Eismo įvykių mažinimui - griežtesnės bausmės

Pagal žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičių milijonui gyventojų Lietuvoje padėtis pernai buvo blogiausia Europos Sąjungoje (ES). Milijonui gyventojų teko 100 žuvusiųjų eismo įvykiuose. Todėl rudenį Vyriausybė ketina teikti Seimui svarstyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus, kuriais nedrausmingiems vairuotojams būtų įteisintos griežtesnės bausmės. Šiuos pakeitimus pirmadienį svarstė Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo taryba.

Lietuva, kaip ES valstybė, yra įsipareigojusi sumažinti žūčių skaičių eismo įvykiuose. Prieš keletą metų ėmusis papildomų priemonių ir paskelbus akciją „Stop Karui keliuose“,  žūčių skaičių pavyko sumažinti per pusę. Jei 2006 m.  keliuose žūdavo maždaug 700 žmonių per metus, tai 2012, 2011 metais – tik po 300. Tačiau šiuo metu, lyginant su kitomis Europos šalimis, Lietuvoje situacija vėl nekokia.

„Apibendrinus šių metų pirmą pusmetį užfiksuota 1418 eismo įvykių, juose žuvo 114 žmonių ir 1670 sužeistų. Lyginant su 2012 metų tuo pačiu laikotarpiu pirmu pusmečiu, sužeistų ir žuvusiųjų sumažėjo po 4 proc., o eismo įvykių –3 proc. Bendra situacija nebloga, tačiau, lyginant su ES šalimis, yra nekokia. Esame paskutiniai, o kokia situacija bus 2013 metais – sunku pasakyti“, – teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos sk. viršininkas Dainius Šalomskas.

Dėl tokios padėties rudenį Vyriausybė ketina teikti Seimui svarstyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus, kuriais nedrausmingiems vairuotojams būtų įteisintos griežtesnės bausmės. Siūloma grįžti prie anksčiau galiojusios baudų balų sistemos už eismo pažeidimus.

„Už tam tikrus nusižengimus būtų ne tik skiriamos piniginės baudos arba atimamos teisės, bet kaupiami baudos balai. Per metus surinkus, tarkime, 10 balų, bus atimamos teisės vairuoti“, – sakė susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius.

Baudos balai galiotų metus, o po to būtų anuliuojami. Pasak viceministro balų sistema dar padėtų ir geriau išieškoti baudas, nes jas tektų sumokėti atgaunant vairuotojo pažymėjimą.  Vien už 2011 metus iš prasižengusių vairuotojų dar neišieškota per 50 mln. litų.

Eismo problemas analizuojantys specialistai sako, kad pirmiausia praverstų gerai išnagrinėti žūčių keliuose statistiką. Esą dėl neblaivių vairuotojų žūsta tik 9 proc. eismo dalyvių, o dėl neatsargaus vaikščiojimo tamsiuoju paros metu – 30–40 proc. pėsčiųjų.

„Turime užkardyti tuos pažeidimus, kurie yra mirtini pėsčiųjų tarpe. Jeigu išsaugosime 30 proc. pėsčiųjų tamsiu paros metu, avaringumas pagerės. Lygiai taip pat buvo daroma 2007 metais kuomet daugiausiai keleivių žūdavo dėl to, kad nebuvo prisisegę saugos diržų. Kuomet buvo įvesti saugos diržai, situacija pasitaisė ir nežūsta keleivių tiek, kiek žūdavo ankstesniais metais“, – prognozavo technologijų mokslų daktaras Vigilijus Sadauskas.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas dar turi svarstyti Vyriausybė ir teikti Seimui. Baudų balų sistema galėtų įsigalioti nuo 2014 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip,

Taip, portretas
Galima kelti baudas iki begalybės,bet nėra kam žūrėti,kad keliuose jos nebūtu pažeidinėjamos.Lietuvoje eismo kultūra tragiška.Visoje Europoje vyksta normalus eismas,tik įvažiavus į Lietuvą patenki į kažkokį eismo pragarą,kur negalioja jokios taisyklės.O policija sugeba prižiūrėti tik gėjų paradus ir vaikų atiminėjimo procedūras.Kodėl taisyklių turi laikytis tik mirtingoji tautos dalis,kai išrinktieji sėkmingai ir grubiai jas pažeidinėja ir išsisukinėja nuo nuobaudų.Baudų dydžio užtenka,nereikia išradinėti jokių taškų sistemos.reikia tik pasiekti,kad pažeidimas neliktu nepastebėtas.O dabar pačiame Vilniuje,miesto gatvėse-greičiai tikrai ne 50,o ir ne 60 km./val.ir girti važinėja metais,kol nepadaro avarijos,nes kontrolės nėra jokios.Taip pat trūksta ir policijos pareigūnų,nes niekas nenori dirbti tokio mažai apmokamokamo ir mėšlino darbo.

lietuvis

lietuvis portretas
ka valdzia galetu padaryt nebent baudas pakelt ir teises atimt.tada sakau ir isdavusiem reiktu baudas skirti ir licenzijas atimti kap jum skamba pasiulimas

pilietis

pilietis portretas
O ko taip pergyvena, juk taip stengiasi kad kuo daugiau lietuviu emigruotu, paskui kad butu gera geju propaganda, kad kuo daugiau butu geju, tai kad ir uzsimus keleta simtu tai kas cia tokio, juk ir taip einam link tautos sunaikinimo.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių