2-osios ligoninės direktorius neatleistas, bet paskirtas laikinas vadovas (papildyta)

Taryba kol kas susilaikė nuo ketinimo atleisti iš pareigų 2-osios ligoninės direktorių, tačiau kol jis serga, ligoninei vadovaus kitas žmogus.

Po ilgų diskusijų nuspręsta neskirti nuobaudos 2-osios klinikinės ligoninės direktoriui Tautvydui Jankauskui ir kol kas neatleisti jo iš darbo. tačiau kol T.Janakauskas turi nedarbingumo pažymėjimą, gydymo įstaigai vadovaus Arvydas Rimkevičius. Jis tarybai nebuvo pristatytas.

Ketvirtadienį posėdžiauti susirinkę tarybos nariai susikivirčijo dėl Kauno 2-osios klinikinės ligoninės direktoriaus Tautvydo Jankausko atleidimo iš pareigų. Šis klausimas į darbotvarkę įtrauktas kaip papildomas.

Dar prieš posėdį prie savivaldybės susirinko gausus būrys 2-osios ligoninės darbuotojų, ginančių ligoninės vadovą T.Jankauską. Šią savaitę savivaldybė viešai paskelbė, kad bus siūloma jį atleisti iš užimamų pareigų, nes T.Jankauskas vilkina ligoninių pertvarkos procesą ir taip šiurkščiai ne pirmą karta pažeidžia darbo pareigas.

Kai kurie tarybos nariai siūlė neįtraukti klausimo į darbotvarkę, nes jis nebuvo apsvarstytas komitetuose. „Nesilaikoma darbo kodekso ir tarybos veiklos reglamento. Ar turime teisę tokį klausimą, kuris prieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams traukti į darbotvarkę“, - retoriškai klausė darbo partijos frakcijos seniūnas Gintaras Jonas Furmanavičius.

Meras Andrius Kupčinskas tikino, kad tarybos veiklos reglamento buvo laikomasi.

Socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas pareiškė, kad ligoninės darbuotojai paduos į teismą visą tarybą, jeigu toks klausimas bus svarstoma ir ligoninės direktorius bus atleistas iš pareigų. Balsuojant dėl klausimo įtraukimo į darbotvarkę dalis tarybos narių atsisakė registruotis. Liberalų sąjūdžio nariai Stasys Žirgulis ir Jūratė Matekonienė, palaikantys 2-osios ligoninės poziciją ir pasitraukiantys iš valdančiai Sėkmės koalicijai priklausančios Liberalų sąjūdžio frakcijos.

Klausimas vis dėlto buvo įtrauktas į darbotvarkę.

Kai kuriems politikams užkliuvo tai, kad T.Jankauskas neturėjo galimybės pateikti pasiaiškinimo dėl nedarbingumo.

Socialdemokratė Orinta Leiputė pastebėjo, kad Darbo kodeksas draudžia atleisti iš pareigų, kol darbuotojas serga. Klausimą tarybai pristatinėjęs Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus paaiškino, kad T.Jankauskas būtų atleistas pirmąją darbo dieną pasibaigus nedarbingumui.

„T.Jankauskas ligoninę perėmė apleistą ir apšiurusią, o dabar ji yra reprezentacinė. Ar manote, kad jis nusipelnė tokio likimo?“ – klausė socialdemokratė Antanina Medviedevienė.

„Jo nuopelnai nekvestionuojami, bet nedarykime aukso stabo iš vieno vadovo“, - atkirto G.Jankus.

Ne vienas politikas priminė valdantiesiems ir savivaldybės valdininkams, kad gali tekti gydytis šioje ligoninėje, kur jie gali sulaukti tokio pat likimo, kaip šios gydymo įstaigos vadovas.

Posėdyje leista pasisakyto 2-osios ligoninės atstovui Dariui Petraičiui, kuris kaltino G.Jankų melagingos informacijos teikimu ir tuo, kad valstybinei įmonei “Registrų centras” jis pateikė neteisingus duomenis.

„Nesileisime įtraukiami į jūsų vykdomas aferas ir visais būdais kovosime prieš direktoriaus išmetimą iš darbo“, viešai pareiškė ligoninės kolektyvo vardu kalbėjusi gydytoja Dalia Cechanavičienė. Ji kreipėsi į konservatorius ir priminė, kad netrukus vyks rinkimai.

Vyriausybės atstovė Kauno apskričiai Rasa Noreikienė svarstant klausimą perspėjo, kad sprendimo projektas prieštarauja teisės aktams, tačiau diskusijos šiuo klausimu buvo tęsiamos toliau. Jų metu vieni politikai palaikė T.Jankauską, kiti jį kritikavo.

“Aišku, kad teismas grąžins T.Jankauską į darbą”, - neabejojo liberalcentristas Arvydas Garbaravičius.

Konservatorius Zenonas Baikštys įsitikinęs, kad T.Jankauskas padarė daug gerų, bet daug ir blogų darbų. Pasak Z.Baikščio, valstybė praranda milijonus dėl to, kad stabdoma ligoninių pertvarka. “Kaune negali būti tiek ligoninių, kiek yra dabar, o tie, kurie trukdo reorganizacijai, turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn”, - sakė Z.Baikštys.

Socialdemokratai pasiūlė atidėti klausimo svarstymą. Šį prašymą palaikė Darbo partijos ir Liberalų ir centro sąjungos frakcijų nariai, tačiau dauguma tarybos tam nepritarė. Svarstyme paskelbta pertrauka.

Po pertraukos konseravtorių frakcija pasiūlė keisti sprendimo projektą išbraukiant siūlymus skirti nuobaudą ir atelisti iš pareigų T.Jankauską. Konservatoriai taip pat pasiūlė laikinai eiti ligoninės vadovo pareigas Arvydui Rimkevičiui, kol T.Jankauskas turės nedarbingumo pažymėjimą. Šis žmogus buvo minimas kaip laikinas vadovas atleidus T.Jankauską.

Merui paskelbus balsavimą dėl sprendimo projekto su konservatorių siūlytais pakeitimais, kilo triukšmas, nes tarybos nariams nebuvo išaiškinta, kokios yra pakeitimų formuluotės. Dėl jų posėdžio metu nebuvo diskutuota.

“Jūs kaip katę maiše pakišote. Reikėjo bent žmogų parodyt, kuris vadovaus ligoninės kolektyvui. Mes ne piemenys, kad su mumis taip elgtumėtės”, - merui rėžė A.Medviedevienė.

Galiausiai sprendimas su pataisymais buvo priimtas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  1
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

 • Kaune – antroji „H&M“ banga
  Kaune – antroji „H&M“ banga

  Šeštadienį į Kauną drabužių parduotuvė „H&M“ žengė antra koja. Šis žingsnis sulaukė ne ką mažesnio kauniečių susidomėjimo. Parduotuvės atidarymas teikia džiaugsmo ir  „H&M” darbuotojams...

 • Įspūdingas reginys: ruošiamasi sudėtingam „Respublikos“ griovimui
  Įspūdingas reginys: ruošiamasi sudėtingam „Respublikos“ griovimui

  Penktadienio rytą kauniečius pačiame miesto centre stebino neįprastas reginys. Ruošiantis ypatingai griovimo operacijai, ant 42 metrų aukščio „Respublikos“ viešbučio kilo sunkiasvorė technika. Jau artimiausiomis dienomi...

  11
 • Kaunas žengė svarbų žingsnį: nusprendė perimti fortus
  Kaunas žengė svarbų žingsnį: nusprendė perimti fortus

  Kauno miesto taryba šią savaitę nusprendė kreiptis į Vyriausybę ir iš Turto banko perimti Kauno tvirtovės fortus. Kol to neįvyko, fortuose vyksta tik kosmetiniai tvarkymai, nors nestinga ir grandiniozinių planų. ...

 • Darbo birža švaisto ES milijonus?
  Darbo birža švaisto ES milijonus?

  Noras keisti arba įgyti profesiją gali įstumti į keblią padėtį. Kaunietis Martynas Staliulionis, pasinaudojęs Darbo biržos  pasiūlyta profesinio mokymo programa, ėmė abejoti, ar tai nėra tuščias ES skirtų pinigų švaistymas. ...

  28
 • Ar Kaune bus čiuožyklų?
  Ar Kaune bus čiuožyklų?

  Praėjusią žiemą Kaune veikė mažiausiai penkios čiuožyklos po atviru dangumi. Dėl jų kokybės sulaukta nemažai priekaištų, o kaip bus šiemet? ...

  3
 • G. Strakšys: smurtas – liga, kurią gydyti privalome visi
  G. Strakšys: smurtas – liga, kurią gydyti privalome visi

  Visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ dalyvis Giedrius Strakšys, Kauno jogos centro vadovas, jogos instruktorius, prancūzų kalbos specialistas. Jį kalbina Kauno apskrities vyrų krizių centro p...

  2
 • STT apklausė Kauno rajono merą, vicemerui pareikšti įtarimai
  STT apklausė Kauno rajono merą, vicemerui pareikšti įtarimai

  Kauno rajono meras Valerijus Makūnas penktadienį Socialdemokratų partijos valdybai pranešė stabdantis narystę partijoje po to, kai buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas galimos korupcijos byloje. Vicemerui K. Povilaičiui pateikti įtari...

  39
Daugiau straipsnių