Ar gali kelionėje telefonas atstoti GPS navigatorių?

Vasara – kelionių metas. Tinkamai jam pasiruošti greičiausiai prireiks GPS navigatoriaus. O gal užteks telefono?

„Computerbild.lt“ paaiškina, kuo skiriasi telefonų ir navigatorių galimybės, kokie šių įrenginių pliusai bei minusai. Kokios populiariausios navigacijos programos.

Nors telefonai ir turi žemėlapių programas, dar visai neseniai jie negalėjo atstoti tikro navigatoriaus. Viskas pasikeitė, kai atsirado „Nokia Ovi Maps“. Straipsnyje sužinosime, kuo skiriasi telefonų ir navigatorių galimybės ir kaip veikia „Ovi Maps“.

„TomTom“, „Garmin“ ir kitos GPS navigatorių gamintojos nebegyvena taip ramiai, kaip vos prieš kelis mėnesius. Mat rinką sudrebino „Nokia“ pareiškimas, kad nuo šiol jos paslauga „Ovi Maps“ su visaverte balso navigacija bus nemokama ir prieinama daugeliui GPS navigatorius turinčių „Nokia“ telefonų. Tačiau, ar gali telefonas su mažu ekranu prilygti patogiam visaverčiam GPS prietaisui? Ar jis taip pat tiksliai ir greitai mus nuves tinkamu keliu? Atsakymus rasime šiame „Computer Bild Lietuva“ straipsnyje.Kokie telefonai gali atstoti navigatorių?


Beveik visus naujus telefonus galime paversti GPS navigatoriais, nes navigacijos programų su žemėlapiais tik daugėja. Be to, GPS imtuvas su iš karto įdiegtais žemėlapiais telefone pamažu tampa standartine mobiliųjų įrenginių ginkluotės dalimi. Jų neturi tik patys pigiausi modeliai. Navigacija telefone pagaliau tapo nemokama („Ovi Maps“) arba labai atpigo. Bet kuriuo atveju, už ją turėsime mokėti žymiai mažiau nei už naują GPS navigatorių. Plačiau apie telefonams skirtas navigacijos programas sužinosime pateiktoje lentelėje.

Navigacijos programos telefonams

Telefonas ar OSProgramos pavadinimasKaina
„iPhone“  „Roadee“  5 Lt
„Nokia“ „Ovi Maps“ Nemokamai
„Sony Ericsson“  „Amaze“ 90 Lt/metams
„Samsung“ „Amaze“ 90 Lt/metams
„Android“  „Google Maps Navigation“ Nemokamai
„Windows Mobile“  „ALK CoPilot 8“ 100 Lt

Kokios papildomos įrangos reikia?

Jei telefoną naudosime kaip GPS navigatorių, mums prireiks dviejų dalykų:

Automobilinio įkroviklio. Įjungtas GPS imtuvas ir pastoviai veikiantis ekranas gana greitai išnaudos visą baterijos resursą, taigi su savimi verta turėti į automobilio elektros lizdą įjungiamą įkroviklį (nuo 15 Lt).

Automobilinio laikiklio. Jei sekant maršrutą, telefoną laikysime rankoje, rizikuosime savo ir keleivių saugumu. Geriausią jį pritvirtinti prie priekinės panelės, naudojant specialų laikiklį (nuo 19 Lt). Retesniais atvejais jį gausime kartu su telefonu.

Kokios yra navigacijos programų rūšys?

Navigacijos programos skirstomos į tris grupes:

Universalios navigacijos programos. Tai įrankiai, kurių žemėlapiai saugojami internete, maršruto apskaičiavimui taip pat naudojamas interneto serveris. Mums keliaujant, yra įkraunamos žemėlapių dalys. Retesniais atvejais programa leidžia išsaugoti jau parsisiųstus žemėlapius telefono atmintyje. Toks navigacijos būdas yra ypač brangus, nepasirinkus specialaus mobilaus interneto plano, užtikrinančio nedidelę kainą už persiunčiamus duomenis. Taip pat šių programų neverta naudoti užsienyje. Nes ten už kiekvieną megabaitą persiųstų duomenų teks mokėti nuo 10 iki 80 litų.

Integruotos navigacijos programos. Jas gauname iš karto, pirkdami telefoną. Kartais tai būna universalaus tipo programos, tačiau pasitaiko ir įrankiai, kuriuose visi žemėlapiai ir balso nurodymai jau saugomi telefone. Būti nuolatos prisijungus prie interneto nereikės. Jungtis prie jo galime, norėdami pagreitinti savo buvimo vietos nustatymą, maršruto apskaičiavimą ar gauti perspėjimus apie kamščius. Tokias programas galime drąsiai naudoti ir užsienyje.

GPS navigatorių programos. Tai įrankiai, įdiegti į GPS navigatorius. Pastariesiems visai nereikia interneto, nes žemėlapiai ir balso nurodymai saugomi vidinėje atmintyje. Perspėjimus apie kamščius gausime FM radijo ryšiu.

Telefonas prieš GPS navigatorių

Tikriausiai galvojame, kad jei turime gerą telefoną su GPS imtuvu, atskiro navigatoriaus mums nebereikia. Tačiau ar tikrai GPS navigatorius jau galime pamiršti? Ne visai. Mažame telefono ekrane sunku įžiūrėti smulkius žemėlapių elementus – ypač vairuojant. Be to, jei telefone sumanysime pasirinkti naują adresą, įrenginį turėsime nuimti nuo laikiklio ir rašyti adresą mažais mygtukais arba palyginti mažu liečiamuoju ekranu. GPS navigatoriai automobiliams taip pat turi kai kurių kitų labai naudingų funkcijų, pvz., automatinį dienos ir nakties režimo keitimą. Kuo skiriasi navigacija telefone ir GPS navigatoriuje, sužinosime šioje lentelėje: 

Savybė Telefonas Navigatorius
Ekranas  Mažas  Didelis
Balso pranešimai  Prasti lyginant su navigatoriumi Detalūs
Žemėlapiai saugomi Internete  arba telefono atmintyje  Navigatoriaus atmintyje
Žemėlapių atnaujinimas Visada nauji (internetu)  arba per kompiuterį (dažniausiai nemokami) Per kompiuterį (už papildomą mokestį) 
Maršruto nustatymas  Palyginti lėtas  Greitas 
GPS imtuvo kokybė  Prasta, ypač neprisijungus prie interneto  Puiki 
Perspėjimas apie kamščius  Kol kas tik kelios programos už papildomą mokestį  Dažniausiai yra (TMC/"TMCpro") 
Navigacija užsienyje  Dažniausiai kebli dėl didelių interneto įkainių  Be problemų 
Navigacija pėstiesiems  Dažniausiai integruota  Retai diegiama 
Automobilinis laikiklis  Komplekte nėra  Yra komplekte
Automobilinis įkroviklis  Komplekte nėra Yra komplekte

Populiariausios navigacijos programos

„Google Maps for Mobile“
 
Viena populiariausių nemokamų programų. Kai kuriose šalyse, turėdami „Android“ telefoną, galėsime naudotis ne tik žemėlapiais, bet ir nemokama navigacija. Visuose kituose prietaisuose siūloma tik peržiūrėti žemėlapius ir matyti savo buvimo vietą. Žemėlapiai siunčiami iš interneto.

„iGo“
 
Tai yra mokama, daugeliui telefonų tinkanti navigacijos programa. Žemėlapiai saugomi telefono atmintyje arba atminties kortelėse. Kaina – nuo 300 iki 550 Lt (priklausomai nuo pasirinkto regiono).

„Amaze“
 
Universali, beveik visiems telefonams tinkanti programa. Žemėlapiai saugomi internete. Kaina – 90 Lt metams.

„Ovi Maps“
 
„Nokia“ telefonams skirta nemokama programa, kuri leidžia žemėlapius ne tik siųstis internetu, bet ir iš anksto juos išsaugoti telefono atmintyje. Tai ypač pravartu, jei vykstame į užsienį.

„Aemade Roadee“
 
Nebrangi „iPhone“ telefonams skirta programa. Žemėlapiai saugomi internete. Programa kainuoja apie 5 Lt.

„Nav4All“
 
Dar neseniai buvusi populiariausia universali navigacijos programa. Tačiau po to, kai „Nokia“ perpirko jai žemėlapius kūrusią kompaniją „Navteq“, programos tobulinimas sustojo. „Nav4All“ bylinėjosi su suomių telefonų gamintoja.


Šiame straipsnyje: navigacijanavigatoriusGPS

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių