Viešąsias uostamiesčio erdves drebins meno akcijos

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro rezidentai penktadienį ir šeštadienį uostamiestyje surengs aktualias diskusijas provokuojančias meno akcijas.

Viena jų vyks Debreceno mikrorajone ir bus dedikuota ten neveikiantiems fontanams. Kita kvies į menininko sukurtų laivų paradą, kuris prasidės Meno kieme ir, persikėlęs keltu iš Senosios perkėlos į Smiltynę, pasibaigs iškilmingu laivų nuleidimu į vandenį.

Vandens ir laiko temomis

Visa tai sumanė Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro rezidentūroje viešintys svečiai iš Minsko (Baltarusija) – Antonina Slobodchikova ir Mikhailas Gulinas. Jie dažnai prisistato ir kaip šeimyninis duetas. Vis dėlto menininkų raiškos formos ar temos subtiliai išsiskiria individualioje veikloje – Antonina savo kūryboje dažnai remiasi egzistencinėmis, psichologinėmis temomis, gilinasi į aplinkos artefaktus. Dažniausiai ji kuria instaliacijas. Mikhailas renkasi performatyvias formas bei reflektuoja aktualias socialines temas.

A.Slobodchikova savo menines idėjas nutarė dedikuoti šiuo metu neveikiantiems Klaipėdos pietinės miesto dalies fontanams. Tokiu būdu siekiama atkurti pirminę šių poilsio ir reakreacijos taškų paskirtį, meno kalba ieškoma alternatyvių fontanų atgaivinimo būdų.

Prie prekybos centro „Aitvaras“ esančiame fontane menininkė pristatys laikiną objektų instaliaciją, kuri fontane bus eksponuojama iki rugsėjo vidurio. Šią instaliaciją autorė dedikuoja kolektyvinei miesto atminčiai ir ja įprasmina tiek savo funkcijas praradusį urbanistinį objektą, tiek skiria dėmesį miesto, esančio arti jūros, atmosferai, vandens ir laiko temoms.

Tikisi aktyvios reakcijos

Savo kūriniu A.Slobodchikova nori paskatinti publiką atsigręžti į nepelnytai pamirštą miesto elementą bei tikisi aktyvios jos reakcijos. Instaliacijos įgyvendinimui bei pačiai temai svarbus laiko momentas. Antonina taip pat domisi gamtos reiškinių ir kitų aplinkybių įtaka jos sukurtiems objektams.

Debreceno mikrorajone  prie „Vaikų pasaulio“ esančioje fontano skulptūroje penktadienį 14–16 val. A.Slobodchikova surengs vienadienę meninę socialinę akciją su šalia dirbančiais prekybininkais. Taip siekiama atsigręžti į pakankamai nesenus miesto artefaktus ir bent kelioms valandoms įprasminti fontano idėją, sukuriant aplink jį bendravimo ir mainų šaltinį.

Menininkas M.Gulinas šeštadienį 16 val. uostamiesčio Meno kieme paskelbs savo sukurtų laivų parado startą. Per dvi savaites Klaipėdoje jis iš kartono ir kitų medžiagų padarė visą flotilės laivyną. Akcija skiriama įvairiems neįgyvendintiems grandioziniams valstybių projektams.

Už muziejų ir galerijų ribų

Abu menininkai yra Goethe’s instituto Lietuvoje inicijuoto projekto „Going Public. Apie galimybes viešai pasisakyti“ dalyviai.

Tai tarptautinis projektas, kuriame dalyvauja Lietuvos, Baltarusijos, Kaliningrado srities (Rusija) ir Vokietijos atstovai. Pagrindinė projekto ašis – menas viešose erdvėse, apmąstomas iš menininkų, kuratorių, teoretikų ir žiūrovų pozicijų. „Going Public. Apie galimybes viešai pasisakyti“ skirtas aktualioms diskusijoms apie meną už muziejų ir galerijų ribų, tokio meno galimybių bei auditorijos kūrimo tyrimams. Projektas orientuotas ne į meno kūrinių viešoms erdvėms kūrimą, o į refleksijas, empirinius tyrimus ir analizę.

A.Slobodchikovos ir M.Gulino projektai Klaipėdoje realizuojami bendradarbiaujant su projekto partneriu – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių