„Alytus–Suvalkai 2010“: pirmieji finišo liniją kirto lenkai

Pasibaigė dvi dienas trukęs tarptautinis automobilių sporto mėgėjų ralis „Alytus–Suvalkai 2010“.

Jis organizuotas bendromis Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) Alytaus ir Lenkijos Suvalkų automobilių klubų pastangomis.

Tai buvo kartu ir populiarių Lietuvoje varžybų serijos „LAS taurė 2010“ antrasis etapas. Jame dalyvavo 22 ekipažai (12 iš Lietuvos ir 10 iš Lenkijos), kurie dvi dienas varžėsi penkiolikoje greičio ir specialiųjų rungčių ruožuose, besidriekiančiuose abiejų šalių keliais ir specialiose uždarose aikštelėse.

Tarptautinės automobilių mėgėjų varžybos startavo Alytuje, Rotušės aikštėje, o finišavo  Suvalkuose. Abiejų šalių automobilistai varžėsi ne tik Alytaus miesto gatvėse ir aikštelėse, bet ir Lazdijų hipodrome bei Veisiejų autodrome, kurių trasomis driekėsi šių varžybų greičio ruožai.

Kapčiamiesčio miškuose kirtę pasienio ruožą ralio dalyviai pasuko Seinų link, kur jų laukė ne tik dvi papildomos rungtys, bet ir visų dalyvių bendra nuotrauka prie vyskupo Antano Baranausko paminklo, o paskutinę dieną mėgėjai lenktyniavo Suvalkų apylinkėse.

Dviejų dienų kovą laimėjo „Toyota Celica“ automobilį vairavęs lenkų Martino Kopiško ir Voitecho Ferenso ekipažas, visas 15 rungčių įveikęs per 24 min. 01,2 sek.

Dideliam vietinės publikos džiaugsmui Suvalkuose finišavusiame ralyje antrąją vietą iškovojo irgi lenkų Martino Dieviatkovskio ir Tomašo Krasko duetas, su „Fiat Cinquecento Sporting“ greičio ir specialiose rungtyse užtrukęs 25 min. 09,4 sek.

Trečiąją prizinę absoliučios įskaitos vietą užėmė Alytaus autoklubo atstovai Mantas Gudžiauskas ir Žalvyris Polensa, su „BMW 325i“ distanciją įveikę per 26 min. 01,5 sek.

Tačiau be taurių ir kitų specialių prizų regis neliko niekas. Daug daugiau jų išdalyta atskirų klasių laimėtojams ir prizininkams.

Sugrįžęs iš Lenkijos Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas ir LAS Alytaus autoklubo direktorius Rimvydas Anusauskas Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė, kad bendros pastangos davė lauktų vaisių. Renginiu patenkinti liko ne tik Suvalkų automobilių klubo vadovai, bet ir sporto mėgėjai, kuriems itin patiko trasos Lietuvoje ir kurios, jų žodžiais, buvusios ne tik greitos bei įdomios, bet ir saugios.

„Ne pirmus metus trunkanti LAS Alytaus ir Suvalkų automobilininkų klubų draugystė paskatino surengti bendras varžybas, kurių trasa pirmą kartą driekėsi dviejose valstybėse. Turime labai didelių planų ateičiai ir norime, kad šios lenktynės taptų tradicija“, - teigia vienas jų iniciatorių R. Anusauskas.

Šiame straipsnyje: automobilių ralis