Automobiliams be draudimo ar techninės apžiūros grės išregistravimas?

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas siekia griežtinti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą. Naujomis pataisomis norima kovoti su vairuotojais, važinėjančiais neapdraustomis transporto priemonėmis ar nepatikrinusiais jų techninės būklės.

Kone kas dešimtas Lietuvos keliais važinėjantis automobilis neapdraustas arba neturi techninės apžiūros pažymėjimo. Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovo Juliaus Sabatausko, tokio pažymėjimo neturintys automobiliai dažnai yra netvarkingi, kelia grėsmę visuomenei.

„Įstatymo projekte numatomos tokios pataisos, kad kai nebegalioja draudimas, kai pasibaigęs techninės apžiūros galiojimo laikas, tada atkreipiamas dėmesys tokių automobilių savininkų. Jeigu jis per 90 dienų nesutvarko, tada tas automobilis bus išregistruojamas, laikinai sustabdomas leidimo dalyvauti viešajame eisme galiojimas. Taip perspėjamas savininkas, kad susitvarkytų“, –  sakė J. Sabatauskas.

Automobiliai be privalomojo civilinės atsakomybės draudimo ir techninės apžiūros pažymėjimo bus išregistruojami, o vairuotojai privalės grąžinti valstybinius numerius.

Vairuotojai tokius siūlymus vertina skirtingai.

„Nelabai gera pataisa, geriau būtų taip, kaip yra dabar“, – teigė  jaunuolis

„Matyt, reikia, kad būtų toks įstatymas“, – sakė vyras.

„O jeigu baigiasi draudimas, kai žmogus išvykęs? Jam mašiną iš karto išregistruotų? Ne, nesutinku, nesąmonė“, – mano kalbintas vairuotojas.

Pasak saugaus eismo eksperto, galbūt reikėtų stiprinti techninę apžiūros kontrolę.

„Jei mes technines apžiūras norime papildomai apkrauti pajamomis, kad kuo daugiau žmonių pas juos nuvažiuotų – tai viena. Jei norime sudėlioti, kad automobiliai būtų techniškai tvarkingesni – tai kitas dalykas. Būtent tokiems uždaviniams yra parenkamos priemonės. Situacija yra tokia, kad galbūt nepakankama techninės apžiūros kontrolė lemia, kad daugelis vairuotojų važinėja be tos techninės apžiūros, nepriklausomai nuo to, ar automobilis yra techniškai tvarkingas“, – kalbėjo saugaus eismo ekspertas Vigilijus Sadauskas.

Per praėjusius metus buvo užregistruota daugiau nei 3 tūkst. eismo įvykių, tačiau, pasak saugaus eismo eksperto, tik apie 1,5 proc. jų įvyksta dėl techniškai netvarkingų automobilių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagalvokite su galva, ka darote

Pagalvokite su galva, ka darote portretas
Tokia tvarka apiplesinejate per ziema nevaziojanius i soda pensininkus. Kam drausti automobili, jei juo nevaziuoji puse metu. Juk uz garaze apiplesta auto - civilinis draudimas ne prie ko. Maziausias terminas iki automatinio isregtravimo be draudimo - puse metu arba metai. Tik taip butu atstatytas teisingumas pensininkams.

Melas

Melas portretas
Taip nėra tvarkomas eismo saugumas, o daromas biznis draudimo ir techninės apžiūros bendrovėms. Aš gyvenu Klaipėdoje aš jūreivis, išeiname į reisą dviems mėnesiams, trims, pusmečiui. Tai ką aš grįžęs rasiu savo auto per prievartą išregistruotą? Ir kaip Jūs anam numerius nuimsite jei jis mano garaže stovi? O ką mano senoliams tėvams daryti kurie pvz žiemą išvis nevažinėja? Jie gyvena kaime jiems žiemą nėra jokių reikalų. Žmonės yra verčiami pirkti draudimą. Beje jeigu dar techninė apžiūra kažkaip susijusi su eismo saugumu, tai draudimas jokio saugumo niekaip nepriduoda.

Buzukis

Buzukis portretas
Visiskai sutikciau su tokia tvarka. Labai geri pakeitimai.
VISI KOMENTARAI 49
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių