SAS grupė 2009 metais skraidino beveik 25 mln. keleivių

SAS grupė 2009 metais skraidino 24,9 mln. keleivių, t.y. 14,1 proc. mažiau nei 2008 m., o jos pajamos šiuo laikotarpiu sudarė 15,3 mlrd. litų (44,9 mlrd. Švedijos kronų), t.y. 15 proc. mažiau nei ankstesniais metais.

„2009 metai visai aviacijos pramonei buvo vieni sunkiausių, ir tai lėmė gili recesija, veikianti pasaulinę ekonomiką nuo finansinės krizės pradžios. 2009 m. vasarį SAS grupė, siekdama įveikti išorinius ir vidinius iššūkius, pristatė atnaujintą SAS Strateginę programą. Ryškus ekonomikos nuosmukis sąlygojo verslo kelionių sumažėjimą, o tai turėjo didelės įtakos visai aviacijos pramonei. Rinkos sąlygos blogėjo sparčiau nei buvo tikėtasi metų pradžioje. Dėl silpnos ekonomikos 2009 m. mažėjo SAS keleivių skaičius bei pajamos, o tai turėjo neigiamą poveikį SAS likvidumui”, – teigia SAS grupės prezidentas ir kompanijos vadovas Matsas Janssonas.

Skandinavijos oro linijų SAS pozicijoms stiprinti kaštų taupymo programoje buvo numatytos priemones, kurių pagalba siekiama sutaupyti papildomus beveik 682 mln. litų (2 mlrd. Švedijos kronų), iš viso siekiant sutaupyti 2,5 mlrd. litų (7,3 mlrd. Švedijos kronų), iš kurių apie 1,7 mlrd. litų (5 mlrd. Švedijos kronų) turės būti akumuliuoti per 2010 metus. Be to, su lakūnų ir įgulos narių profesinėmis sąjungomis buvo pasirašytas ketinimų protokolas, aiškiai apibrėžiantis įsipareigojimus, kurių pagalba per pirmąjį 2010 m. ketvirtį planuojama papildomai sutaupyti apie 170 mln. litų (500 mln. Švedijos kronų).

SAS paskelbė naują akcijų emisiją, kurios vertė sudarys 1,7 mlrd. litų (5 mlrd. Švedijos kronų), tokiu būdu siekiant sustiprinti SAS likvidumo pozicijas ir užsitikrinti paramą tolesniam SAS Strateginės programos įgyvendinimui. Naujai akcijų emisijai pritarė visų trijų šalių vyriausybių, kaip pagrindinių akcininkių, atstovai, taip pat didžiausias privatus akcininkas – „Knut and Alice Wallenberg“ Fondas.

Skandinavijos oro linijos SAS 2009 m. patyrė beveik 519 mln. litų (1,522 mlrd. Švedijos kronų) nuostolį, tačiau nuostolių apimtis padėjo sumažinti įgyvendinama kaštų taupymo programa. Vadovaujantis SAS Strategine programa praėjusiais metais buvo mažinamas lėktuvų parkas – iki 2009 metų pabaigos jau buvo atsisakyta 18 orlaivių (iš viso planuojama atsisakyti 21 orlaivio). Per paskutinįjį metų ketvirtį vietų užimtumo lėktuvuose rodikliai ženkliai pagerėjo (keleivių skaičiaus didėjimo tendencija buvo pastebima paskutiniuosius šešis 2009 m. mėnesius). Tam įtakos turėjo įgyvendintas lėktuvų skaičiaus mažinimas bei pirmieji paklausos stabilizavimosi ženklai.

SAS papildė savo Strateginę programą nauja komercine koncepcija „Aptarnavimas ir paprastumas”. Oro transporto bendrovė, 2009 metais išsaugojusi stiprias pozicijas rinkoje, ir toliau sieks gerinti skrydžių punktualumą. Praėjusiais metais SAS buvo pripažintos punktualiausiomis oro linijomis Europoje ir užėmė trečiąją vietą pagal punktualumą tarp didžiųjų pasaulio oro linijų. SAS taip pat išlaiko lyderių pozicijas inovacijų srityje. Pavyzdžiui, oro linijos pristatė visiškai automatizuotą biometrinio registravimosi sistemą vietiniams skrydžiams tarp Skandinavijos šalių, taip pat mobiliuosius įlaipinimo pasus.

„SAS Strateginė programa mums suteikia tvirtą pagrindą tolesniems veiksmams. Kaštų taupymo priemonės, efektyvesnės ir labiau centralizuotos organizacijos formavimas, su profesinėmis sąjungomis pasirašytas ketinimų protokolas su aiškiais apibrėžtais įsipareigojimais mums padės žengti ekonomikos atsigavimo link“, – teigia SAS grupės prezidentas ir kompanijos vadovas M. Janssonas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių