Valdininkai medžioja be leidimo mitingavusius moksleivius

Moksleivių protesto eisena penktadienį neliko nepastebėta – Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyrius sukruto ieškoti nelegalių mitinguotojų.

Nuogąstauja dėl vaikų

„Švietimo skyrius renka duomenis, kurie vaikai dalyvavo mitinge. Aš kaip tėvas net nežinau, kaip reaguoti, neaišku, kas gresia mūsų vaikams. Ar mes gyvename demokratinėje valstybėje?“ – pasipiktinęs pasakojo vienos moksleivės tėvas, nenorėjęs atskleisti savo pavardės.

Jo teigimu, Švietimo skyrius davė nurodymą mokyklų vadovams, o jie – auklėtojams, kad būtų sudaryti sąrašai tų vaikų, kurie dalyvavo mitinge prieš planuojamą švietimo reformą. Kodėl sudaromi tokie sąrašai – neaišku.

Kaunietis tikina žinojęs, kad jo dukra ketina dalyvauti protesto akcijoje ir tam neprieštaravo.

„Juk nuo šios mokslo reformos priklauso jos ateitis. Žinoma, blogai, jog dėl to ji praleido pamokas“, – sakė tėvas.

Pašnekovo įsitikinimu, jei vaikas neateina į mokyklą, jam turėtų būti skirta pastaba, o ne paskelbta „valstybinė paieška“.

„Čia jau kvepia politika, kaip Baltarusijoje prie Lukašenkos. Negi jie taip nori susidoroti su mūsų vaikais? O gal nori pagąsdinti mokyklų direktorius?“, – svarstė jis.

Sulaukė skambučio

„Skambučio iš Švietimo skyriaus dėl mitingo dalyvių mes tikrai sulaukėme“, – patvirtino Kauno „Aušros“ gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui Gintautas Rimkevičius.

Pavaduotojas tvirtina, kad gimnazijos vadovybė moksleivių į mitingą neleido, oficialaus prašymo jame dalyvauti iš jų irgi nesulaukė.

„Mitingas buvo nesankcionuotas, gal dėl to savivaldybė ėmėsi tokiu būdu ieškoti piketuotojų. Mūsų vaikai per pertrauką tikrai buvo nuėję pasižiūrėti. Jiems labai patogu, nes savivaldybė šalia. Juk smalsu“, – teigė G.Rimkevičius, pridūręs, kad dauguma vaikų, kurie penktadienį nedalyvavo pamokose, turi pateisinamą priežastį, yra tėvų rašteliai.

Dangstosi mokinių saugumu

„Mums rūpi ugdymo procesas, o ne bausmės. Mes bausti negalime – tai policijos darbas“, – atkirto Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.

Jis patvirtino, kad skambučio sulaukė visos Kauno mokyklos. Skyriaus specialistai domėjosi, iš kokių mokyklų ir kiek vaikų dalyvavo mitinge.

„Neaišku, kurių mokyklų moksleiviai dalyvavo mitinge, galima spėti, kad tikriausiai iš artimiausių, nes netikiu, kad iš kito miesto galo būtų važiavę, – dėstė valdininkas. – Mums nepriimtina, kad vaikai buvo išėję iš mokyklos pamokų metu. Svarbu vaikų saugumas. O jeigu koks vaikas būtų sužeistas, ką mums tada tėvai sakytų?“.

A.Bagdono tvirtinimu, savivaldybės administracijos direktorius yra gavęs Lietuvos moksleivių sąjungos prašymą išduoti leidimą mitingui rugsėjo 27 dieną 15-17 val., todėl nuogąstaujama, kad vaikai vėl gali pabėgti iš pamokų.

„Mums svarbu, kad jeigu bus kitas mitingas, jis vyktų po pamokų, būtų išduotas leidimas“, – tikino A.Bagdonas.

Valdžios neinformavo?

Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos direktorius Virginijus Mažeika, kuriam pavaldus Švietimo ir ugdymo skyrius, į portalo 1kaunodiena.lt žurnalistės klausimą, dėl kokių priežasčių ieškomi mitinguotojai, nieko konkretaus neatsakė.

„Man tai netikėtas klausimas. Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti šios informacijos, nes pirmą kartą apie tai girdžiu“, – teigė V.Mažeika.

Jis įsitikinęs, kad ieškoti mitinguotojų turėtų ne Švietimo skyrius, nes tai ne jų darbas.

„Tyrimą dėl nesankcionuoto mitingo turėtų atlikti policija. Švietimo skyrius gali tik domėtis, ar lankomos pamokos“, – pabrėžė direktorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

St.

St. portretas
Konservatoriai ir Kaune tuoj liks už borto. Kur Meras, leidžiantis tokias nesąmones? Negi negaliu išeiti į Laisvės alėja ir pereiti ją tyliai, be jokių šūkaliojimų, kaip buvo dabar. Ėjo ir nuėjo. Gėda toliai Kauno valdžiai.

gyvulių ūkis

gyvulių ūkis portretas
Kalantos laikai grįža. moksleivius reikia gaudyt, jiems vilko bilietą ir kirpt plikai

gebelsas

gebelsas portretas
matyt pono, tai yra draugo Lukasenkos ikvepti... smaugti laisves sieki nuo mazumes... galejo paprasciausiai sauguma pajungti... VSD gal nedaug darbo turi... va uzvestu tokiems bylas nuo pirmos klases....
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių