Maršrutinį mikroautobusą vairuojanti D.Čepononienė nebijo būti „boba prie vairo”

Nuo birželio pabaigos penktojo maršruto mikroautobusą Alytuje pradėjo vairuoti moteris. Alytaus gyventojai iš pradžių buvo šokiruoti, tačiau po kurio laiko apsiprato. Kas įvyksta moters vairuotojos nekasdienio darbo metu, žurnalistai sužinojo per valandos trukmės reisą.

Pajusti rutinos dar nespėjo

Nors moteriai tenka sukioti vairą dvylika valandų per dieną, nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, tačiau tai jai neįgrysta. Vairuotoja dirbti pradėjo tik nuo birželio 21-osios, tad rutinos pajusti dar neturėjo laiko. Tai lemia ir jos maršrutas, kuris nėra intensyvus, - maždaug šimtas keleivių per dieną, tarp kurių jau yra ir nuolatinių. Be to, nuovargiui neįsigalėti padeda ir darbo krūvis: dvi laisvos ir dvi užimtos dienos. Kai prasidės ruduo, sodininkus pakeis mokiniai, darbas paspartės.

Įpratus prie sunkių darbų

Dabar D.Čepononienei maršrutas „Stotis-Poliklinika-„Maxima“ tapo kasdienybe. Prieš tai Diana dirbo siuvykloje „Lietauka“. Vadovai, pastebėję, kad moteris viršija dienos normas, pradėjo didinti krūvį ir kitoms darbuotojoms, tad šį darbą D.Čepononienė paliko. Pajutusi aistrą automobiliams išbandė save ir krovininių mašinų vairuotojos amplua. Tačiau net sportiško sudėjimo moteriai vežioti mišraines ir nuolat jas iškraudinėti pasirodė per sunku. Galbūt kada nors dar sugrįš prie šio darbo. Vis dėlto aktyvi moteris ilgai namų šeimininke būti nesugebėjo. Tad nusprendė išbandyti save kaip mikroautobuso vairuotoją.

Ieškant darbo teko nueiti kryžiaus kelią

Apsiginklavusi ne tik C, bet ir D kategorijos teisėmis Diana atakavo visas Alytaus mikroautobusų įmones, tačiau visą laiką sulaukdavo neigiamo atsakymo. „Vienoje įstaigoje teko išgirsti klausimą, ar darbo ieškau savo vyrui. Koks turėtų būti nevykęs vyras, kad jam reikėtų ieškoti darbo“, - stebėjosi penktojo maršruto mikroautobuso vairuotoja. Visgi po metų ją prisiminė A.Valūno įmonės savininkas Arūnas Valūnas ir po apmokymų sutiko įdarbinti. Anot D.Čepononienės, jis vienintelis bendravo kaip lygus su lygia.


Keleiviai nebūna abejingi

Iš pradžių alytiškiai buvo šokiruoti, kad mikroautobusą vairuoja moteris, tačiau vėliau stebėjimasis nuslūgo, žmonės su naujove susitaikė. Tačiau iki šiol pasitaiko, kad važiuojant vairuotojai ar pėstieji sustoja ir žiūri į ją tarsi į miražą dykumoje. Kaip sako alytiškė, kai kurių veidai tampa net trikampio formos. Labiausiai vairuotoja džiaugiasi moteriškos lyties atstovės - jos palaiko tokį pasirinkimą, juk ši sritis uzurpuota vyrų - jau seniai reikėjo novatoriško vėjo. Moteris turi ir pravardžių - kiti vairuotojai ją praminė Žvaigžde, dabar vadina Valentina Tereškova (pirmoji pasaulyje moteris, skridusi į kosmosą - A.V.).

Tenka būti ir nuodėmklause

Diana šneki, tad jai atsiveria ne tik nuolatinės klientės, bet ir atsitiktinės pakeleivės. Pensininkės išsipasakoja savo ligas, gyvenimiškas problemas. Anot vairuotojos, galbūt vieni žmonės jaučiasi vieniši, neturi su kuo pabendrauti, kiti tiesiog yra komunikabilūs. Aišku, pasitaiko ir netokių malonių pakeleivių - dažniausiai pagėrusių vyrų, kurie sėda į priekį. Tada moteris baiminasi, kad jie gali atimti pinigus ar trukdyti vairuoti.

Darbe netrūksta ir kuriozų

Kiekviename darbe gausu stresinių situacijų, tačiau visuomet galima sulaukti ir linksmų akimirkų. Neseniai poliklinikos stotelėje pensininkė laukė mikroautobuso, tačiau, kai vairuotojas nesustojo, ji neapsikentusi apkūlė mašinos dureles lazda. Kvatojo ne tik žmonės, stoviniuojantys gatvėje, bet ir Dianos keleiviai. Taip pat vieną kartą D.Čepononienei ilgai teko įrodinėti, kad ji - teisėta mikroautobuso vairuotoja. Šešių moterų kompanija manė, kad ji pavaduoja geriantį vyrą.

Visi jau žino tikrąją padėtį, tačiau Diana iki šiol sulaukia pasiūlymų tekėti. Nors moteris turi vyrą ir sūnų, vienas keleivis detaliai apibūdino savo turtinę padėtį, bet liežuvio smailumu pasižyminti alytiškė atšovė, kad jam reiktų siūlytis „Olialia pupytėms”. Matyt, tądien šypseną išspaudė ne tik įprastiniai keleiviai, bet ir kartais vežiojami gyvūnai.

Jei moteris ir toliau dirbs su tokiu entuziazmu, Alytaus gyventojai pagaliau nustos stebėtis kitiems miestams įprastu fenomenu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių