Tekstilės inžinerijos studijos – tiesus kelias sėkmingos karjeros link

 • Teksto dydis:

„Tekstilė – tai vienas įdomiausių pramonės sektorių, kur Lietuvos įmonės turi daug pranašumų. Reikia atsisakyti stereotipo, kad tekstilė yra į užmarštį grimztanti pramonės šaka. Priešingai, inovatyvi ir naujas technologijas taikanti Lietuvos tekstilės pramonė yra konkurencinga ir pajėgi rasti savo vietą naujose eksporto rinkose“, – teigė buvęs ūkio ministras R. Žylius.

Sparčiai besivystanti Lietuvos tekstilės pramonė (kasmetinis pramonės augimas siekia 15 proc.) ne tik įdarbina Tekstilės inžinerijos studijas baigusius absolventus, bet ir sudaro jiems galimybes kilti karjeros laiptais ir tapti lyderiais tekstilės mokslo ir pramonės srityje. Daugiau kaip 80 proc. gamybos produkcijos Lietuvos tekstilės pramonės įmonės eksportuoja į Vakarų Europos šalis – tai ketvirta vieta tarp visų Lietuvos pramonės sričių. Lietuvoje tekstilės inžinieriai rengiami tik Kauno technologijos universitete, mokantis Tekstilės inžinerijos specialybėje. Studijų metu sutiksi ne tik bendramokslius, bet ir būsimus kolegas bei savo būsimus darbdavius – įmonių vadovus, kurie kviečiami skaityti paskaitas studentams. Tad žinias ir patarimus gausi tiesiai iš tekstilės pramonės lyderių, kurių dėka Lietuvos ekonomika atsigauna po 2009 m. krizės.

Tekstilės pramonė bei mokslas Lietuvoje turi gilias tradicijas. Tekstilės mokslo Lietuvoje pradžia galima laikyti 1932 metus, kuomet buvo pradėta rengti tekstilės specialybės inžinierius. Bakalauras, magistras, mokslų daktaras, profesorius ar stambios įmonės vadovas – daugiau nei per 80 metų šimtai katedros absolventų nuėjo šį kelią. Galima paminėti, jog Tekstilės inžinerines studijas baigė:

Svetlana Kauzonienė – Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrė, Aurimas Palevičius – Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidentas, Alė Baumilienė – audimo įmonės „Klasikinė tekstilė“ savininkė ir direktorė, Vydas Damalakas – mezgimo įmonės „Omniteksas“ bendrasavininkas ir pirkimų direktorius, Arvydas ir Rimvydas Povilaičiai – UAB „Audimas“ valdybos vadovai, Valentinas Navikauskas – UAB „Tūta“ valdybos pirmininkas, Margarita Grigaliūnienė – audimo įmonės „Liningas“ direktorė, Virgilijus Varža – audimo įmonės „Liteksas“ direktorius, Tadas Rinkevičius – mezgimo įmonių „Skinija“ ir „Disoksa“ savininkas ir direktorius, Virginijus Mažeika – mezgimo įmonės „Vegateksa“ savininkas ir direktorius bei daug kitų įmonių vadovų.

Tekstilės inžinerijos studijas baigė ir dešimt Kauno technologijos universiteto profesorių, kurių mokslinė veikla tris kartus buvo įvertinta valstybinėmis mokslo premijomis, o du katedros profesoriai už savo mokslinę veiklą bei nuopelnus valstybei Lietuvos Respublikos Prezidentų buvo apdovanoti LDK Gedimino ordinais.

Daug jaunų specialistų po studijų baigimo gana greitai užima aukštas pareigas. Vos prieš dešimtmetį, ar mažiau, Tekstilės inžinerijos studijas baigė:

Renata Baltakytė – audimo įmonės „A Grupė“ gamybos direktorė, Giedrius Pacevičius – mezgimo įmonės „Gija“ technikos direktorius, Martynas Jasinskas – audimo įmonės „Linas“ generalinis direktorius, Darius Daulenskas – audimo įmonės „Baltijos tekstilės centras“ generalinis direktorius.

Tad jei tu galvoji ne apie studijas tik dėl diplomo, bet apie įdomų darbą bei karjerą, jei nebijai kelionių po visą pasaulį į ten rengiamas tekstilės medžiagų bei įrenginių muges bei parodas, jei nebijai pasaulinės rinkos iššūkių, jei nori dirbti pagal specialybę dar nebaigęs studijų – Tekstilės inžinerijos studijos Kauno technologijos universitete tinkamas pasirinkimas.


Šiame straipsnyje: KTUstudijosstudentai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių