Už kokius pokalbius automobilyje nebaudžia?

Jei telefonu norime pakalbėti automobilyje, turime vieną ranką atitraukti nuo vairo. Tai labai nesaugu.

Computerbild.lt papasakoja apie laisvų rankų įrangą, pataria, kaip telefonu kalbėti prie vairo nekeliant pavojaus sau ir aplinkiniams.

Kalbėtis telefonu vairuojant ne tik nepatogu, bet ir pavojinga. Telefone yra garsiakalbio funkcija, tačiau ji ne visada veikia gerai, o garsas, sklindantis iš įrenginio kolonėlės, toks silpnas, kad kartais jo visai neįmanoma suprasti važiuojant. Be to, garsiakalbio režimą dažniausiai turime aktyvuoti mygtuko paspaudimu pokalbio metu, o tai irgi blaško dėmesį. Dėl šios priežasties, jei dažnai naudojamės rageliu automobilyje, geriausia papildomai įsigyti įrangą, kuri leis nenukreipti dėmesio nuo kelio ir kalbėtis nenaudojant rankų. Tuo labiau kad jos kainos prasideda nuo 30 litų.

„Computer Bild Lietuva“ papasakoja apie visus vadinamosios laisvų rankų rangos variantus, jų kainas.

Paprasčiausias sprendimas

Beveik visi nauji telefonai turi garsiakalbio funkciją. Ji veikia labai paprastai: garsas pokalbio metu nukreipiamas į nedidelę kolonėlę, kuri įprastai yra atsakinga už skambučio melodijos grojimą. Ne nuostabu, kad toks pokalbių būdas nėra labai patogus. Visų pirma todėl, kad telefono mikrofonas kokybiškai veikia tik kelių ar keliolikos centimetrų nuo mūsų burnos atstumu, todėl negalėsime jo pasidėti ten, kur mums patogu. Be to, pašnekovas mus girdės labai prastai, ypač kai vairuojame.

Telefono garsiakalbis taip pat palyginti tylus ir ne kokybiškas, todėl ir mes kitą žmogų ne visada girdėsime gerai. Prisiminkime, kad jei naudosime šį kalbėjimo automobilyje būdą, telefoną geriausia tvirtinti ant specialaus stovelio (nuo 15 Lt), geriausiai galvos aukštyje. Nes telefoną laikyti rankoje, net ir su jame įjungtu garsiakalbio režimu, vis dar labai pavojinga. Išvada: toks kalbėjimo būdas yra nepatogus ir nesaugus, juo galima naudotis tik išskirtiniais atvejais ir, patartina, labai trumpiems pokalbiams.

Ausinės su mikrofonu

Pigiausia garsiakalbio funkcijos alternatyva yra ausinės su mikrofonu, kuriuos gamintoja dažniausiai prideda prie telefono. Jei tokių negavome, galime įsigyti papildomai. Tuo labiau kad ausinių kainos prasideda jau nuo 10 Lt. Tokio sprendimo pokalbių garso kokybė gerokai geresnė. Deja, jis taip pat nėra labai patogus, mat ausines turėsime užsidėti kiekvieną kartą, kai norėsime paskambinti ar skambins mums. Vairuoti dėvint abi ausines neišeina, nes galime neišgirsti kitų eismo dalyvių signalų, taigi turėsime naudotis tik viena. Be to, dažniausiai ausinių laidas labai susipainioja, todėl norėdami juo pasinaudoti, turėsime gaišti laiką jam atpainioti, po to dar ir prijungiant prie telefono. Nors tai nėra sudėtinga užduotis, tačiau vairuojant tai itin pavojinga.

Belaidės ausinės

Gerokai patogesnės yra ausinės, kurios prie telefono jungiamos belaidžiu „Bluetooth“ ryšiu. Dažniausiai toks įrenginys dedamas ant vienos ausies. Joms nereikės jokių painių laidų, o įjungti tereiks paspausti vos kelis mygtukus. „Bluetooth“ ausinių kaina labai svyruoja priklausomai nuo galimybių. Pigiausios kainuos apie 50 litų, tačiau jos bus sunkios ir nepatogiai įsitaisys prie ausies, akumuliatorius išsikraus labai greitai, be to, pokalbių garso kokybė bus prasta.

Kokybiškesni modeliai ne tik neturi šių problemų, bet dažniausiai dar gali pasigirti ir pašalinio triukšmo ir aido šalinimo funkcija. Ją įjungus, girdėsime tik pašnekovą, bet ne, pvz., automobilio ar viešojo transporto keliamą triukšmą. Kainai įtakos turi ir ausinių dydis bei svoris: kuo jos mažesnės ir lengvesnės, tuo brangiau kainuos.

Laisvų rankų kolonėlės

Jei telefonu automobilyje naudojamės dažnai, vienas geresnių sprendimų yra laisvų rankų kolonėlės. Nuo įprastų jos skiriasi įmontuotu mikrofonu (o kartais ir ekranu) ir keliais mygtukais, kurie padeda patogiai belaidžiu ryšiu prisijungti prie telefono ar kito įrenginio. Dažniausiai toks prietaisas taip pat leidžia valdyti telefoną balsu. Kitaip nei garsiakalbio funkcija telefone, laisvų rankų kolonėlės pokalbių garso kokybė yra gera. Kaip ir „Bluetooth“ ausinėse, jose dažnai rasime triukšmo ir aido šalinimo sistemą.

Rinkoje netrūksta įdomių šio tipo įrenginių modelių. Pvz., „Nokia CK-15W“ turi palyginti didelį spalvotą ekraną, kuriame matysime visą sujungimų ir skambučių informaciją. Jis taip pat leidžia naršyti adresų knygą ir peržiūrėti skambučių istoriją. Prietaiso apšvietimo ir darbalaukio spalvą galime priderinti prie automobilių skydelio apšvietimo spalvos. Nusipirkę „Nokia 616“, jo ekrane taip pat galėsime dar ir skaityti SMS žinutes.

Kitas įdomus įrenginys – „Jabra SP700“. Prietaisas turi ne tik integruotą garsiakalbį, bet ir vieną šio tipo technikai nebūdingą funkciją: jame yra integruotas FM siųstuvas, kuris leis telefonu kalbėtis naudojant automobilio radiją ir garso sistemą. Be to, radijo ekrane matysime ir skambinančiojo numerį. Naudodamiesi FM siųstuvu galėsime dar ir klausytis telefone esančios muzikos.

Kiti laisvų rankų įrangos prietaisai

Gamintojos vis dažniau integruoja laisvų rankų įrangos funkciją į kitus automobiliams skirtus prietaisus, pvz., GPS navigatorių ar automagnetolą. Rinkoje galima sutikti ir originalesnių prietaisų, pvz., veidrodį. Taigi jei sugalvojome įsigyti vieną šių įrenginių, pasidomėkime, ar jame yra belaidė „Bluetooth“ laisvų rankų įrangos funkcija. Dažnai tai yra taupiau, nei pirkti laisvų rankų įrangą atskirai.

Įrenginių suderinamumas

Prieš pirkdami belaidę „Bluetooth“ ausinę ar kitą laisvų rankų įrenginį, būtinai pasidomėkime, ar jis veiks su mūsų telefonu. Neužtenka žinoti vien tai, kad jis turi „Bluetooth“ ryšį, mat yra kelios skirtingos jo versijos ir vadinamieji profiliai, kurie suteikia šiam ryšiui vienų ar kitų papildomų funkcijų, pvz., galimybę siųsti ir priimti ne mono, bet stereo garsą. Ar mūsų telefonas suderinamas su vienu ar kitu laisvų rankų įrangos modeliu, galime sužinoti perskaitę pirmojo ar antrojo įrenginio vartotojo vadovą.


Šiame straipsnyje: vairavimasplepus vairuotojas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių