,si "lizda".... .Per 21 metus prisiveise visokiu "gyvunu",kuriuos reikia naikinti,nes neliks Kauno.

Jo

Jo portretas
Rusų laikais vyrai kaimuos girti dainuodavo: nėra duonos nei mėsos ,nuo ko birka atsistos. Dabar ir tas pat, visko yra ir duonos ir mėsos ,bet nėra už ką pirkti ir dar reikės be kojinių gyventi.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių