Ralį „Vilnius 2010“ laimėjo latviai

Šeštadienio pavakarę sostinėje finišavo ryte „Versmės“ trasoje netoli Ukmergės prasidėjęs vienas seniausių šalyje ralių „Vilnius“.

Šias varžybas Lietuvos automobilių klubas rengia nuo 1961 metų, o jų dalyviai varžosi dėl pagrindinio prizo – Vilniaus miesto mero taurės.

Ralis „Vilnius 2010“ kartu buvo ir Lietuvos automobilių ralio atviro čempionato antrojo, o „B“ lygos – pirmojo etapų varžybos.

Prie starto linijos išsirikiavo 64 ekipažai, iš kurių 15 varžėsi „B“ lygoje, 5 – ne ralio įskaitoje, vadinamoje nulinukų grupėje, ir 44 sportininkų profesionalų ekipažai iš trijų šalių – Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Finišą kirto tik 33 ralio atributika papuošos mašinos arba viena daugiau, nei pusė varžybas pradėjusių.

Vilniaus mero Viliaus Navicko taurę vicemeras Gintautas Babravičius įteikė absoliutiems ralio nugalėtojams M. Neikšansui ir R. Jansonui, visus devynis varžybų programoje buvusius greičio ruožus, kurių distancija – 110,4 kilometro, įveikusiems per 58 min. 32,9 sek. vidutiniu 113 km/val. greičiu. Antrąją vietą užėmė nugalėtojo brolis Andis su P. Dzirkaliu, nuo nugalėtojų atsilikę 10,1 sek. ir važiavę vidutiniu 112,7 km/val. greičiu.

Trečioji vieta ir pirmoji Lietuvos čempionato antrojo etapo lenktynėse atiteko V. Švedui su Ž. Sakalausku, kurie nugalėtojams pralaimėjo 14,7 sek. (112,5 km/val. vidutinis greitis). Ketvirtoji absoliučios įskaitos ir antroji šalies čempionate vietos atiteko R. ir I. Lipeikių ekipažui, kurį nuo nugalėtojų skyrė 38,5 sek.

Atitinkamai penktąją ir trečiąją vietas užėmė R. Čapkauskas su T. Šipkausku (-43,3 sek.), šeštąją ir ketvirtąją – tik paskutinę paraiškų padavimo dieną į ralio traukinį spėję įšokti Deivydas Jocius ir Gediminas Žliubas, vairavę „Mitsubishi Lancer Evo IX“ (- 1 min. 52,1 sek.).

Šiame straipsnyje: automobilių ralisvilnius 2010