Policija primena kelių eismo taisyklių pasikeitimus

Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyba primena, kad balandžio 1-10 d. būtina pakeisti transporto priemonių dygliuotas padangas į nedygliuotas.

Kelių eismo taisyklių 241 punkte reglamentuota, kad nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Vairuotojai, pažeidę minėtą Kelių eismo taisyklių reikalavimą, traukiami administracinėn atsakomybėn (Administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 (1) straipsnio 6 dalis - įspėjimas arba bauda nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų).

Pareigūnai primena, kad gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km/val. greičiu. Nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais leidžiama važiuoti:

► automagistralėse – ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu,
► greitkeliuose – ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu,
► keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/val. greičiu,
► kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu.

Ne gyvenvietėse:

► motociklais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu, greitkeliuose - ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga - ne didesniu kaip 90 km/val. greičiu, kituose keliuose - ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu;

► mokykliniais autobusais, krovininiais automobiliais vežant keleivius, velkant motorines transporto priemones - ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu (velkant lanksčia vilktimi - ne didesniu kaip 50 km/val. greičiu).

Kelių eismo taisyklėse akcentuota, kad vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Jis turi sulėtinti greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas.

Eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje (išskyrus mopedą, motociklą be priekabos, keturratį motociklą ir lengvąjį keturratį motociklą), traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas ir pirmosios pagalbos rinkinys.

Kiekvienoje eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje, traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais arba atšvaitas.

Motociklų ar mopedų vairuotojams primename:

■ Mopedo ir motociklo vairuotojas privalo mokėti Kelių eismo taisykles ir turėti vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti tos kategorijos motorinę transporto priemonę.

■ Mopedas, kaip ir visi motociklai, nustatyta tvarka privalo būti įregistruotas, apdraustas transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, atlikta valstybinė techninė apžiūra.

■ Motociklą ar mopedą privalu vairuoti abiem rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai ranka rodomas signalas).

■ Motociklo, keturračio motociklo, lengvojo keturračio motociklo ar mopedo vairuotojas privalo būti su užsegtu motociklininko šalmu ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų (leidžiama vairuoti motociklą be motociklininko šalmo, jeigu motociklo gamintojo rėmo konstrukcijoje įmontuoti stogo saugos lankai, kurių paskirtis - apsaugoti vairuotoją nuo smūgių, ir įmontuota saugos diržų sistema).


Šiame straipsnyje: KETpadangos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių