Taksi iškvietimas - SMS arba internetu

Nuo šiol užsakyti taksi galima paprasčiausiai parašius trumpąją SMS žinutę arba internetu.

Paslauga teikiama penkiuose miestuose

Naujoji taksi iškvietimo paslauga „eTaksi“ teikiama penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

SMS ir užsakymo internetu paslauga žaibiškai paplito tarp kurčiųjų neįgaliųjų, bet už įprastinį taksi kvietimo būdą ji yra patogesnė visų grupių žmonėms.

„Sistema užtikrina, kad per trumpą laiką užsakymą gautų visos taksi įmonės, dirbančios su sistema tame mieste. Tokiu būdų klientui piko metu nereikia skambinti keliais numeriais ir užsakymas pasiekia didesnį vairuotojų skaičių, todėl aptarnaujamas greičiau. Įmones, kurios naudojasi sistema, galite atskirti pagal „užsakyti“ ženkliuką. Kita vertus, po vienu pavadinimu gali veikti net kelios įmonės teikiančios tokio pat įkainio paslaugas ir turinčios bendrą dispečerinę“ – paslaugos privalumus aiškino projekto „eTaksi“ idėjos autorius ir įmonės direktorius Andrius Norkaitis.

Kviesdamas taksi internetu ar telefonu 118, klientas gali nurodyti vėlesnį laiką, kada jam reikės taksi automobilio.

Vežėjus renkasi klientas

„Kviečiant taksi internetu pirmą kartą paprašoma nurodyti telefono numerį bei vartotojo vardą ir slaptažodį. Registracija reikalinga siekiant patikrinti, ar įvestas tel. numeris priklauso prie kompiuterio esančiam vartotojui, taip išvengiant neteisingų iškvietimų. Registracija paprasta ir nemokama. Klientas turi galimybę prisiregistravęs svetainėje nurodyti kurioms įmonės užsakymą siųsti, o kurioms ne (atsirinkęs pagal savo kriterijus, pvz. kainą). Tai padarius, siunčiant SMS nr. 1616, skambinant 118 ar kviečiant internetu pagal kliento tel. numerį bus nustatomos jo parinktos įmonės ir užsakymas pateikiamas tik joms“, - nurodė A.Norkaitis.

Pašnekovo teigimu, prisijungti prie „eTaksi“ gali bet kuri taksi paslaugas teikianti įmonė.

„Vežėjus renkasi klientai, o mes esame sprendimo tiekėjai. Įmonėms nėra jokių barjerų kreiptis į mus, įsidiegti sistemą ir savo klientams pasiūlyti naujus iškvietimo būdus. Daugeliui įmonių buvo pateikti pasiūlymai ir ta dalis, kuri lanksčiau žiūri į naujoves bei teikia paslaugas kokybiškai jau dirba su šia sistema“, - įvardino pašnekovas.

Kadangi naujoji taksi iškvietimo paslauga „eTaksi“ teikiama Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje, žinutę būtina pradėti atitinkamo miesto pavadinimu. Pavyzdžiui, išsiuntus tekstą „Vilnius Gedimino 7-92“ (be lietuviškų raidžių) numeriu 1616, netrukus klientas nemokama SMS žinute gaus pranešimą apie tai, koks automobilis ir per kiek laiko atvyks. Numeriu 1616 išsiųstos trumposios žinutės kaina sudaro 60 centų, o pati kelionė kainuos tiek pat, kiek ir skambinant taksi įmonėms įprastu būdu.

Kitas variantas – SMS žinutė numeriu 1679 kliento pasirinktam vienam vežėjui, nurodant tos įmonės pavadinimą ir kliento adresą – „firma adresas“. „Numeriu 1679 siunčiamos SMS, taip pat kaip ir skambučiai trumpaisiais taksi numeriais, apmokestinami 1 Lt tarifu. Klientams rekomenduojame taksi kviesti numeriu 1616, nes šio numerio tarifas 60 ct.“, - patarė įmonės direktorius.

Problemų mažiau nei tikėjosi

Pašnekovo teigimu, informaciją SMS žinutėmis apie pateikto užsakymo vykdymą klientas gauna visada, nepriklausomai nuo to, ar taksi kvietė numeriu 118, internetu ar SMS žinute. Gautos žinutės klientui nieko nekainuoja.

„Galime džiaugtis, kad nesusipratimų kyla kur kas mažiau nei tikėjomės (visgi kompiuterinis raštingumas taksi dispečerinėse iki šiol buvo žemas, tačiau tai sparčiai keičiasi). Kaip ir kviečiant taksi tradiciškai, dažniausiai pasitaiko, kad klientas iškviečia taksi ir tuo pačiu skambina dar kitoms įmonės. Dėl to atvykęs vairuotojas neberanda taksi kvietusio kliento ir lieka nepatenkintas, nes patyrė nuostolių. Tikimės, kad laikui bėgant, tai sumažės, nes kviečiant per „eTaksi“ mes visada ne ilgiau nei kelių minučių bėgyje informuojame klientą apie tai koks automobilis atvyks (markė, spalva, valstybiniai numeriai), todėl jis nesuklys ir neįlips į kitą automobilį bei pačiam nereiks vargti ir skambinti įvairiais numeriais“,– iškylančius nesusipratimus tarp vežėjų ir keleivių vardino A.Norkaitis.

Penkiais miestais neapsiribos

Vilniuje prie bendros sistemos prisijungusios 3, Kaune – 2, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – po 1 taksi paslaugas teikiančią įmonę.

Tinklapyje pateikiama kontaktinė informacija ir apie Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Jonavoje, Utenoje, Kėdainiuose, Telšiuose ir Tauragėje taksi paslaugas teikiančias įmones, tačiau „eTaksi“ paslaugos išvardintuose miestuose kol kas neteikiamos. Pašnekovo teigimu, taksi įmonės dispečerinėse dažniausiai neturi net kompiuterio, tad tai truputėlį gali užtrukti.


 Taksi galima iškviesti šiais būdais:

Paskambinus trumpuoju numeriu 118 (skambučio kaina – 1,5 Lt/min.).

Išsiuntus trumpąją žinutę (SMS) numeriu 1616 (žinutės kaina – 0,60 Lt);

Išsiuntus trumpąją žinutę (SMS) numeriu 1679 (žinutės kaina 1 Lt);

Užpildžius pateiktą užsakymo formą svetainėje www.etaksi.lt.


 Taksi 1 km kaina pagal iškvietimą miesto ribose

Miestas Vilnius Kaunas Klaipėda ŠiauliaiPanevėžys 
Tarifas dieną  1,25–1,80 Lt  2,20 Lt  2,50 Lt 1,15 Lt
2,00 Lt 
Tarifas naktį   1,25–1,80 Lt  2,20 Lt  2,50 Lt  1,15 Lt 2,00 Lt 


Šiame straipsnyje: taksi

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių