Neįgalieji rezervuoja vietas automobiliams daugiabučių kiemuose

Automobiliais užgrūsti daugiabučių kiemai verčia žmones ieškoti sprendimų. Į Ukmergės savivaldyvę vis dažniau kreipiamasi su prašymu leisti rezervuoti vietą neįgaliojo transporto priemonei prie daugiaubučio namo. Kaimynus neįgaliųjų rezervuotos vietos piktina.

Į "Ukmergės žinių" redakciją atėjęs Tadas Cedrauskas pasakojo, kad prieš dvejus metus gavo leidimą prie daugiabučio pasistatyti automobilį aikštelėje, paženklintoje ženklu „Neįgalusis". II invalidumo grupę turintis 70 metų vyras nustebo, kai į šį ženklą imta kėsintis.

T. Cedrauskas parodė juodu ant balto surašytą savivaldybės administracijos teigiamą atsakymą į jo prašymą savo automobilio stovėjimo vietą pažymėti neįgaliojo ženklu.

Savivaldybės administracijos direktoriaus rašte nurodoma: „Kelių eismo saugumo komisija (...) nusprendė neprieštarauti dėl kelio ženklu „Neįgalieji" stovėjimo vietos paženklinimo prie daugiabučio namo, esančio aikštelėje Žiedo g. 3a."

Anot pašnekovo, pastaruoju metu ženklas pradėjo kliūti aplinkiniams - tai kaimynai nepasitenkinimą išreiškia, tai kažkas jį sulanksto. Vieną rytą jo iš viso pasigedo - surado tik po kurio laiko toliau numestą.

O neseniai į Žiedo gatvę atvažiavę žmonės ženklą išsivežė. Pasak T. Cedrausko, ženklą išvežusios tarnybos darbuotojas dėvėjo oranžinį kombinezoną, ant kurio nebuvo jokio užrašo. Jis išsitraukė kažkokius perpus sulenktus lapus ir puolė įrodinėti, kad šis ženklas pastatytas nelegaliai.

Ukmergės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos narys Algirdas Pečiulis sako, kad leidimas pasistatyti neįgaliojo ženklą iš T. Cedrausko neatimtas. „Konfliktas su mikrorajono gyventojais kilo dėl to, kad ženklą neįgalusis pasistatė ne prie savo, bet prie kaimyninio namo. Jam, atseit, pro langus geriau matosi. O šio namo gyventojai nesutinka, kad šis čia stovėtų", - aiškina pašnekovas.

Anot A. Pečiulio, T. Cedrauskas galėtų pasistatyti kelio ženklą „Neįgalusis" prie savo namo, nes leidimas tebegalioja. Tik jam be savivaldybės palaiminimo dar reikėtų savo veiksmus suderinti su namo gyventojais. „Savivaldybė neprieštarauja, leidimą davė, bet aikštelė priklauso bendrijai, taigi ir sutikimą jos narių žmogus turėtų gauti", - sako vyresnysis specialistas.

Panaši istorija - ne vienintelė mūsų mieste. Neseniai neįgaliojo ženklą pasistatė vienas Jaunimo gatvės 58 namo gyventojas. Negana to, dar ir šaligatvio bortelį geltonai nudažė - suprask, stovėti draudžiama.

Kaip tikina aplinkinių namų gyventojai, žmogus apie jokį derinimą su kaimynais nė galvoti negalvojąs. Atvirkščiai, pamatęs užimtą „nuosavą" stovėjimo aikštelę, puolė skambinti policininkams. „Girdėjau, kad vieną moterį patrulis atvažiavęs jau nubaudė", - pasakoja kaimynas, įsitikinęs, kad kieme bręsta konfliktinė situacija.

Mamoms su kūdikiais ir krepšiais iš automobilių išlipusioms, jo nuomone, taip pat norėtųsi arčiau namų mašiną pasistatyti.

„Manau, kad kiekviename daugiabutyje neįgalių žmonių gyvena. Tai ką dabar daryt reikės, jei jie visi pradės valdiškoje žemėje „savo" aikšteles įsirenginėti. Daugiabutis gi ne prekybos centras. Pagaliau galėjo su kaimynais pasitarti, informuoti, ką ketina daryti, o ne pateikti po viskam kaip jau įvykusį faktą. Ir dar policija gąsdinti..." - svarsto pašnekovas.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Varžgalys sako, kad Jaunimo 58 namo gyventojas iš tiesų kreipėsi į savivaldybę prašydamas išduoti leidimą prie namų pasistatyti ženklą „Neįgalusis". Buvo pateikti visi dokumentai, liudijantys, kad žmogui būtų patogiau, jei automobilis nuolat stovėtų prie namų.

„Gyventojai turėtų užjausti, juk žino, kad rimtas ligonis", - sako direktorius. Tiesa, jis pripažįsta, kad ir pats neįgalusis neturėtų mojuoti kaimynams prieš nosis šia savo teise. „Negerai, jeigu taip daro - žmogus vaikštantis, gali apeiti kaimynus, pasikalbėti", - J. Varžgalys mano, kad žmonės kitaip reaguotų ir konfliktinė situacija neiškiltų.

Savo nepasitenkinimus gyventojams jis pasiūlė raštu išdėstyti savivaldybės administracijai. Tuomet bus bandoma ieškoti visiems priimtinų sprendimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių