Greičiausias „Formulės Mini“ treniruotėje – Gustas Grinbergas

Pirmąsyk Lietuvos kartingų sporto istorijoje 6 etapų „Formulės Mini“ taurės lenktynių dalyviai savaitgalį susitiko pirmojoje oficialioje treniruotėje.

Vilniuje „Plytinės“ kartodrome vykusius važiavimus stebėjo ir „Formulės 2“ lenktynininkas Kazimieras Vasiliauskas.    

„Visi „Formulės Mini“ dalyviai mane maloniai nustebino. „Plytinės“ kartodrome ir aš pradėjau savo sportinę karjerą, todėl man ypač malonu matyti jaunuosius sportininkus, taip užtikrintai valdančius greitą šiuolaikinę techniką“,- sakė Kazimieras Vasiliauskas.

Jam pritarė ir naujos serijos organizatorius Darius Jonušis: „Mes tikime, kad šie vaikai gali kopti lenktynininkų karjeros laiptais. Visi „Formulės Mini“ dalyviai neabejotinai yra talentingi. Ir pirmoji treniruotė tai tik dar kartą patvirtino. Tokio greičio ir stabilumo net ir nesitikėjome“,- kalbėjo „Promosporto“ direktorius. 

Pirmojoje treniruotėje sportininkai per septynis važiavimus įveikė po 99 trasos ratus, o tai sudaro 70,27 km. Greičiausiai vieną ratą per 40.627 sekundės įveikė Gustas Grinbergas. Daugiausiai važiavimų (net keturis iš septynių) pirmavo Rapolas Šerkšnas. Trečią rezultatą pasiekė sparčiai progresavęs ir geriausias trajektorijas demonstravęs Markas Bukinas. Įpusėjus važiavimams į skaudžią avariją pateko Kasparas Vaškelis ir Aurimas Blažulionis. Kaip bebūtų keista, po smarkaus šių lenktynininkų susidūrimo, Kasparo rato įveikimo laikai staiga ypač pagerėjo ir lenktynininkas išsiveržė į pirmąsias pozicijas. Nuo jo neatsiliko ir Aurimas, tik antrą kartą išbandęs „Plytinės“ trasą. Lenktynininkų treneris Tadas Vaitkevičius stebėjosi, kaip greitai šis sportininkas sugebėjo perprasti naujos jam trasos ypatumus. O Justas Jonušis sulaukė ypatingo įvertinimo.  Šis lenktynininkas demonstravo didžiausią progresą viso savaitgalio metu. Jis labiausiai pagerino savo vieno rato įveikimo laiką, lyginant paskutinį važiavimą su pirmuoju.

„Formulė Mini“ arba lygių galimybių formulė, kaip naują lenktynių seriją linkę vadinti specialistai, skirta 7-12 metų sportininkams. Čia bus varžomasi vienoda technika, visiems dalyviams teikiančia absoliučiai vienodas galimybes. Kartu su šalies kartingo čempionatu vyksiančiuose 6 etapuose „Formulės Mini“ dalyviai varžysis vienodais Italijoje pagamintais „Tony Kart“ automobiliukais, kurių „Bridgestone“ padangomis apautus ratus suks irgi itališki „Vortex Mini Rok“ 60 kubinių centimetrų darbo tūrio varikliai. Vaikus kartingo sporto paslapčių mokys ne tik pagrindinis treneris Tadas Vaitkevičius, bet ir didžiausios dabartinės Lietuvos automobilių sporto žvaigždės – Kazimieras Vasiliauskas bei Jonas Gelžinis.

Vienam dalyviui sezonas „Formulės Mini“ Lietuvos taurėje atsieis 9990 litų +PVM. Jaunasis lenktynininkas bus aprūpintas ne tik kartu, bet ir degalais, tepalais, padangomis, kurių per sezoną prireiks ne vieno komplekto, ir kitais atributais. Jei iškils būtinybė naudoti atsarginį variklį ar važiuoklę, tai irgi ne sportininko tėvų rūpestis.

Organizatoriai rūpinsis ne tik visų „Formulės Mini“ kartingų parengimu varžyboms ir treniruotėms, jų testavimu laikantis aukščiausių standartų, technikos transportavimu į lenktynių trasas, bet ir jaunųjų sportininkų teoriniu mokymu bei praktinėmis treniruotėmis, o mechanikai visada bus pasirengę pašalinti bet kokius gedimus.

Kita „Formulės Mini“ oficiali treniruotė įvyks „Plytinės“ kartodrome gegužės 25 dieną.


Šiame straipsnyje: formulė mini

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių