Švietimo ministerija ištaisė Valstybės kontrolės nurodytus trūkumus

Švietimo ir mokslo ministerija ketvirtadienį pranešė ištaisiusi daugelį Valstybės kontrolės audito išvadose nurodytų trūkumų, o kai kuriuos auditorių priekaištus pavadino nepagrįstais.

Be to, Valstybės kontrolės prašoma patikslinti audito išvadas.

Taip ministerija reagavo į Valstybės kontrolės išvadas, kad pernai ji ir pavaldžios įstaigos ir lėšas pernai valdė netaupiai ir neracionaliai.

Ministerija pranešime spaudai teigė, kad šiemet lėšas nevalstybinėms religinėms mokykloms ir Vilkaviškio vyskupijos Krikščioniškosios kultūros centrui jau skiria tinkamai.

„Ministerija taip pat tinkamai suplanavo 2012 metų lėšų skyrimą savivaldybėms, kad būtų finansuojamos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Dėl šių ataskaitoje išvardintų pastebėjimų valstybė nuostolių nepatyrė“, - teigia ŠMM.

Ministerija taip pat žada dėl valstybės lėšų ir turto naudojimo Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje atlikti visapusišką veiklos ir finansinį auditą. Gavusi išvadas ministerija žada taikyti drausmines poveikio priemones.

Be to, Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai įpareigojus, Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktoriui išsiuntė rašytines rekomendacijas, kaip elgtis tarnybinėje veikloje kilus viešųjų interesų konfliktinei situacijai.

Minsiterija teigia, kad gavusi klaidinančią informaciją iš Raseinių technologijos ir verslo mokyklos apie tai, kad garažo pastatas nugriautas, parengė nurašymo ir likvidavimo aktą. Išaiškėjus, kad pastatas dar nenugriautas, ministerijos nurodymu, Raseinių technologijos ir verslo mokykla pasamdė įmonę, kuri atliko griovimo darbus. Likusias po griovimo antrines žaliavas mokykla pardavė antrinių žaliavų tvarkytojams.

Anot ŠMM, sutartis kompiuterinei įrangai įsigyti su UAB „Aideta“ buvo sudaryta laikantis visų 2008 metais galiojusių Viešųjų pirkimų įstatymo procedūrų. Laimėtoju buvo paskelbtas kvalifikacinius reikalavimus atitikęs ir pigiausią pasiūlymą pateikęs tiekėjas. Šio pirkimo procedūroje kilus ginčų tarp tiekėjų, Viešųjų pirkimų tarnyba nagrinėjo konkursinę medžiagą.

„Ministerija nesutinka su Valstybės kontrolės traktavimu, jog buvo pakeistos pasiūlymuose nustatytos sąlygos. Jos pakeistos nebuvo“, - teigia ministerija.
ŠMM teigia negalėjusi numatyti, kad ši bendrovė bankrutuos, o šiai įmonei neturėjus realaus turto, nebuvo galima atgauti lėšų.

„Valstybės kontrolės auditoriai, ne kartą atlikdami auditą, žinojo šią 2008–2009 m. įvykusią situaciją, tačiau savo išvadų iki šiol kažkodėl nebuvo pateikę“, - nurodomo ministerija.
Tuo metu auditoriai teigė, kad nuo 2008 metų vykdydama investicinį projektą kompiuterinei įrangai įsigyti, ministerija sudarė sutartį su UAB „Aideta“ ir numatė sumokėti 200 tūkst. litų avansą, nors pirkimo dokumentuose jis nebuvo nurodytas. Anot auditorių, bendrovei bankrutavus, ministerija laiku nesikreipė į draudimo bendrovę dėl nuostolių atlyginimo, todėl valstybei padaryta minėto dydžio žala.

Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad raštu kreipėsi į Valstybės kontrolę prašydama pakoreguoti valstybinio audito ataskaitą.

Ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose atlikto audito medžiagą dėl galimo piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo bei tarnybos pareigų neatlikimo Valstybės kontrolė perdavė Generalinei prokuratūrai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Postmodernizmas

Postmodernizmas portretas
Švietimas turi lygiuotis su ekonomika, politika, kultūra. Švietimas neturi sugriauti gyvenimo pagrindų, sukelti rizikas, grėsmes, krizes. Švietimas turi tarnauti gyventojų patogumui, prisiderinti prie geografinių-gamtinių sąlygų, nesunaikinti gyvenviečių, kelių, darbo objektų. Švietimas neturi ryšio su tikrove, bet skverbiasi į senąsias civilizacijas, individualius santykius.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių