112 telefonas turi „gerbėjų“

Bendrasis pagalbos centras turi nuolatinių „gerbėjų“, kurios neduoda operatorėms ramybės. Viena iš jų per keturis mėnesius į centrą paskambino 2884 kartus.

Viena ponia iš Vilniaus nuo šių metų pradžios iki rugsėjo pabaigos telefonu 112 paskambino net 775 kartus. Visus kartus moteris skambindavo ne prašydama pagalbos, o tiesiog norėdama pasikalbėti.

Tačiau ir tai dar ne rekordas - kita psichinių sutrikimų turinti moteris į pagalbos centrą nuo metų pradžios paskambino 1800 kartų. Dar kita moteris vien birželio-rugsėjo mėnesiais į pagalbos centrą paskambino 2884 kartus. Kartą per vieną naktį viena iš tokių moterų paskambino 300 kartų.

Bendrojo pagalbos centro atstovė spaudai Auksė Čibirė portalui sakė, kad centras bejėgis ką nors pakeisti. Psichinių sutrikimų turinčių žmonių niekas negali nubausti už tokį elgesį. Išaiškinti jiems, kad neskambintų, neįmanoma, nes vos numetus ragelį, jie tuoj vėl puola skambinti. Užblokuoti skambinimo iš tam tikro telefono irgi negalima, nes net ir tokie žmonės turi turėti priėjimą prie ryšio priemonės, jei tikrai įvyktų nelaimė.

Šį penktadienį, spalio 10 d. minima Pasaulinė psichinės sveikatos diena.

Auksė Čibirė sakė, kad Bendrasis pagalbos centras šiuo metu rengia teisinį projektą, kuriuo bus siekiama patvirtinti bausmes žmonėms, trukdantiems centro darbuotojams dirbti. Bus reikalaujama numatyti panašaus tipo baudas, kokios numatytos už policijos pareigūnų įžeidimą.

Anot A. Čibirės, blogiausia, kad skambinantys tiesiog pajuokauti ar pasikalbėti žmonės užkerta kelią tuo metu mėginantiems prisiskambinti žmonėms, kuriems tikrai reikia pagalbos.

Beveik 80 procentų bendruoju pagalbos telefonu priimamų skambučių yra ne būtinosios pagalbos atvejai.

Bendrosios pagalbos telefono 112 interneto svetainė - www.sos112.lt



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių