Tėvai raginami apsaugoti vaikus nuo pavojų kelyje

- Mama, ar užsisegei saugos diržą?, - dar prieš metus klausdavo šešiametis sūnus, o dabar jau ir keturmetė dukra „kontroliuoja" padėtį. Jie patys saugiai sėdi savo vietose: sūnus ant kėdutes-paaukštinimo, užsisegęs saugos diržus, o dukra savo amžiui skirtoje automobilinėje saugos kėdutėje. Ką gi, važiuojam.

Važiuodama prisimenu, kaip vaikai buvo pratinami saugiai važinėti automobilyje. Sūnui „pasisekė": kai jis buvo mažas, mus vežiodavo tėtis, todėl sūnelis"saugiai" sėdėdavo ant mano kelių, nes sėdėti automobilinėje kėdutėje atsisakė kategoriškai. 

Taip ir važinėdavome: jis miegodavo ant mano rankų suplukęs, o aš kentėdavau skausmus, nes išlaikyti miegantį penkiolikos kilogramų bamblį toli gražu nebuvo lengva. Dabar jau žinau  kaip patogu kai vaikas miega šalia savo kėdutėje, o tu gali ir žurnalą pavartyti, ir pusė kojinės numegzti kelionės metu... 

Dėkoju Aukščiausiajam, kad tuomet nebuvome patekę į avariją, nes mano glėbys nebūtų apsaugojęs sūnaus. Na, o gimus dukrai, pati sėdau už vairo, todėl teko ją  nuo pat mažens vežioti automobilinėje saugos kėdutėje. Su siaubu prisimenu pirmąsias keliones. Pirmąkart važiavome gal 10 minučių ir visą kelią mano mažoji verkė. 

Tuomet negalėjau pasiduoti motiniškam gailesčiui ir paimti ją ant rankų, nes vairavau automobilį. Po truputį mažylei teko priprasti prie saugaus keliavimo būdo. Sūnus taip pat užsisegdavo saugos diržus tik po ilgų įkalbinėjimų, todėl teko naudoti įvairias priemones tam, kad vaikai priprastų prie naujų taisyklių: automobilyje grodavo vaikiška muzika, mėgstamiausi žaisliukai vykdavo kartu į keliones, vaikiški žurnaliukai ir knygelės taip pat puikiai pasitarnaudavo... 

Na, o rankinėje visuomet turėdavau „slaptą  ginklą", kuris buvo naudojamas kai jau niekas negelbėdavo. Ledinukai „čiupa čiups" nuramindavo net ir labiausiai įsiaudrinusius vaikus.

Dabar matau, jog buvo verta pasistengti. Kai girdžiu vaikus „mokančius" mane saugumo taisyklių, širdis džiūgauja. Ir ne vien todėl, jog jie saugūs. Matau, jog auga neabejingi. Neabejingi savo ir kitų saugumui.Tikiuosi, jog ir paaugę laikysis kelių eismo taisyklių,  nelakstys po gatves neleistinose vietose ir be atšvaitų, vairuodami praleis pėstyjį, mokins saugumo savo pačių vaikus...O mes, tėvai, būsime ramūs, jog padarėme viską.

Mama Eglė, Vilnius 2008 

Kiekviena  mama ar tėtis saugiai vežiojantys savo vaikus, galėtų papasakoti savo istoriją ir pasidalinti patirtimi kaip jie įpratino savo vaikučius važinėti automobilinėse saugos kėdutėse. Daugeliui vaikų pasisekė - jie turi sąmoningus ir rūpestingus tėvus. 

Deja, ne visiems. Todėl tiems suaugusiems, kurie mano, jog automobilinės vaikų saugos priemonės yra tik mados reikalas ir pinigų švaistymas, ir tiems, kurie naiviai galvoja, jog „mums nieko negali atsitikti, nes aš puikiai vairuoju", tiems kurie patys užsisega saugos diržus, o vaikiukas „tabaluojasi" tarp sėdynių arba mamai ant kelių priekinėje automobilio sėdynėje (labai dažnas atvejis) yra skiriama Lietuvos automobilininkų ir Vilniaus miesto savivaldybės organizuojama akcija „Apsaugok  vaiką nuo pavojų kelyje".

Akcijos tikslas - skatinti suaugusiuosius vairuotojus saugiai vežioti savo vaikus automobilyje. Tuomet  žuvusių ir sužalotų vaikų - automobilio keleivių, skaičius sumažės. Trys iš keturių į avariją patekusių vaikų gali išvengti sužalojimų ar net mirties, jei bus vežami automobilinėse saugos kėdutėse.

Vaikai negali patys apsisaugoti. Suaugusieji gali ir privalo Juos apsaugoti. Taip pat  privalo žinoti kiek nedaug tereikia, kad išvengti nelaimės ir kiek nedaug trūksta iki nelaimės po kurios jau nebeatsuksi laiko atgal. 

Visa informacija apie akciją ir automobilines kėdutes: www.kedutesaugo.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių