Savaitgalį Vilniuje karaliauja automobilių ir motociklų sportas

Ankstų šeštadienio rytą prasidėjusios lenktynės Vilniaus miesto Pilaitės žiede, kuris dar žinomas kaip „Kaukaro žiedas“, vilniečius ir miesto svečius džiugins visą savaitgalį.

Šiandien čia vyksta Lietuvos automobilių greituminio slalomo pirmenybių „MOTUL Taurė“ finalinis 4-asis etapas, o sekmadienį (18 d.) smalsuolių akis ir ausis džiugins motoakrobatikos varžybos „ARASFREESTYLE Taurei laimėti“.

Adrenalino kupinus savaitgalio renginius pristato ne pelno siekianti organizacija „ANELLO“, į kurią susibūrė automobilių sporto entuziastai. Jos vadovas Saulius Vilčinskas „Vilniaus dienai“ sakė, kad varžybose dalyvauti ketina per 100 dalyvių iš visos Lietuvos, jauniausiems jų – vos keturiolika. Kaip įprasta, automobilių sporte moterys entuziastės – retas atvejis, tad ir „MOTUL Taurėje“ jos bus išimtis. Specialiai ketvirtajam automobilių varžybų etapui  sukurta nauja CLASSIC klasė, kurioje startuoti jau yra pasiruošę daugiau kaip 20 VAZ automobilių. Renginio uždarymas vyks 20 val.

Lietuvos motoakrobatikos varžybose, kurios prasidės sekmadienį 12 val., rungsis motociklų mėgėjai nuo 15 metų. Jų nugalėtojams bus įteiktos penkios taurės, iš kurių dvi – už pergales specialiose rungtyse. Tai – ilgiausias važiavimas ant priekinio rato ir greičiausias važiavimas iki kliūties ir atgal nenuleidus priekinio rato.

„Šiais metais tai jau šeštos organizuojamos varžybos, o rugpjūčio pabaigoje surengsime apdovanojimus geriausiai per visus metus pasirodžiusiems jų dalyviams. Džiugu, kad susidomėjimas automobilių sportu auga, nors, žinoma, trūksta savivaldybės paramos. Vis dar esame idėjininkai, kurie tik puoselėja tokių varžybų idėją negaudami jokio atlygio“, – sakė S.Vilčinskas. Jis apgailestavo, kad vis dar sunkiai sekasi paneigti mitą, kad automobilių, motociklų lenktynės yra puikus laiko praleidimo būdas, galimybė tobulinti vairavimo įgūdžius, o ne pavojingas adrenalino vaikymasis. „Vos prakalbus apie automobilius, motociklus, daugeliui kyla mintys apie taršą, pavojus, bet juk mūsų tikslas – saugus vairavimas, vairavimo įgūdžių ugdymas. Gatvėmis pavojingai laksto ne sportininkai – jiems užtenka išsikrauti varžybose, kiek žinau, iš dalyvių nė vieno nėra bausto net už greičio viršijimą. Esame tikrai geresni eismo dalyviai. Galiu pasakyti, kad mane automobilių lenktynėse įgyta patirtis ne kartą išgelbėjo nuo nedrausmingų vairuotojų sukeltų situacijų, padėjo išvengti nelaimių“, – kalbėjo „ANELLO“ vadovas S.Vilčinskas. Ir pridūrė, kad būsimą žmoną ir vaikus dėl jų pačių saugumo stengsis įtraukti į automobilių sportą.  

Varžybų vieta: Justiniškių g. 14B.

Pastaba: žiūrovams automobilius rekomenduojama statytis netoliese esančioje PC „Norfa“ aikštelėje, adresu Justiniškių g. 12, Vilnius.

Ribojamas eismas

Rugpjūčio 17-18 d. dėl automobilių ir motociklų sporto varžybų bus draudžiamas transporto eismas Šešuolių gatvės dalyje tarp Justiniškių ir Sidaronių gatvių.

Varžybų zoną rekomenduojama apvažiuoti Justiniškių gatve, Laisvės ir Pilaitės prospektais.

Be to, taip pat keisis ir 32 maršruto autobusų eismas. Nuo Zujūnų link Žvėryno autobusai važiuos Sidaronių g. Pilaitės pr. T. Narbuto g., toliau įprasta trasa, atgal – važiuojant link Zujūnų, autobusai nuo T. Narbuto gatvės važiuos Pilaitės pr., Sidaronių gatve, toliau įprasta savo maršruto trasa.

Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų, kelionių važiavimo trukmę planuotis su laiko atsarga.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių