Vyriausybė nesimokančių vaikų paieškai tikisi pasitelkti policiją

Vyriausybė, trečiadienį pasitarime aptarusi nesimokančių vaikų problemą analizavusios darbo grupės išvadas, pagalbos nustatant daugiau kaip 3 tūkst. vaikų gyvenamąją vietą tikisi iš policijos.

Tačiau pagalbos prašymą gavęs Policijos departamentas (PD) kol kas į jį neatsako.
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dar kovo viduryje kreipėsi į Policijos departamentą (PD), kad pareigūnai padėtų nustatyti nesimokančių nerastų 3 tūkst. 318 vaikų, kurių amžius iki 16 metų, faktinę gyvenamąją vietą ir, esant galimybei, jų nesimokymo priežastis. Šie vaikai apskritai neregistruoti Mokinių registre, nors įrašas apie juos yra

Gyventojų registre ir neturima duomenų apie jų išvykimą, neįgalumą ar kitas priežastis nesimokyti.

„Jie kažkur yra, neaiški jų buvimo vieta. Dėl tų vaikų sutelktos papildomos pastangos savivaldybėse kartu su policija ieškoti gyvenamosios vietos tų vaikų. Tai nereiškia, kad yra skelbiama paieška, nes norint skelbti paiešką tikrai yra juridiškai pakankamai komplikuotas dalykas, patys tėvai turi skelbti arba teismo sprendimu galima skelbti vaiko paiešką“, - žurnalistams po Vyriausybės pasitarimo sakė ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Nors kancleris tvirtino, kad „kartu su policija bus atliekama papildoma nuodugnesnė paieška“, PD atstovas Ramūnas Matonis BNS trečiadienį aiškino, kad pareigūnai kol kas nėra pateikę atsakymo į minėtą pagalbos prašymą.

„Toks darbas reikalauja labai daug išlaidų, yra ir kitų niuansų. Kol kas dar nėra nuspręsta, ką daryti su tuo ministerijos prašymu“, - dar praėjusią savaitę BNS sakė PD Komunikacijos skyriaus viršininko pareigas laikinai einantis R.Matonis.

Pasak D.Matulionio, nereikėtų dramatizuoti dabartinių skaičių, nes dauguma nesimokančių vaikų tikriausiai su tėvais išvykę iš užsienį, bet to nedeklaravę.
Klausiamas, ar tarp nesimokančiųjų negali būti nusikalstamais tikslais išvežtų vaikų, D.Matulionis sakė: „Mes labai tikimės, kad tikrai tokių nebus, bet garantuoti šimtu projektų negalime, dėl to ir vykdoma ta nuodugni paieška“.

„Nereikia tų skaičių taip dramatizuoti - aš dar kartą kartoju, kad paieška ir toliau bus vykdoma kartu su policijos pagalba. Taip, iš tikrųjų yra rimta problema, ir gerai, kad mes imamės ją spręsti - geriau vėliau negu niekada“, - sakė kancleris.

Darbo grupės ataskaitoje teigiama, kad 2011-2012 mokslo metais buvo 13 tūkst. 462 nesimokančių vaikų nuo 7 iki 16 metų. Tai tokie moksleiviai, apie kuriuos duomenys yra Gyventojų registre, bet jie nefigūruoja Mokinių registre.

Savivaldybėms patikrinus duomenis apie daugumą (84 proc.) nesimokančių vaikų, nustatyta, kad, pavyzdžiui, 64 proc. arba 8 tūkst. 593 nesimokantys 7-16 metų vaikai išvykę į užsienį ir nedeklaruotas jų gyvenamosios vietos pakeitimas, 85 nesimokė dėl neįgalumo.

Vienas iš minėtos darbo grupės siūlymų - tobulinti gyvenamosios vietos deklaravimą reglamentuojančius teisės aktus. Be to, darbo grupė siūlo nustatyti, kaip Švietimo informacinių technologijų centras, kuriantis registrą apie nesimokančius ir mokyklos nelankančius vaikus, turi būti informuojamas apie užsienyje besimokančius diplomatų ir kitus ten mokytis išvykusius vaikus, kurie esą dabar gali patekti į nesimokančiųjų sąrašą.


Šiame straipsnyje: mokyklamoksleiviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

laima

laima portretas
prie pard Molo kiek ju trainiojasi ir pinigu prasineja paziurekit rytais ten auga nauja nusikalteliu karta

juokdariai

juokdariai portretas
kas tik pirst-visur policija.O kur tevai,kas per institucijos, jei nezino,kiek vaiku isvyke is Lietuvos ir kur isvyke?Kam tos visos neveikiancios gyv,vietos deklaracijos, seniunai,seniunaiciai ir dar visokie -aiciai?Realiai-valdininkai bedirba savo darbo.

Išplėsti

Išplėsti portretas
Reikia ne policiją pasitelkti, o išplėsti socialinių darbuotojų ir socialinių pedagogų įgaliojimus. Pažiūrėkit - užsieniuose socialinis darbuotojas turi gana plačius įgaliojimus. Ten tokios problemos, kaip nelankomumas yra mažesnės.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių