„Dakaro ralio“ dešimtajame etape – dviguba Ispanijos lenktynininkų pergalė

Dviguba Ispanijos lenktynininkų pergale antradienį baigėsi dešimtasis Pietų Amerikoje vykstančio „Dakaro ralio“ etapas.

Automobilių klasėje nugalėjo lenktynių lyderis bendroje įskaitoje ispanas Carlosas Sainzas su „Volkswagen“. Jis 238 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 1 min. 5 sek. ir beveik puse minutės aplenkė antroje vietoje likusį BMW pilotą prancūzą Stephaną Peterhanselį.

Nuo nugalėtojo atsilikęs 6 min. antras finišavo automobilių klasės lyderis („Volkswagen“), o Ginielis De Villiersas („Volkswagen“) liko trečias.

Bendroje automobilių klasės įskaitoje C. Sainzo pranašumas prieš antroje vietoje esantį komandos draugą Nasserą Al-Attiyahą iš Kataro išaugo iki 10 min. ir 6 sek., o vienuoliktą vietą etape užėmęs „Dakaro ralio“ nugalėtojo titulą ginantis PAR lenktynininkas G. De Villiersas lieka septintas.

Motociklų klasėje antrąjį etapą iš eilės laimėjęs nugalėtojo titulą ginantis ispanas Marcas Coma su KTM, antradienį sugaišo 3 val. 10 min. 43 sek. ir 2 min. aplenkė antroje vietoje likusį prancūzą Davidą Fretigne su „Yamaha“.

Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis prancūzas Cyrilas Despresas (KTM) nors ir liko šeštas etape, tačiau jau 1 val. ir beveik 23 min. lenkia artimiausią varžovą norvegą Palą Ullevalseterį.

M. Coma, po jam skirstų nuobaudų, pakilo į septynioliktąją poziciją iš aštuonioliktosios.

Šiame straipsnyje: "Dakaras"Dakaro ralis