Dakaro serijos varžybos „Šilko kelias“ kuria naujas tradicijas

Po sėkmingo debiuto 2009-aisiais Dakaro serijos ralio maratonas „Šilko kelias“ („Silk Way Rally“) tęs tradicijas ir šiemet.

„Šilko kelias 2010“ vyks rugsėjo 11-18 dienomis Rusijos Federacijos teritorijoje, o maršrutą, kuris drieksis nuo Sankt Peterburgo iki Sočio, sudarys apie 4000 kilometrų.

Šiemet pasiektas svarbus tikslas – maratono organizatoriai užsitikrino Rusijos vyriausybės paramą artimiausiems penkeriems metams, o varžybų svarbą patvirtino komitetas, kuriam pirmininkavo šalies premjeras Vladimiras Putinas.

Žvelgdami į „Šilko kelio 2010“ varžybas, matome, jog kardinaliai pakito jų maršrutas. Jei prieš metus dalyviai startavę Kazanėje (Rusija) ir kirtę Kazachstano bei Turkmėnistano sienas finišavo Ašchabade, tai šiemet maratonas vyks vakarinėje Rusijos dalyje. Galutiniu varžybų tikslu Sočis pasirinktas neatsitiktinai: 2014-aisiais šiame mieste vyks žiemos olimpinės žaidynės.

Praėjusiais metais vykusiose „Šilko kelias 2009“ varžybose sulaukėme trijų lietuviškų ekipažų. Geriausią rezultatą pasiekė Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas, kurie vairuodami „OSCar“ automobilį liko aštuntoje vietoje bendroje įskaitoje ir penktoje savo klasėje. Penkioliktąją vietą absoliučiai ralyje užėmė Antano Juknevičiaus („Bowler“), o trisdešimt pirmąją – Arūno Lekavičiaus („Mitsubishi“) ekipažai.

Pernai metų lenktynėse, kuriose varžėsi automobiliai ir sunkvežimiai, savo kategorijose nepavejamos buvo „Volkswagen“ bei „Kamaz“ ekipos. Tarp automobilių dramatiškoje kovoje nugalėjo ispanas Carlosas Sainzas, aplenkęs komandos draugą – katarietį Nasserą Al-Attiyah, kuris paskutinę lenktynių dieną patyrė avariją. Antrąją ir trečiąją vietas taip pat užėmė „Volkswagen“ atstovai: amerikietis Markas Milleris bei Ginielis De Villiersas.

Sunkvežimių klasėje po favorito Vladimiro Čagino nesėkmės į priekį išsiveržė kitas „Kamaz“ lenktynininkas – Firdausas Kabirovas, kuris lyderio poziciją išlaikė iki pat finišo. Antras finišavo „Iveco“ vairavęs olandas Gerardas De Rooy‘us, o trečias liko čekas Alešas Lopraisas su „Tatra“.

Šių metų varžybos žada būti labai įdomios dėl nuolat besikeičiančių važiavimo sąlygų, prie kurių prisitaikyti bus nelengvas išbandymas ralyje startuosiantiems ekipažams. Organizatoriai žada, kad „Šilko kelias 2010“ sutrauks pajėgiausius planetos lenktynininkus. Be jau minėtų ekipažų šiemet tikimasi sulaukti ir tokių komandų kaip gamyklinė „BMW X-Raid“ ar privačios „Dessoude“, „SMG“ ar „JMB Stradale“, kurios gali sukelti rūpesčių pripažintiems lyderiams.

Kalbant apie lietuvius, šiųmečiame maratone vėl ketina dalyvauti B.Vanagas ir S.Jurgelėnas. Ekipažo šturmanas šiuo metu gydosi traumą, patirtą lenktynėse Abu Dabyje, tačiau neabejojama, jog iki "Šilko kelio" starto S.Jurgelėnas ją bus visiškai išsigydęs. Ekipažas planuoja startuoti naujesnės kartos OSCar automobiliu.