Tapytoja Egidija Brinkytė: „Alpių kodas – mėlyna“

Uostamiesčio jaunimo galerijoje penktadienį atidaroma klaipėdietės tapytojos Egidijos Brinkytės (g. 1982)  paveikslų paroda „Alpių kodas – mėlyna“.

Keičia gyvenimus

Visi jos paveikslai, kaip atskleidė Egidija, šiuosyk bus Alpių kalnų tema, 2011-ųjų ir šių metų drobės.

„Kai pernai vasarą grįžau ir Alpių, be jų jau negaliu gyventi, tapau ir tapau kalnus, –  su užsidegimu kalbėjo menininkė. – Kiekviename paveiksle yra bent dalelė kalnų. Jų didybė, nuo viršūnių atsiveriančios erdvės ir, atrodo, ranka pasiekiamas dangus į viską priverčia pažvelgti kitaip, viską iš naujo pasverti ir kitaip mąstyti, net kitaip kvėpuoti. Kalnai keičia gyvenimus. Visiems linkiu į juos nuvykti.“

Šią vasarą ji pati jau planuoja vykti į naują žygį – kopti į Ukrainos Karpatų kalnus. „Išbandysiu kalnų turizmą. Mėgstu aktyviai ilsėtis“, – šypsojosi tapytoja, turinti dar vieną aistringą pomėgį – fotografuoti.

Iš parodos – į parodą

Jos ir kūrybinis gyvenimas – labai intensyvus. Sausį Kretingos kultūros centre surengė autorinę tapybos parodą „14 vilčių“, o kitą savaitę išsiųs savo darbus į Vilnių – „Arkos“ galerijos parodai „Iš mano kišenės 12. Sapnas“. Buvo nustebinta ir džiaugėsi, kai ją pakvietė prisijungti prie gegužę Žemaičių dailės muziejuje Plungėje  vyksiančios VI pasaulio žemaičių dailės parodos. Birželį dalyvaus Lietuvos dailininkų sąjungos moterų rengiamoje parodoje „Moteriški džiaugsmai“, kuri vyks Vilniaus rotušėje. O rugsėjo pradžioje ji ruošiasi surengti autorinę tapybos parodą Gargždų kultūros centre.

Kol kas suplanuota tiek, bet parodų gali būti ir daugiau. Jau dabar Egidija mąsto, jos žodžiais, apie labai atsakingą pažadą, kurį turės ištesėti kitų metų pradžioje. Mat 2013-ųjų sausį ją pakvietė jos Alma Mater – Šiaulių universitetas surengti edukacinę parodą jų erdvėje.

„Ir tai turbūt bus didžiausia mano paroda nes ten eksponuosiu maždaug 35 drobes. Labai rimta užduotis buvusiai studentei, didelė atsakomybe prieš visą švietimo ir meno bendruomenę“, – teigė tapytoja, savo kūrybinę karjerą pradėjusi 2006-aisiais, nuo tol surengiau 12 autorinių parodų, nuolat dalyvaujanti jungtinėse dailės parodose, meno projektuose, pleneruose.

Per spalvų pasaulį

Polinkį menams sako pajutusi jau vaikystėje. „Meno pagrindus gavau gimtosios Šilalės vaikų meno mokykloje. Kauno kolegijoje įsisavinau formų, daiktų, peizažų, žmogaus piešimo taisykles. Šiaulių universitete pajutau, kas yra absoliuti kūrybinė laisvė ir ėmiau eksperimentuoti su formomis ir spalvomis. Mano tapyba darėsi vis abstraktesnė. Dėstytojo doc. Arūno Uoginto skatinama savo paveiksluose pradėjau naudoti mėlyną spalvą. Po studijų toliau domėjausi tapyba ir jos mokinausi pas klaipėdietį tapytoją Daną Andriulionį, – dėstė menininkė. – Žinote, pradėdama paveikslą turiu tik begalinį norą tapyti. Tiesiog bedirbant pasąmonėje gimsta spalvų šėlsmas, potėpiai, stilizuotos formos, abstrakcijos... Nors nesu didelė grynosios abstrakcijos gerbėja. Man svarbiausia paveiksle perteikti siluetą ir abstrahuotą vaizdą, kiek įmanoma ištobulinti savo kūrybos plastinių ir spalvinių formų pasaulį. Kartais norisi sukurti eilėraštį ir perteikti jį spalvomis...“

Dabar ji atkakliai siekia užsibrėžto tikslo – įstoti į Lietuvos dailininkų sąjungą, labai nori tapti jos Tapybos sekcijos nare. Jau dokumentai  paruošti, dėliojami paskutiniai taškai...

Tik laisvalaikis

Egidija jau įpratusi kelti sau vieną užduotį po kitos. Nebūtų mokytoja. Pernai štai pateko į Miko J.Šileikio ir Teofilio Petraičio premijų dailės konkurso parodą „Lietuvos sakmė“ Radvilų rūmuose, dalyvavo kitose parodose Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Elingene (Vokietija). Jos darbų įsigijo Angelų muziejus Anykščiuose. Klaipėdos miesto savivaldybės bibliotekos Girulių filiale ji pristatė savo tapybos parodą „Grossglockner“, Gargždų krašto muziejuje – „Inkognito“, uostamiesčio „Navalio“ viešbučio galerijoje – „...krantas“.

„Ir visa tai – tik laisvalaikis. Dirbu, tapau nuolat, nemanau, kad turiu kažkokių nuopelnų, tiesiog darau tai, kas man malonu ir miela“, – štai taip nusiteikusi menininkė eina per gyvenimą.

E.Brinkytė dirba pedagogini darbą Klaipedos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje. Dėsto estetiką, tautodailę, meninio komponavimo pagrindus. Moko kurčiuosius, o šiemet yra ir jų auklėtoja: „Net keista, kad aš su jais greitai atradau bendrą kalbą, pati sparčiai išmokau gestų kalbą. Juos pradėjau mokyti nemokėdama nė vieno gesto, nepažindama jų pasaulio... Dabar rengiu savo mokinių kūrybos darbų parodas mokykloje ir mieste“.

E.Brinkytės tapybos vernisažas – 18 val. Klaipėdos jaunimo kultūrinės organizacijos „Kultūros raktas“ buveinėje – galerijoje „Kultūros namai: menas ir kava“ (Tiltų g. 3). Paroda veiks iki balandžio 13 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

tiek

tiek portretas
nuopelnu vienoje lekstuteje..............tiesiog kulinarinis paveldas
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių