Lietuvos aviacijos verslo bendrovės suvienys jėgas

Lietuvos aviacijos verslo bei turizmo paslaugas teikiančios bendrovės susibūrė į asociaciją „Lietuvos aviacija“.

Taip siekiama koordinuotos ir kryptingos Lietuvos aviacijos plėtros. Asociacijos steigėjais tapo 13 juridinių asmenų veikiančių skrydžių, turizmo, aviacijos mokymų, techninio lėktuvų aptarnavimo, antžeminio aptarnavimo ir kitose skrydžių verslo srityse.

Steigiamasis susirinkimas įvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto A.Gustaičio aviacijos institute.

Pasirašius steigimo dokumentus, išrinkta asociacijos valdyba, kurios nariais tapo Petras Akstinas („FL Technics“), Vaclovas Kliunka („Helisota“), Vidmantas Vaškys („Litcargus“), Vytautas Kaikaris („flyLAL charters“), į valdybą taip pat išrinktas Lietuvos pramoninkų konfederacijos atstovas LR Seime Mindaugas Reinikis, tapęs asociacijos „Lietuvos aviacija“ direktoriumi..

„Susibūrusios į asociaciją įmonės kaip svarbiausią tikslą įvardijo būtinybę sukurti bendrą valstybės aviacijos strategiją ir koordinuoti veiksmus ją įgyvendinant. Asociacija įkurta siekiant sustiprinti aviacijos verslą Lietuvoje, užtikrinti šios šakos kryptingą plėtojimą ir tarptautinį konkurencingumą. Iki šiol Lietuvos aviacijos likimas priklausė nuo daugelio faktorių, kuriuos nulemdavo toli gražu ne verslo interesai. Nariai susibūrė tam, kad turėtų svaresnį balsą Lietuvoje, sprendžiant su jų veiklos ir verslo sritimi susijusius strateginius klausimus“, - sakė naujai įkurtos aviacijos įmonių asociacijos „Lietuvos aviacija“ direktorius Mindaugas Reinikis.

Asociacija ketina rengti reguliarius susitikimus su Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Susisiekimo ministerijos atstovais, valstybės įmonių, įstaigų ir privačių kompanijų vadovais, nuo kurių sprendimų priklauso aviacijos pramonės vystymasis šalyje.

Pasak „Lietuvos aviacija“ direktoriaus, asociacijoje bus siekiama koordinuoti narių veiklą, sprendžiant ekonominius, techninius ir socialinius klausimus, susijusius su oro uostų infrastruktūros modernizavimu ir reformomis. Ketinama bendromis pastangomis skatinti asociacijos narių profesinį rengimą ir kvalifikacijos kėlimą. Asociacija tarpininkaus gaunant aviacijos ir oro turizmo įmonių veiklai reikalingus leidimus ir licencijas, užmegs ir plėtos ryšius su panašiomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis, ieškos naujų rinkų. Bus siekiama glaudžiai bendradarbiauti su kitomis asociuotomis verslo struktūromis, ypač, sprendžiant Lietuvos transporto problematiką.

Aviacijos įmonių asociacijos nariais tapo 13 aviacijos šakos subjektų, atstovaujančių skirtingoms skrydžių verslo sritims: antžeminių paslaugų įmonės („Litcargus“ ir „Baltic Ground Services“), degalų orlaiviams tiekėjai („RSS Motors“), techninio aptarnavimo įmonės („Helisota“, „FL Technics“), užsakomųjų skrydžių, lėktuvų nuomos bendrovės („Aeroservisas“, „flyLAL charters“, „Avia Asset Management“), aviacinės infrastruktūros įmonė („VA Reals“), kelionių agentūra („BPC Travel“), aviacijos skraidančio personalo mokymų įstaigos (VGTU A.Gustaičio aviacijos institutas, „Baltic Aviation Academy“), aviacijos temomis rašanti žiniasklaida („Aviacijos pasaulis“).

Per šešis mėnesius nuo asociacijos įsteigimo bus šaukiamas asociacijos narių suvažiavimas.


Šiame straipsnyje: aviacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių