Milijoninė ES parama valstybinės reikšmės keliams

Susisiekimo ministerija informuoja, kad jau pasirašytos penkios sutartys dėl Lietuvos valstybinės reikšmės kelių projektų finansavimo 2007-2013 metų laikotarpio Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis. 

ES parama skiriama jungtims su tarptautiniais transporto koridoriais plėsti ir žvyrkelių asfaltavimo programai įgyvendinti. Pagal minėtas sutartis kelių transporto infrastruktūros projektams iš viso suteikiama 285,2 mln. litų Europos regioninės plėtros fondo parama. 

135,1 mln. litų ES paramos skiriama jungčių su tarptautiniais transporto koridoriais plėtros projektams - šiemet pradėtai vykdyti magistralinių kelių A13 Klaipėda-Palanga ir A14 Vilnius-Utena ruožų rekonstrukcijai bei vykdomiems krašto kelių ruožų stiprinimo ir platinimo darbams. Kita paramos dalis - 150,1 mln. litų bus panaudota jau atliktiems 2006-2008 m. žvyrkelių asfaltavimo programos darbams iš dalies finansuoti. 

Kelias Klaipėda-Palanga jungia per Lietuvos teritoriją einančias europines magistrales E67 ir E272. Panaudojant ES paramą, bus rekonstruotas šio kelio ruožas nuo 4,0 iki 12,1 km. Tai kelio atkarpa, kurioje iki šiol tėra dvi eismo juostos, - visa likusi minėto kelio dalis jau yra 4 eismo juostų. Atliekant rekonstrukciją, 8 km ilgio ruože kelias bus paplatintas nuo 2 iki 4 eismo juostų, įrengta skiriamoji ir kraštinės saugos juostos, kelio danga sustiprinta iki maksimalios 11,5 t ašies apkrovos. 

Atsižvelgiant į didelį eismo intensyvumą ir kelio avaringumą, numatoma įrengti ir rekonstruoti skirtingų lygių sankryžas, pastatyti ir rekonstruoti viadukus bei tiltą, įrengti saugaus eismo ir aplinkos apsaugos priemones. Šio kelio rekonstrukcijai skiriama 51 mln. litų ES parama. 

Kelyje Vilnius-Utena, jungiančiame europinę magistralę E262 su magistralėmis E28 ir E85, rekonstruojamas Vilniaus miesto prieigose esantis ruožas nuo 10 iki 16 km. Jame kelias bus paplatintas iki 4 eismo juostų, įrengta skiriamoji ir kraštinės saugos juostos, kelio danga sustiprinta iki maksimalios 11,5 t ašies apkrovos. Taip pat numatoma įrengti autobusų stoteles, dvi šviesoforais reguliuojamas sankryžas, saugaus eismo ir aplinkos apsaugos priemones. ES parama šiems darbams - daugiau kaip 37 mln. litų. 

ES parama skiriama ir šį mėnesį baigiamam įgyvendinti projektui - tarptautinius transporto koridorius jungiančių krašto ir rajoninių kelių ruožų rekonstrukcijai. Pagal šį projektą rekonstruojami krašto kelių ruožai, pasižymintys dideliu ir sparčiai augančiu eismo intensyvumu bei didele krovininio transporto dalimi, taip pat tie ruožai, kurie yra per siauri, su prastos būklės danga. 

Kelio danga sustiprinta krašto kelių 102 Vilnius-Švenčionys-Zarasai ir 107 Trakai-Vievis ruožuose. Kelio platinimo darbai vykdomi devyniuose ruožuose, esančiuose krašto keliuose 131 Alytus-Simnas-Kalvarija, 150 Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys, 164 Mažeikiai-Plungė-Tauragė, 166 Plungė-Vėžaičiai, 182 Marijampolė-Liudvinavas-Krosna ir rajoniniame kelyje 2202 Klaipėda-Veiviržėnai-Endriejavas. Šiems darbams skirta 46,96 mln. litų ES parama. 

Didžioji ES paramos dalis tenka 2006-2008 m. žvyrkelių asfaltavimo programos darbams. Įgyvendinant šią programą, valstybinės reikšmės keliai buvo asfaltuojami Vakarų Lietuvos (Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės, Telšių) regione ir Rytų Lietuvos (Alytaus, Marijampolės, Panevėžio, Utenos) regionuose. Pirmenybė buvo teikiama per gyvenvietes einančių žvyrkelių ruožams bei tiems žvyrkeliams, kurie jungia gyvenvietes su asfaltuotų kelių tinklu ir pasižymi dideliu eismo intensyvumu. 

Iš viso minėtuose regionuose išasfaltuota daugiau kaip 70 kelio ruožų, kurių bendras ilgis - 244,5 km.

Minėta ES parama - tai pirmosios Lietuvą pasiekusios 2007-2013 metų laikotarpio ES struktūrinės paramos lėšos. Transporto projektai, kuriems buvo tikimasi sulaukti šio finansinio laikotarpio ES paramos, buvo pradėti įgyvendinti iš anksto - tai leido padaryti 2007 m. Vyriausybės patvirtinta specialioji biudžeto programa, suteikusi išankstinį finansavimą. Todėl šiuo metu gauta ES parama paskirstyta jau įgyvendintiems ar baigiamiems įgyvendinti projektams.


Šiame straipsnyje: keliaskeliaiES parama

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių