Įvardinti konkurso „Metų automobilis 2009" finalininkai

Įvardinti konkurso „Metų automobilis 2009" finalininkai.

Predendentai į Lietuvos „Metų automobilio 2009" karūną jau žinomi - išbandžiusi visus 34 konkursui pateiktus automobilius, žurnalistų vertinimo komisija atrinko 7 finalininkus.

Nors buvo skelbta, kad po pirmosios konkurso dalies vertinimo komisija išrinks penketuką, iš kurių vienam bus lemta tapti Lietuvos „Metų automobiliu 2009", tačiau šiemet pirmą kartą konkursų istorijoje paskelbtas finalininkų septynetukas.

„34 automobiliai - visų mūsų iki tol vykusių analogiškų renginių rekordas. Lietuvoje šiemet varžėsi tik trim pretendentais mažiau, nei pasibaigusiame Europos „Metų automobilio 2009" konkurse. Tačiau ne jį kopijuodami į finalą atrinkome 7 automobilius, - teigia konkurso rengėjo, Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Mindaugas Grinius. - Septynetukas ir labiau atspindi konkurentų lygiavertiškumą, ir daugiau vilčių suteikia automobilius konkursui pristačiusioms atstovybėms."

Kai kurie komisijos nariai pripažino, kad netgi prieš nurodant, kurių 7 automobilių jie nenorėtų matyti savo garaže, tektų gerokai palaužyti galvą. Akivaizdu, kad techniniai skirtumai tarp naujos kartos mašinų tirpsta, o rasti racionalių argumentų „už" ar „prieš" konkurse dalyvaujančius automobilius tampa vis sunkiau. Todėl vėl neišvengiamai tenka griebtis skaičiuotuvo ir mėginti įkainoti kiek teigiamų emocijų kuri mašina generuoja, kiek už tai reikia mokėti, kiek gali sau leisti.

Visi 34 konkursui pateiktus automobiliai buvo bandomi nuo pat renginio pradžios, lapkričio 10 dienos, o baigiamoji testų sesija surengta lapkričio 27-30 dienomis Trakų apylinkėse. Visi automobiliai buvo bandomi bendro naudojimo keliais, o visureigiai - ir Rūdninkų poligone, kur jiems buvo surengti atskiri pravažumo testai.

Galutinį sprendimą kuris automobilis labiausiai vertas patekti į geriausių konkurso „Metų automobilis 2009" finalą komisija priėmė išanalizavusi gamintojų bei Lietuvoje dirbančių įgaliotųjų jų atstovų pateiktą informaciją apie bandymuose dalyvavusius modelius, įvertinusi mūsų šalyje teikiamas garantijas, serviso tinklą, aptarnavimo įkainius, eksploatacines išlaidas iki automobilis nuvažiuoja 100 tūkstančių kilometrų, bazinę paties automobilio ir papildomos įrangos kainą.

Susumavus visų komisijos narių simpatijų barometro parodymus, į konkurso „Metų automobilis 2009" finalinį septynetuką pateko šie automobiliai:

„Ford Fiesta:

„Honda Accord"

„Jaguar XF"

„Mazda6"

„Renault Megane"

„Škoda Superb"

„Volkswagen Scirocco"

Tarp pretendentų į finalinį „Metų automobilio 2009" septynetuką komisija paminėjo 18 lengvųjų automobilių. Iš aštuonių konkursui pateiktų visureigių vertinimo komisija į renginio finalą po bandymų atrinko tris:

„Mercedes-Benz GLK"

„Subaru Forester"

„Toyota Land Cruiser V8"

 

Gruodžio 11 d. Verkių rūmuose vyksiančiame konkurso finaliniame vakare bus paskelbtas ne tik „Metų automobilis 2009", „Metų visureigis 2009" bet ir „Tautos automobilis 2009". Be to bus išrinkti saugiausias, ekonomiškiausias, sportiškiausias, moteriškiausias, gražiausio dizaino ir kitų nominacijų automobiliai. Konkurso baigiamojo vakaro metu Lietuvos žurnalistų autoklubas tradiciškai paskelbs sportininką, labiausiai garsinusį Lietuvą ir jos automobilių sportą užsienio trasose. Šios nominacijos laimėtojui bus įteiktas „Metų vairo" prizas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių