2-osios ligoninės direktorius neatleistas, bet paskirtas laikinas vadovas (papildyta)

Taryba kol kas susilaikė nuo ketinimo atleisti iš pareigų 2-osios ligoninės direktorių, tačiau kol jis serga, ligoninei vadovaus kitas žmogus.

Po ilgų diskusijų nuspręsta neskirti nuobaudos 2-osios klinikinės ligoninės direktoriui Tautvydui Jankauskui ir kol kas neatleisti jo iš darbo. tačiau kol T.Janakauskas turi nedarbingumo pažymėjimą, gydymo įstaigai vadovaus Arvydas Rimkevičius. Jis tarybai nebuvo pristatytas.

Ketvirtadienį posėdžiauti susirinkę tarybos nariai susikivirčijo dėl Kauno 2-osios klinikinės ligoninės direktoriaus Tautvydo Jankausko atleidimo iš pareigų. Šis klausimas į darbotvarkę įtrauktas kaip papildomas.

Dar prieš posėdį prie savivaldybės susirinko gausus būrys 2-osios ligoninės darbuotojų, ginančių ligoninės vadovą T.Jankauską. Šią savaitę savivaldybė viešai paskelbė, kad bus siūloma jį atleisti iš užimamų pareigų, nes T.Jankauskas vilkina ligoninių pertvarkos procesą ir taip šiurkščiai ne pirmą karta pažeidžia darbo pareigas.

Kai kurie tarybos nariai siūlė neįtraukti klausimo į darbotvarkę, nes jis nebuvo apsvarstytas komitetuose. „Nesilaikoma darbo kodekso ir tarybos veiklos reglamento. Ar turime teisę tokį klausimą, kuris prieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams traukti į darbotvarkę“, - retoriškai klausė darbo partijos frakcijos seniūnas Gintaras Jonas Furmanavičius.

Meras Andrius Kupčinskas tikino, kad tarybos veiklos reglamento buvo laikomasi.

Socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas pareiškė, kad ligoninės darbuotojai paduos į teismą visą tarybą, jeigu toks klausimas bus svarstoma ir ligoninės direktorius bus atleistas iš pareigų. Balsuojant dėl klausimo įtraukimo į darbotvarkę dalis tarybos narių atsisakė registruotis. Liberalų sąjūdžio nariai Stasys Žirgulis ir Jūratė Matekonienė, palaikantys 2-osios ligoninės poziciją ir pasitraukiantys iš valdančiai Sėkmės koalicijai priklausančios Liberalų sąjūdžio frakcijos.

Klausimas vis dėlto buvo įtrauktas į darbotvarkę.

Kai kuriems politikams užkliuvo tai, kad T.Jankauskas neturėjo galimybės pateikti pasiaiškinimo dėl nedarbingumo.

Socialdemokratė Orinta Leiputė pastebėjo, kad Darbo kodeksas draudžia atleisti iš pareigų, kol darbuotojas serga. Klausimą tarybai pristatinėjęs Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus paaiškino, kad T.Jankauskas būtų atleistas pirmąją darbo dieną pasibaigus nedarbingumui.

„T.Jankauskas ligoninę perėmė apleistą ir apšiurusią, o dabar ji yra reprezentacinė. Ar manote, kad jis nusipelnė tokio likimo?“ – klausė socialdemokratė Antanina Medviedevienė.

„Jo nuopelnai nekvestionuojami, bet nedarykime aukso stabo iš vieno vadovo“, - atkirto G.Jankus.

Ne vienas politikas priminė valdantiesiems ir savivaldybės valdininkams, kad gali tekti gydytis šioje ligoninėje, kur jie gali sulaukti tokio pat likimo, kaip šios gydymo įstaigos vadovas.

Posėdyje leista pasisakyto 2-osios ligoninės atstovui Dariui Petraičiui, kuris kaltino G.Jankų melagingos informacijos teikimu ir tuo, kad valstybinei įmonei “Registrų centras” jis pateikė neteisingus duomenis.

„Nesileisime įtraukiami į jūsų vykdomas aferas ir visais būdais kovosime prieš direktoriaus išmetimą iš darbo“, viešai pareiškė ligoninės kolektyvo vardu kalbėjusi gydytoja Dalia Cechanavičienė. Ji kreipėsi į konservatorius ir priminė, kad netrukus vyks rinkimai.

Vyriausybės atstovė Kauno apskričiai Rasa Noreikienė svarstant klausimą perspėjo, kad sprendimo projektas prieštarauja teisės aktams, tačiau diskusijos šiuo klausimu buvo tęsiamos toliau. Jų metu vieni politikai palaikė T.Jankauską, kiti jį kritikavo.

“Aišku, kad teismas grąžins T.Jankauską į darbą”, - neabejojo liberalcentristas Arvydas Garbaravičius.

Konservatorius Zenonas Baikštys įsitikinęs, kad T.Jankauskas padarė daug gerų, bet daug ir blogų darbų. Pasak Z.Baikščio, valstybė praranda milijonus dėl to, kad stabdoma ligoninių pertvarka. “Kaune negali būti tiek ligoninių, kiek yra dabar, o tie, kurie trukdo reorganizacijai, turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn”, - sakė Z.Baikštys.

Socialdemokratai pasiūlė atidėti klausimo svarstymą. Šį prašymą palaikė Darbo partijos ir Liberalų ir centro sąjungos frakcijų nariai, tačiau dauguma tarybos tam nepritarė. Svarstyme paskelbta pertrauka.

Po pertraukos konseravtorių frakcija pasiūlė keisti sprendimo projektą išbraukiant siūlymus skirti nuobaudą ir atelisti iš pareigų T.Jankauską. Konservatoriai taip pat pasiūlė laikinai eiti ligoninės vadovo pareigas Arvydui Rimkevičiui, kol T.Jankauskas turės nedarbingumo pažymėjimą. Šis žmogus buvo minimas kaip laikinas vadovas atleidus T.Jankauską.

Merui paskelbus balsavimą dėl sprendimo projekto su konservatorių siūlytais pakeitimais, kilo triukšmas, nes tarybos nariams nebuvo išaiškinta, kokios yra pakeitimų formuluotės. Dėl jų posėdžio metu nebuvo diskutuota.

“Jūs kaip katę maiše pakišote. Reikėjo bent žmogų parodyt, kuris vadovaus ligoninės kolektyvui. Mes ne piemenys, kad su mumis taip elgtumėtės”, - merui rėžė A.Medviedevienė.

Galiausiai sprendimas su pataisymais buvo priimtas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių