Iki tarptautinio 300 ežerų ralio – vos kelios dienos

Panašu, kad karštas oras iš Lietuvos dar nežada trauktis. O vasarišką karštį Zarasų apylinkėse artėjantį Žolinių savaitgalį žada tarptautinio „300 ežerų ralio“ organizatoriai ir dalyviai.

Žolinė – pagrindinė miesto šventė

Lietuvos vasaros ir kultūros sostine tituluojami Zarasai tokio masto automobilininkų renginį sutiks pirmą kartą. „Didžiulis žmonių antplūdis – mums nėra naujiena. Tą patį savaitgalį vyks ir tradicinis „Visagino country“ festivalis. Tačiau tikiuosi, kad dėmesio ir mūsų krašto žmonių geranoriškumo bei svetingumo tikrai pakaks visiems. Mums labai smagu, kad „300 ežerų ralį“ jau bandoma lyginti su legendiniu Suomijoje vykstančiu „1000 ežerų raliu“, todėl tikiuosi, kad tarptautinės lenktynės visiems paliks tik pačius geriausius įspūdžius“, - ralio išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Zarasų rajono savivaldybės meras Arnoldas Abramavičius.

Zarasuose didžiausias žmonių susibūrimas tradiciškai būna per Žolinę, tad ateinantį savaitgalį miestelėnai ir gausi svečių armija tikrai neturėtų nuobodžiauti. Mieste vyks daug šventinių renginių, o lenktynės, atėjusios į pačią Zarasų širdį – Zaraso ežero salą – turėtų tapti šio savaitgalio kulminacija. Tikimasi, kad įspūdingus paralelinių lenktynių ruožus šeštadienio ir sekmadienio vakarą saloje stebės po 10-15 tūkstančių žmonių. Visiems jiems po lenktynių bus surengtas ir grupės ŽAS bei M. Mikutavičiaus koncertas.

Dirbta ir ruoštasi beveik metus

Vienas šio ralio iniciatorių – Audrius Gimžauskas. Žinomas lenktynininkas, pats kilęs nuo Zarasų krašto, puikiai pažįsta ne tik įdomios konfigūracijos vietos kelius, bet ir nestokoja entuziazmo. „Prieš metus nusprendėme, kad Lietuvai reiki naujo ralio. Juo labiau, kad šiame regione tikrai yra daug puikių kelių, kurie gali būti įdomūs sportininkams ir labai patogūs lenktynių stebėti atvykstantiems žiūrovams. Nors pačiam labai norisi dalyvauti, aš nestartuosiu varžybose. Būtina pačiam iš šalies viską pamatyti, kad būtų aišku, ką padarėme gerai, o kur būtina pasitempti. Nors ekonominė situacija šalyje nėra gera, nors nemažai potencialių rėmėjų buvo priversti savo paramą nukelti geresniems laikams, mes pusiaukelėje nesustojome ir neleidžiame sau nuleisti kokybės kartelės žemyn. Norime, kad lenktynės būtų aukščiausio lygio. Ir ką gali žinoti, galbūt netolimoje ateityje būtent „300 ežerų ralis“ bus pretendentu surengti vieną iš Europos ralio čempionato etapų“, - sakė A. Gimžauskas. Jam pritarė ralį organizuojančios viešosios įstaigos „Automotoprojektai“ prezidentas Rolandas Dovidaitis: „Nors šiame ralyje tikrai bus labai daug dalykų, apie kuriuos bus galima sakyti „Pirmą kartą“, mes tikimės, kad tie pirmi kartai bus išties pavykę. Sukaupta patirtis, racionalus planavimas, darni komanda ir vietos valdžios geranoriška pagalba leidžia tikėtis, kad „300 ežerų ralis“ taps savotiška Lietuvos ralio vizitine kortele“, - teigė R. Dovidaitis.

Beveik 60 dalyvių ekipažų

Paraiškas dalyvauti ralyje pateikė beveik 60 ekipažų iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos bei Baltarusijos. Mūsų šalies garbę gins visi stipriausi ekipažai. Pirmas ralio starto numeris atiteko Rokui Lipeikiui ir Ingai Lipeikytei, kurie kol kas pirmauja bendroje ralio čempionato įskaitoje. Jiems rimtą konkurenciją turėtų sudaryti Saku Vierimaa ir Duncano McNiven ekipažas iš Suomijos, važiuosiantis „Ford Focus WRC“ automobiliu. Po jų rikiuojasi net keturi mūsų šalies atstovų ekipažai, startuojantys N4 klasėje – kiekvieną iš jų galima vadinti rimtu favoritu.

Juo labiau, kad trasos bus naujos, tad lietuvių ir svečių galimybės konkuruoti išties susilygina.

Be abejo, bus intrigų ir tarp dviem ratais varomus automobilius pasirinkusių ekipažų. O kad organizatorių kalbos apie daugybę tramplinų ir didelius greičius nėra iš piršto laužtos, liudija ir specialios nominacijos – prizai laukia toliausio šuolio ir didžiausio greičio autorių.

Dviejų dienų formatas

Pasak ralio direktoriaus Mario Simson, pasirinktas dviejų dienų renginio formatas turėtų būti priimtinas ir dalyviams, ir žiūrovams. Azartiškos kovos vyks ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tiems, kas negalės atvykti į Zarasus, radijo stotis „Radiocentras“ žada pasaulyje populiaraus „ralio radijo“ modelio transliacijas. Per dvi dienas eteryje lenktynėms turėtų būti skirta beveik 20 valandų. Tad žiūrovai tikrai gaus pakankamai informacijos. Be to, nors lenktynės truks dvi dienas, ralio geografija – visai greta Zarasų. Ir vietos gyventojai, ir svečiai galės be vargo suspėti iš vieno greičio ruožo į kitą, galės susipažinti su dalyviais techninio aptarnavimo zonoje, o įspūdingiausius vaizdus turėtų išvysti būtent Zaraso saloje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių