Naujas įstatymo projektas gali sugriežtinti reikalavimus tarptautiniams vežėjams

Rudenį Rusijoje planuojama įvesti pakeitimus į Federalinį įstatymą „Dėl tarptautinių pervežimų automobilių transportu valstybės kontrolės“ ir Rusijos Federacijos Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Valdantysis juridinės įmonės „Jurvest“ partneris Romanas Obrazcovas mano, kad šis įstatymo projektas gerokai sugriežtins reikalavimus, kuriuos Rusijos automobilių transporto inspekcija kelia užsienio vežėjams.

Dabartinėje Federalinio įstatymo dėl tarptautinių pervežimų redakcijoje neapibrėžti tokie terminai, kaip dvišalis tarptautinis pervežimas, pervežimas į / iš trečiųjų šalių, kas leidžia transporto inspekcijos pareigūnams dviprasmiškai traktuoti įstatymo nuostatas, reguliuojančias krovinių pervežimus automobiliais.

Naujame įstatymo projekte šie trūkumai bus pašalinti ir minėtas teisės aktas bus papildytas aiškiomis formuluotėmis ir apibrėžimais, charakterizuojančiais tarptautinį pervežimą.

Tai, kad dabartiniame įstatyme nėra aiškių taisyklių, apibudinčių tarptautinį pervežimą, leidžia teisininkams „manevruoti“ teisme ginant vežėjų interesus. Įsigaliojus Federalinio įstatymo pakeitimams, pasikeis ir žaidimo taisyklės, kurios bus koreguojamos atsižvelgiant į Rusijos valstybės interesus.

Pasak R. Obrazcovo, esminiai transporto kontrolės pakeitimai bus susiję su krovinių gabenimu į / iš trečiųjų šalių, tranzitiniu pervežimu, CMR, leidimų bei komercinių dokumentų (važtaraščių) pildymo taisyklėmis. Transporto inspekcijos pareigūnai turės daugiau įgaliojimų. Jie turės teisę atlikti transporto priemonių kontrolę ne tik stacionariuose ir mobiliuose transporto kontrolės punktuose, bet ir transporto stovėjimo aikštelėse.

„Iš esmės, šio įstatymo projekto patvirtinimas turės neigiamų pasekmių tarptautiniams vežėjams, gabenantiems krovinius į Rusijos Federaciją arba vykdančius tranzitinius gabenimus per jos teritoriją“, – komentuoja R. Obrazcovas.

Minėtų pakeitimų iniciatoriai teigia, jog šios naujovės padės sustiprinti transporto kontrolę, tikrinti, ar užsienio vežėjai laikosi tarptautinių pervežimų automobiliais tvarkos, bei užkirsti kelią užsienio vežėjams vykdyti nesąžiningas finansines schemas.

Pakeitimų esmė

1. Įstatymas bus papildytas oficialiais tokių sąvokų, kaip „tranzitinis pervežimas“, „dvišalis pervežimas“ ir „pervežimas į / iš trečiųjų šalių“ apibrėžimais. Jų iki šiol nebuvo Rusijos teisės aktuose. Taip pat bus patikslinta „tarptautinio pervežimo automobiliais“ sąvoka.

2. Rusijos Federacijos Transporto ministerija parengs specialų dokumentą („Taisyklės“), kuriame bus nustatytos CMR bei leidimų i Rusiją pildymo taisyklės kiekvienai iš pervežimo rūšiai.

3. Pervežimo rūšis (dvišalė ar į / iš trečiųjų šalių) bus nustatoma pagal CMR, o krovinio kilmės šalis – pagal komercinius dokumentus ( „invoice“).

4. Transporto inspekcijos pareigūnams bus suteikta teisė tikrinti transporto priemones ne tik stacionariuose ir mobiliuose transporto kontrolės punktuose, bet it transporto stovėjimo aikštelėse visoje Rusijos teritorijoje.

5. Užsienio vežėjai taip pat bus traukiami administracinėn atsakomybėn pagal RF ATPK 11.29 str. (bauda iki 500 000 rub.) už pervežimus su neužpildytais arba neteisingai užpildytais leidimo dokumentais.

Šiuo metu įstatymo projektas svarstomas Rusijos Valstybės Dūmoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių