Psichiatras: kelių gaideliai turi rimtų problemų

Psichiatras, buvęs Lietuvos sveikatos ministras Raimundas Alekna teigia, kad kelių gaideliai – psichologiškai sužaloti žmonės.

Psichiatras, buvęs Lietuvos sveikatos ministras Raimundas Alekna teigia, kad kelių gaideliai – psichologiškai sužaloti žmonės.

– Noras lėkti beprotišku greičiu – siekis pasirodyti? – pasiteiravome R.Aleknos.

– Priežastys slypi giliau. Brandi, susiformavusi asmenybė yra linkusi save apsaugoti. Akivaizdu, kad neatsakingai vairuojantys žmonės turi psichologinių problemų, nes jie rizikuoja savo gyvybe, ignoruoja realias grėsmes.

– Ko reikėtų imtis?

– Priemonės turėtų būti kompleksinės. Švietimo sistema turi persitvarkyti, kad ugdytų brandesnį žmogų, realiai suvokiantį savo gebėjimus ir galimybes. Privaloma suvokti, kad žmogaus gyvybė ir sveikata yra vertybė. Dabar temokoma laikytis Kelių eismo taisyklių. Psichologinių problemų turintys žmonės tas taisykles suvokia kaip prievartą, kuri visada provokuoja pasipriešinimą, maištą.

– Dėl karo keliuose nėra konkretaus kaltininko?

– Vieno kaltininko nėra, nes problema kompleksinė. Žinoma, galėtų pasistengti ir tiesiogiai su saugaus eismo sistema dirbantys žmonės. Pavyzdžiui, keliuose trūksta informacijos, kuri būtų suprantama bet kokio amžiaus žmogui. Daug būna konfliktinių situacijų, kai vienas vairuotojas blaškosi, nes neranda kur pasukti, o iš paskos važiuojantis jaunuolis nervinasi. Skandinavijos šalyse kaimietis iš Lietuvos nesunkiai suranda savo kelionės tikslą, o grįžęs į Lietuvą neranda kelio iš uosto. Šia kryptimi dar reikia dirbti. Ta papildoma informacija vairuotojams padėtų sukurti struktūrą, o kai yra struktūra, žmogus linkęs bendradarbiauti. Kai pakanka informacijos, specialiai pažeidinėti taisykles gali tik tas, kuris turi rimtų psichikos problemų. Net ir toks žmogus, jei viskas gerai sudėliota, anksčiau ar vėliau išmoks taisykles.

– Ar socialinė reklama veiksminga?

– Prieš keletą metų buvusi reklama tikrai veikė. Rezultatai akivaizdūs. Dabar procesas įstrigo. Specialistai mano, kad yra tam tikra grupė žmonių, kurių reklama niekaip nepaveiksi, reikalingos kitos priemonės. Tai yra psichologiškai sužaloti žmonės, kuriems gyvybė nėra svarbi, svarbiau pajausti adrenaliną, aštrius išgyvenimus. Kai pažeidžia Kelių eismo taisykles, jie jaučia, kad gyvena, yra svarbūs, reikšmingi.

– Kelių erelius pradėjome vadinti kelių gaideliais. Kaip tai juos gali paveikti? Nesulauksime neigiamo efekto?

– Manau, kad ne. Tai gali suveikti. Kelių gaidelis – žeminanti etiketė. O tie žmonės yra jautrūs, jiems svarbu, kaip juos vertina. Tai gali turėti pozityvios įtakos.NAUJAUSI KOMENTARAI

kokie

kokie portretas
jie ten gaideliai, jie šlapios vištos....

jona

jona portretas
to uu niekas nesitycioja is pavardes. beje pavardes yra gaidys o ne gaidelis. o situos veikejus vadina keliu gaideliai. matet kaip atrodo tie kurie isivaizduoja ereleiais kai padaro autoivi - nuleide snapuka keliu gaidukai.

jonas

jonas portretas
to wawA NAUDOS BUS. as pazinojau ne viena keliu gaideli. kadangi sakau pazinojau tai jie seniai jau uzsimuse ir pakasti po velena. taip pat be tokiu sneku reikia imtis tokiu priemoniu kaip kad neisduoti vairuotojo pazymejimo asmenims kurie yra neatsakingi ir t.t. tam butu reikalingos mokyklos rekomendacijos ir .tt. taip pat jei keliu gaidleis prisiplasnojo per pirmus mtus jis netenka teises vairuoti automobilio 10 metu. taip pat riboti masinu glainguma neturint tam tikro stazo. taip pat jei keliu gaidelis pagaunaams vaziuojantis be vairuotojo pazymejimo nes ji s yra atimtas tai keliama baudziamoji atsakomybe ir sodinamas 3metams i kalejima. tik grieztomis bausmemis bus apribotas gaideliu kiekis.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių