„Regitros“ tinklalapyje – „Transekstos“ techninių apžiūrų duomenys

Įgyvendindama vieno langelio principą, VĮ „Regitra“ padidino viešai skelbiamų duomenų apie šalyje įregistruotas kelių transporto priemones apimtį.

Savo tinklalapyje valstybės įmonė „Regitra“ pradėjo skelbti duomenis apie transporto priemonių techninę apžiūrą.

Šiuos duomenis „Regitra“ teikia technines apžiūras atliekančias įmones vienijanti asociacija „Transeksta“ ( „Regitra“ techninių apžiūrų neatlieka).

„Viešoji elektroninė paslauga „Transporto priemonių paieška“, kurią „Regitra“ teikia jau nuo 2005 m., leidžia vartotojams internetu gauti Kelių transporto priemonių registro duomenis apie visas Lietuvoje įregistruotas kelių transporto priemones. Šiemet šia nemokama paslauga vartotojai jau pasinaudojo daugiau kaip 331 tūkst. kartų, pernai – beveik 1 mln. kartų,“ – sakė „Regitros“ generalinis direktorius Ramutis Oleka.

Pernai „Transporto priemonių paieška“ aktyviausiai naudotasi balandžio ir rugsėjo mėnesiais – per mėnesį buvo atlikta per 87 tūkst. paieškų.

Per šių metų sausio mėnesį atlikta net 129,6 tūkst. paieškų, t. y. maždaug 2,5 karto daugiau nei per 2009 m. sausį (56 tūkst.).

Atsakydama į paieška besinaudojančių vartotojų užklausas, „Regitra“ pateikia žinių apie transporto priemonės teisinę būklę (įregistruota ar išregistruota), jos buvusių registruotų valdytojų (savininkų, naudotojų) skaičių, informuoja, ar jai perregistruoti taikomi apribojimai dėl jos arešto, įkeitimo, vagystės ar kitų teisės aktais numatytų apribojimų. Taip pat pateikiama informacija, jei buvęs transporto priemonės savininkas pranešė „Regitrai“ apie transporto priemonės pardavimą naujam savininkui. Be to, nurodoma transporto priemonės markė, modelis, kėbulo spalva, pirmosios registracijos arba pagaminimo metai, kategorija ir klasė, o nuo šių metų kovo – ir „Transekstos“ duomenys apie techninės apžiūros galiojimą.

Vartotojams sudaryta galimybė transporto priemonės paiešką atlikti pagal vieną ar kelis parametrus: valstybinį numerį, registracijos liudijimo ir identifikacijos numerius. Informacija teikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

„Regitra“ tvarkomais Lietuvoje įregistruotų kelių transporto priemonių duomenimis naudojasi ne tik šalies gyventojai (fiziniai asmenys), bet ir daugelis suinteresuotų institucijų, tarp jų – policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba bei kitos teisėsaugos įstaigos, draudimo bendrovės, teismai, prokuratūra, advokatai, muitinė, bankroto administratoriai, mokesčių inspekcija, verslo įmonės. Daug užklausų pateikia užsienio šalių piliečiai ir institucijos, siekiančios operatyviai įsitikinti, ar dominanti transporto priemonė įregistruota Lietuvoje.

Atsižvelgdama į nuolat augančius elektroninių paslaugų poreikius, „Regitra“ siekia į elektroninę erdvę perkelti ir kai kurias kitas su kelių transporto priemonių registravimu bei vairuotojo pažymėjimų išdavimu susijusias paslaugas.

2000 m. įsteigta „Regitra“ tvarko Kelių transporto priemonių ir Kelių transporto priemonių vairuotojų registrus, teikia viešąsias kelių transporto priemonių registravimo ir vairuotojų egzaminavimo paslaugas. Išduodama vairuotojo pažymėjimus, „Regitra“ suteikia teisę vairuoti motorines transporto priemones. Įmonė taip pat teikia draudimo tarpininkavimo paslaugas.


Šiame straipsnyje: RegitraTranseksta

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių