Paskutinis etapas L.Norkui nebuvo sėkmingas

Sekmadienį Buxtehudės (Vokietija) lenktynių žiedinėje trasoje finišavo 2008 metų Europos automobilių ralio kroso čempionatas. Europos ralio kroso pirmenybių pirmajame, galingiausiųjų automobilių, divizione besivaržančiam tauragiškiui Linui Norkui jos nebuvo sėkmingos.

„Visą parą be pertraukos Vokietijoje pliaupęs lietus lenktynes pavertė tikru ištvermės egzaminu, kurį laikant reikėjo ir sėkmės. Tokiu oru itin daug reikšmės turėjo sėkmingai pasirinktos padangos ir starto vieta, tačiau baigiamosiose čempionato lenktynėse sėkmė manęs nelydėjo", - pasibaigus varžyboms telefonu iš Vokietijos Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus" pasakojo „Ford Focus ST T16L" vairuojantis L.Norkus.

Vienintelis šiose varžybose dalyvaudajantis lietuvis sportininkas į pagrindinį finalą nepateko ir nepapildė savo įskaitinių taškų kraičio.

Paskutiniojo etapo lenktynes laimėjo su „Ford Fiesta ST T16" važiuojantis švedas Andreasas Eriksonas, pranokęs antrąją vietą pelniusį komandos draugą Stigą-Olovą Walfridssoną, kuris vairavo „Renault Clio RS CR1N T16" automobilį. Trečiąją vietą su „Volvo S40 T16" iškovojo norvegas Ludvigas Hunsbedtas.

Europos ralio kroso čempiono titulą, pelnęs 151 tašką, iškovojo Švedijos sportininkas Kennethas Hansenas, vairavęs „Citroen C4 T16".

Vicečempiono laurai atiteko norvegui L. Hundsbedtui, kuris nuo čempiono atsiliko 8 taškais, o bronza - dar vienam Švedijos lenktynininkui Michaeliui Jernbergui, lenktyniavusiam su „Škoda Fabia Mk2/5J T16" ir surinkusiam 127 taškus.

L.Norkus su 18 taškų liko dvidešimtas tarp 34 pirmajame divizione kasifikuotų sportininkų. Tiek pat taškų kaip ir lietuvis pelnė ir airis George Tracey, vairavęs „Peugeot 307 CC T16" automobilį, tačiau varžovui atiteko viena pozicija aukštesnė vieta, nes airis etapų lenktynėse pelnė kelias aukštesnes vietas nei mūsų šalies sportininkas.