Kaune – „Bosch“ mokymų centras automobilių meistrams

Antradienį Kaune oficialiai atidarytas vienintelis Lietuvoje „Bosch“ mokymų centras. 

Jame profesinę kvalifikaciją galės kelti įvairių specializacijų meistrai, remontuojantys ir prižiūrintys automobilius.

Apie 600 tūkst. litų kainavusį moderniausią Baltijos šalyse tokio tipo mokymų centrą įsteigė  tarptautinio technologijų koncerno „Bosch“ Lietuvos padalinys, bendradarbiaudamas su Kauno technikos kolegija. Centre įdiegta moderni automobilių diagnostikos ir remonto įranga, siūlomos kelios tobulinimosi programos: siekiama, kad gilinti profesinę kompetenciją turėtų galimybę kuo įvairesnės specializacijos meistrai.

Čia rengiamus kursus galės lankyti visi kvalifikacijos kėlimu suinteresuoti automobilių specialistai. Kauno technikos kolegijos auklėtiniams, studijuojantiems pagal transporto inžinerijos programą, šio centro paslaugos bus nemokamos.

Priklausomai nuo dėstomų dalykų sudėtingumo, kursai truks nuo 1 iki 3 dienų. Teorines paskaitas visada lydės praktinis darbas šalia įrengtoje techninio automobilių aptarnavimo zonoje, o kvalifikaciją patvirtinantis pažymėjimas bus išduodamas išlaikius atitinkamą egzaminą. Šiuo metu jau parengta tobulinimosi kursų programa visiems metams.

„Tokio centro labai reikėjo: čia automobilių meistrai galės susipažinti su naujausiomis automobilių  technologijomis ir remonto įranga. Centras puikiai įrengtas techniškai, jis patogus ir jaukus. Be to, kursai čia bus rengiami remiantis progresyviomis „Bosch“ mokymo metodikomis“, – sakė Kauno technikos kolegijos direktorius Jonas Krivickas.

Pirmąjį šalyje tokio tipo projektą inicijavusio „Bosch“ Lietuvos padalinio vadovas Tomas Bučinskas pažymėjo, kad naujasis mokymų centras sudarys galimybę automobilių meistrams žengti koja kojon su technologijomis: specializacija ir nuolatinis kompetencijos gilinimas šiandien yra būtinybė, nes automobilyje gerai išmanyti viską paprasčiausiai neįmanoma.

„Šiuolaikinis automobilis – tai didžiulis kompiuteris ant ratų. Vien elektronikos sistemų, valdančių atitinkamas jo funkcijas – nuo kuro tiekimo iki stabdžių, – gali būti apie 70. Jų diagnostika ir priežiūra tampa vis sudėtingesnė, tam būtina speciali įranga. O laikai, kai automobilio gedimus buvo galima nustatyti plika akimi, sparčiai grimzta į praeitį“, – sakė T.Bučinskas.

Naujajame „Bosch“ mokymų centre Kaune bus galima gauti žinių ir apie naujausias automobiliuose diegiamas technologijas, ir apie jų gedimų diagnozavimą bei remontą. Keliant meistrų kvalifikaciją siekiama rengti specialistus automobilių servisams, visų pirma – tiems, kurie priklauso pasauliniam „Bosch Service“ tinklui. Lietuvoje tokių servisų šiuo metu yra 13.

Prisijungti prie „Bosch Service“ sistemos, vienijančios apie 14 tūkst. servisų dešimtyse pasaulio šalių, turi teisę tie Lietuvos servisai, kurie pasirašo su „Bosch“ partnerystės sutartis, investuoja į modernią įrangą, nuolat sudaro sąlygas darbuotojams kelti kvalifikaciją ir ypatingą dėmesį skiria paslaugų kokybei.

„Bosch“ yra tarptautinė technologijų grupė, vartotojams visame pasaulyje tiekianti tūkstančius įvairiausių produktų – nuo elektrinių įrankių ir automobilių detalių iki buities prietaisų ir saulės baterijų. Lietuvoje „Bosch“ veikia nuo 2002 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių