Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena (papildyta)

Lietuvos automobilių kelių direkcijos teigimu, tai dar viena proga atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį, kad jie kelyje būtų kultūringi bei elgtųsi atsakingai.

Kultūringas eismo dalyvių elgesys kelyje – būtina saugaus eismo sąlyga. Mandagumas nieko nekainuoja, bet visus paperka. Kiekvienam reikėtų atsiminti, kad kelyje mes esame ne vieni ir vadovautis taisykle: nedaryk kitam to, ko nenori, kad tau darytų.

Vairuotojas – pagrindinis veikėjas kelyje. Geras vairuotojas – kultūringas vairuotojas.

Policijos pareigūnai nuo ankstyvo ryto prie vaikų darželių tikrina, ar suaugusieji tinkamai važiuoja ir veža vaikus automobilyje – ar naudojamos specialios vaikiškos sėdynės, o vairuotojai ir keleiviai važiuoja užsisegę saugos diržus. Kontrolės priemonių metu automobilių vairuotojams – tėvams ir jų vaikams bus dalijami lankstinukai bei kita prevencinio pobūdžio medžiaga, primenanti apie saugų elgesį kelyje. Vaikų darželiuose pareigūnai organizuos saugaus eismo renginius.  Patruliuojantys pareigūnai eismo saugumui skirtus leidinius dalins visiems vairuotojams bei pėstiesiems eismo dalyviams.

Jis laikosi trijų pagrindinių gero vairavimo principų:

• niekada neskuba;

• kelyje visada stengiasi būti optimalioje vietoje, siekia nepakliūti ten, kur gali kilti avarinė situacija;

• nedaro jokių netikėtų, staigių manevrų.

Gerai vairuoti automobilį – tai ne tik gerai mokėti kelių eismo taisykles, turėti gerus vairavimo įgūdžius, bet taip pat, kas labai svarbu, gerai elgtis kitų atžvilgiu. Į šiurkštų elgesį neverta atsakyti tuo pačiu. Geriausias būdas pamokyti kitus – rodyti ramaus, kultūringo vairavimo pavyzdį.

Geras vairuotojas – kultūringas, paslaugus, geranoriškas. 

Kelyje svarbiausias yra žmogus – vairuojantis, važiuojantis, einantis. Jei žmogaus sieloje ir galvoje nebus tvarkos, vargu ar jis galės deramai ir atsakingai elgtis kelyje.

Nuo kultūringo elgesio, pagarbos priklausys mūsų kelionės sėkmė.

Keliaudami per šventes:

• neviršykime greičio;
• prisisekime saugos diržus;
• vaikus vežkime tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse.

Papildyta: kaip sekėsi Amsiui ryte budėti prie darželių ir mokyklų?

Vilniuje Susisiekimo ministras E. Masiulis, kartu su policijos patruliais, dalyvavo akcijos renginyje Vilniuje, prie vaikų darželio „Švelnukas". Pasitelkdamas į pagalbą vaikų bičiulį Amsį, jie pasitiko atvykstančius vaikus ir jų tėvelius bei įteikė jiems informacines knygeles ir suvenyrus, primenančius apie saugų eismą kelyje. „Minėdami Saugaus eismo dieną norime tėveliams priminti, kad saugant vaikus kelyje svarbi kiekviena smulkmena. Kviečiame nepamiršti vaikams prisegti atšvaito, o vežant vaikus automobiliais - pasirūpinti specialia kėdute, saugos diržais. Tai svarbu net ir tada, kai kelias yra netolimas", - sakė ministras E. Masiulis.

Kaune iš pat ankstyvo ryto policijos pareigūnai ir policijos bičiulis Amsis laukė į mokyklą atvykstančių vaikų ir tikrino, ar tėveliai, veždami vaikus, pasirūpino jų saugumu - ar prisegė saugos diržus, ar automobilio priekyje nesėdi 12 metų nesulaukę mažieji eismo dalyviai. Pareigūnai su Amsiumi patikrino per 100 automobilių, daugelis tėvų dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų buvo įspėti. Anot Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos specialistės Gražinos Jasiūnienės, nemažai tėvelių pradinukus vežė ant priekinės automobilio sėdynės, daugelis vaikų pareigūnams sąžiningai prisipažino, kad dažnai neprisisega saugos diržų. Moksleivių tėvai dėkojo policijos pareigūnams už rengiamas saugaus eismo akcijas, prašė, kad ir ateityje vaikų saugumui keliuose būtų skiriamas didelis dėmesys.

Šiauliuose Prisikėlimo aikštėje mirgėjo geltonų mokyklinių autobusiukų  virtinė. Į Saugaus eismo dienai paminėti skirtą renginį  suplaukė miesto bei rajono mokyklų vaikai. Policijos pareigūnai nuo ankstyvo ryto budėjo pėsčiųjų perėjose ir dalijo praeiviams atmintines apie saugų eismą. Pasibaigus šiai akcijai teisėtvarkos sergėtojai savo „amuniciją" perkėlė į Prisikėlimo aikštę. Čia Saugaus eismo dienai skirto renginio dalyviai galėjo susipažinti ne tik su stacionariu greičio matuokliu - automobiliu „Volkswagen Caddy", bet ir išbandyti savotišką atrakciją - automobilio apsivertimo įrangą. Tokiu būdu VĮ „Šiaulių regiono keliai" žmonės priminė, kam iš tikrųjų reikalingi saugos diržai. Pareigūnai renginio dalyviams leido pačiupinėti ir jų smulkesnę techniką: greičio bei alkoholio matuoklius. Apie tai, kaip elgtis kelyje, paskaitas skaitė bei mokomuosius filmukus informaciniame autobuse rodė Šiaulių darbo rinkos mokymo centras. Norintieji išbandyti savo jėgas galėjo dalyvauti dviračių slalomo varžybose. Entuziastingų dviratininkų renginyje netrūko. Laimėtojai dovanų gavo balionų su „Saugaus eismo dienos" užrašu.

Alytuje pareigūnai patruliavo prie bendrojo lavinimo mokyklų, darželių, lopšelių-darželių. Visų darželinukų ir mokinukų nuostabai lietingą rytą praskaidrino dosnusis policijos bičiulis - šuo Amsis. Šią dieną teisėsaugininkai nusprendė būti geranoriški - pažeidėjų „neskaičiavo". Suaugusiems ir vaikams priminė Saugaus eismo taisykles, dalijo atšvaitus, lankstinukus, knygeles, ūgio matavimo liniuotes, ženkliukus. Amsis mažuosius vaišino saldainiais su savo atvaizdu. Tikimės, kad pabendravę, nusifotografavę ir gerai nusiteikę vaikai ilgai prisimins trumpučius saugaus eismo kelyje patarimus, kurių negailėjo nei pareigūnai, nei ištikimasis mažųjų draugas Amsis.

Minint šią dieną Utenoje, pareigūnai dirbo mokyklose, neformaliojo švietimo įstaigose ir šalia jų. Policijos pareigūnai turėjo dar vieną galimybę visiems eismo dalyviams priminti apie eismo saugumą, atsakingumą, tinkamą elgesį kelyje, paraginti laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, būti pakantiems vienas kitam. Pareigūnai tikrino, ar suaugusieji saugiai veža vaikus automobilyje, t. y. naudoja specialias vaikiškas sėdynes, ar vairuotojai ir keleiviai važiuoja užsisegę saugos diržus. Akcijos metu automobilių vairuotojams, t. y. tėvams ir jų vaikams policijos pareigūnai dalijo įvairią prevencinę medžiagą (knygutes, lankstinukus, atšvaitus-žaisliukus ir ženkliukus). Mokyklose-darželiuose „Šaltinėlis", „Gandrelis" ir „Želmenėlis " kartu su policijos pareigūnais lankėsi ir policijos bičiulis AMSIS.

Tauragėje prie pagrindinių mokyklų ir šalia jų esančių sankryžų pareigūnai moksleiviams priminė apie būtinybę laikytis Kelių eismo taisyklių, tinkamai elgtis kelyje, tikrino jų saugaus eismo žinias. Prie lopšelių-darželių „Kodėlčius" ir „Žvaigždutė" mažuosius eismo dalyvius laikytis saugaus eismo ragino ir Lietuvos policijos simbolis - bičiulis Amsis. Prevencinės priemonės metu pareigūnai dalijo vaikams knygutes, lankstinukus, atšvaitus, ženkliukus, vaikų ūgio matavimo liniuotes. Tos pačios dienos pavakarę minėtose miesto vietose pareigūnai tikrino saugos diržų naudojimą bei vaikų - keleivių vežimą specialiose sėdynėse. Tėvams ir jų vaikams buvo primenami vaikų vežimo reikalavimai, numatyti Kelių eismo taisyklėse, dalijama prevencinė medžiaga apie saugų eismą kelyje.


Ne tik vaikams

Amsis pataria:

1. Saugos diržai2. Tamsiu paros metu atšvaitas būtinas3. Kaip saugiai elgtis kelyje?4. Kaip saugiai pereiti gatvę?


Šiame straipsnyje: vairavimassaugus eismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių