Kvapą gniaužiantis „Red Bull Air Race“ čempionato etapas Porte

Austras Hannesas Archas laimėjo antrąsias iš eilės oro lenktynes ir įsiveržė į priekį „Red Bull Air Race" čempionato įskaitoje. Iki tol čempionate pirmavęs britas Paulas Bonhomme Portugalijoje liko tik dešimtas ir neiškovojo nė vieno taško. Pilnas staigmenų lenktynes Porto mieste stebėjo net 650 tūkst. žiūrovų. 

„Jaučiuosi iš tiesų puikiai. Sunku patikėti, kad ką tik iškovojau antrąją pergalę tik antrajame savo sezone. Kol kas smarkiai atsiplėšiau čempionato įskaitoje ir nuoširdžiai mėgaujuosi šiuo momentu", - džiaugėsi H.Archas, po pergalės Porto susikrovęs net 9 taškų pranašumą. 

H.Archas pirmauja čempionate surinkęs 54 taškus. Nuo jo gerokai atsiliko P.Bonhomme, kurio sąskaitoje liko 45 tšk., Porto lenktynėse antras likęs K.Chamblissas čempionate kol kas trečias su 44 tšk. 

H.Archui reikia iškovoti bent vieną tašką finalinėse lenktynėse Perte ir to užteks, kad austras taptų šių metų „Red Bull Air Race" čempionu. P.Bonhomme reikia laimėti paskutines lenktynes ir tikėtis, kad H.Archas neiškovos nė taško. H.Archas iškart nutraukė spekuliacijas, kad jis jau laimėjo čempionatą. 

„Aš dar nelaimėjau. Matėme šiandien, kaip suklydo Paulas ir man taip pat gali atsitikti Perte. Viskas dar gali pasikeisti - pasaulio čempionatas nesibaigė iki finišo Australijoje", - tikino H.Archas. 

Per dvi lenktynių dienas Douro upės krantus buvo apgulę net milijonas žiūrovų - tai didžiausia istorijoje auditorija per sporto renginį Portugalijoje. Kiekvienas laisvas tarpelis buvo užpildytas sirgalių, kurie troško iš arti pamatyti tarp oro stulpų nardančius lėktuvus. Geriausių pilotų viražai įspūdingai atrodė stačiame upės slėnyje - žvilgančio mėlyno dangaus ir garsiųjų raudonų čerpių stogų fone. 

„Čia jautiesi lyg arenoje. Gali pajausti publikos entuziazmą ir palaikymą", - sakė H.Archas. 

Visai kitokie prisiminimai iš šio savaitgalio liko P.Bonhomme - Portugalijoje britas beveik palaidojo viltis laimėti čempionatą. Jis dominavo pirmoje čempionato pusėje didelę persvarą laimėdamas tris iš pirmųjų keturių etapų iki lenktynių gimtinėje. Londone britas užėmė septintąją vietą. Vėliau P.Bonhomme kiek atsitiesė ir Budapešte iškovojo trečiąją vietą, bet Portugalijoje jį vėl užtiko nesėkmė. 

Porto P.Bonhomme neiškovojo nė taško - lemtingą smūgį jis patyrė kvalifikacijoje, kai britas buvo diskvalifikuotas už tai, kad viršijo nustatytą maksimalią 12 G perkrovų ribą vienoje itin greitų mirties kilpų. Virš 12 G perkrovų reiškia, kad piloto kūno svoris tą akimirką padidėjo daugiau nei dvylika kartų. Po tokių perkrovų specialiai tam netreniruoti žmonės gali likti luoši visam gyvenimui. Už šį nusižengimą čempionato taisyklėms P.Bonhomme skaudžiai sumokėjo - po kvalifikacijos jis liko paskutinis - dvyliktas, o lenktynes baigė tik dešimtas. 

Šių metų „Red Bull Air Race" pasaulio čempionatas pasibaigs aštuntomis ir finalinėmis lenktynėmis Perto mieste, Australijoje, lapkričio 1-2 dienomis. „Aš ten būsiu. Dar niekas nebaigta", - žada P.Bonhomme. 

REZULTATAI - „RED BULL AIR RACE", PORTO 

1. Hannes Arch (AUT)  9 taškai

2. Kirby Chambliss (USA)  8 taškai

3. Mike Mangold (USA)  7 taškai

4. Steve Jones (GBR)  6 taškai

5. Nigel Lamb (GBR)  5 taškai         

6. Michael Goulian (USA)  4 taškai

7. Peter Besenyei (HUN)  3 taškai

8. Alejandro Maclean (ESP)  2 taškai

9. Nicolas Ivanoff (FRE)  1 taškas

10. Paul Bonhomme (GBR)  0 taškų

11. Sergey Rakhmanin (RUS)  0 taškų

12. Glen Dell (RSA)  0 taškų

 

BENDOJI ĮSKAITA - 2008 „RED BULL AIR RACE" PASAULIO ČEMPIONATAS

 1.  Hannes Arch (AUT)  54 taškai

2. Paul Bonhomme (GBR)  45 taškai

3. Kirby Chambliss (USA)  44 taškai

4. Mike Mangold (USA)  43 taškai

5. Peter Besenyei (HUN)  31 taškas

6. Steve Jones (GBR)  29 taškai

7. Nigel Lamb (GBR)  22 taškai

8. Michael Goulian (USA)  16 taškų

9. Alejandro Maclean (ESP)  15 taškų

10. Nicolas Ivanoff (FRA)  14 taškų

11. Sergey Rakhmanin (RUS)  2 taškai

12. Glen Dell (RSA)  0 taškųNAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių