Mokyklose vaikų krikščioniškas auklėjimas pripažintas diskriminaciniu

Pasvalio politikų į mokyklų vadovų pareigines instrukcijas įrašyta nuostata, kad šie turi vadovautis krikščioniškosiomis vertybėmis, įvertinta kaip diskriminuojanti.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) patarėjo viešiesiems ryšiams Valdo Dambravos teigimu, pasvaliečių patvirtinta nuostata byloja, jog ji mažiau palanki kitų religijų atstovams bei netikintiems žmonėms nei krikščionims. Todėl Pasvalio rajono tarybai pasiūlyta apsvarstyti diskriminacinės nuostatos panaikinimo galimybę.Tai padaryti privalu per artimiausią mėnesį, rašo „Lietuvos žinios“.

Kad į mokyklų vadovų pareigines nuostatas greta įprastų biurokratinių frazių būtų įrašytas teiginys, jog jie privalo vadovautis ir krikščioniškosiomis nuostatomis, ne vienus metus reikalavo pedagogas, Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Vilhelminas Janušonis. Šią vasarą šis reikalavimas buvo įrašytas į naujos redakcijos mokyklų direktorių pareiginius nuostatus.

„Reikalavimas mokyklų vadovams vadovautis krikščioniškosiomis nuostatomis neįpareigoja jų klūpėti prie altoriaus. Tačiau jie turėtų susimąstyti apie artimojo meilę, dorą, sąžiningumą bei kitas krikščioniškąsias vertybes ir to mokyti vaikus“, - teigė V.Janušonis.

Pasvalio rajono meras konservatorius Gintautas Gegužinskas tvirtino neįsivaizduojantis, kas galėtų būti geriau už visuomenėje skleidžiamas krikščioniškąsias nuostatas. Anot jo, minėtomis nuostatomis norėta biurokratinius pareiginių instrukcijų reikalavimus padaryti žmogiškesnius, paremtus mūsų tautos tradicijomis.Tuo metu šio rajono savivaldybės tarybos Socialdemokratų partijos frakcijos vadovas Zenonas Zimkus bandymą rajono mokyklų vadovus priversti laikytis krikščioniškųjų vertybių pavadino kolegų trumparegiškumu bei teisiniu diletantizmu.

„Gyvename Europos Sąjungoje, kur pripažįstamos įvairių konfesijų religijos, vyksta laisvas žmonių judėjimas. Tad kodėl mokyklos vadovai, tarp kurių galėtų būti ir musulmonai, ir budistai, ir jokio tikėjimo neišpažįstantys žmonės, privalo laikytis krikščioniškųjų vertybių?“ - retoriškai klausė Z.Zimkus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jorė

Jorė portretas
Mokykla yra atskirta nuo valstybės. Kodėl brukama tikyba.... Dar neteko matyti tikrai nuoširdžiai dirbančių tikybos mokytojų. Rašiau "brukama", o juk dorovinės vertybės įgyjamos su motinos pienu, o ne išmokstamos. Ėjimas į bažnyčią, meldimasis - tai juk iš šeimos ateina. Ir vėl gi tai tampa mada, "atseit" visi dabar taip daro. Šlykštu. Aš už tikėjimą tikrą, o ne madingą ar "išmoktą".

Krikscione

Krikscione portretas
Pasvalieciai, aciu jums uz drasa ir pilietiskuma. Manau, kad kitu konfesiju tikintieji neturetu ko isizeisti del raginimo laikytis krikscionisku nuostau, nes juk ne viena religija neragina istvirkauti, svetimauti, vogti, zudyti, tvirkinti vaiku, amoraliai ir chuliganiskai elgtis viesose vietose ar pan. Juk kiekvienam morales nepraradusiam zmogui aisku, kad pedagogai raginami vaikus aukleti dorais ir uz savo elgesi atsakingais visuomenes nariais. Saunuoliai pasvalieciai. Tvirtybes Jums ir Dievo palaimos.

gydytojas

gydytojas portretas
jeigu leisime, tai tie krikščionys ant galvos užlips. Kaip anksčiau prievarta versdavo stoti į komjaunimą, tai dabar tą savo bažnyčia bruka. Manau, jog švietimas ir religija turi būti atskirti.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių