Ministerijos išpeikta Kolpingo kolegija įžvelgia susidorojimą

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) septynioms Lietuvos aukštosioms mokykloms paskelbus negailestingą verdiktą, kad jų darbas vertinamas neigiamai, į šį sąrašą patekusios Kauno aukštosios mokyklos – Kauno kolpingo kolegija ir Lietuvos kūno kultūros akademija – tik skėsčioja rankomis ir nesupranta, kodėl pateko tarp blogiausiųjų.

Žada skųstis

Kolpingo kolegijos direktorė Lina Kalibataitė neslėpė pykčio, kad paskleista neigiama informacija yra tarsi kažkoks bandymas susidoroti su aukštąją mokykla.

„Pats faktas visiškai neatitinka realybės. Kolegija 2008 metais intensyviai pradėjo įgyvendinti plėtros planus. Šiais metais po 10 metų trukusių statybų duris atvėrė naujas mūsų mokyklos pastatas. Mes neigiamą įvertinimą gavome už prastą materialinę bazę. Tegu ministerija paieško Lietuvoje kitos aukštosios mokyklos, kuri turėtų tai, ką turime mes“, – argumentavo kolegijos direktorė.

Kolpingo kolegija per trumpą laiką padidino savo įstaigos bendrą mokymosi plotą, įdiegė naujausią įrangą, kuria naudojasi studentai, atnaujino bibliotekas.

Direktorės nuomone, Švietimo ir mokslo ministerija neatsižvelgė į realią situaciją, todėl kreipėsi į ministrą, kad būtų inicijuotas tikslinis Kolpingo kolegijos 2011 metų vertinimas.

„Tikrai skųsime šį vertinimą. Kreipsiuosi į teisininkus, nežadu palikti visko, kaip yra. Mes dirbame skaidriai ir kokybiškai, visada stengiamės dėl savo studentų ir darbuotojų“, – teigė L.Kalibataitė.

Įstaigos vadovė įsitikinus, kad kažkam kliūna geras kolegijos vardas. „Tikriausiai kažkas jaučia grėsmę, todėl kėsinasi į mus“, – garsiai mąstė direktorė.

Stebisi žaidimo taisyklėmis

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) rektorius prof. habil. dr. Albertas Skurvydas apgailestavo, kad aukštoji mokykla pateko į juodąjį sąrašą, tačiau situacijos nedramatizavo.

„Žinoma, tai negerai, bus antireklama mūsų aukštajai mokyklai. Galėjo išlaukti terminų, nes pagal techninius reikalavimus, ministerija dar neturėjo skelbti tokios informacijos. Be to, yra numatytas laikas, per kurį mokykla gali pateikti apeliaciją. Šią informaciją jie turėjo paskelbti tik liepos pabaigoje“, – negailėjo kritikos ministerijai akademijos rektorius.

Pateikti apeliacijai aukštoji mokykla turės 10 dienų, bet greičiausiai šio sprendimo jie neskųs.

„Kam be reikalo gaišti laiką, geriau dirbsime savo darbus ir toliau. Neigiamų vertinimų dėl studijų ar mokslų kokybės iš studentų nesulaukiame, tai tikrai į mažas smulkmenas nekreipsime dėmesio“, – teigė rektorius A.Skurvydas.

Lietuvos aukštosios mokyklos buvo vertinamos pagal kelis kriterijus: mokslas ir studijų mokybė, materialinė bazė ir jos plėtra, išnaudojamas žmonių potencialas, valstybės biudžeto lėšų panaudojimas ir strateginis valdymas.

„Tarsi kažkoks žaidimas – iš penkių klausimų neatsakei į vieną ir gauni neigiamą įvertinimą. Gaila, bet tokios žaidimo taisyklės“, – apie jo vadovaujamos akademijos įvertinimą sakė profesorius.

Iš penkių kriterijų LKKA gavo keturis pliusus, deja, vieno minuso užteko, kad bendras įvertinimas tapo nekoks. Neigiamą įvertinimą akademija gavo už strateginį valdymą.

Rektorius A.Skurvydas neneigė, kad visos šalies aukštosios mokyklos turėtų daugiau dėmesio skirti strateginiam valdymui.

Neigiamas įvertinimas – 7 mokykloms

Jau dabar aišku, kad neigiamus įvertinimus gavo Lietuvos kūno kultūros akademija, Kauno kolpingo kolegija, Verslo ir vadybos akademija, Lietuvos edukologijos universitetas, Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Šiaulių universitetas ir Vilniaus universiteto tarptautinio verslo mokykla.

Ir nors trečiadienį spaudos konferencijoje švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pabrėžė, kad išorinis vertinimas nėra „nei nuosprendis, nei galutinė išvada“, tačiau tai lems trumpesnį šių mokyklų akreditavimo laikotarpį – jos bus kredituojamos tik trejiems metams.

Mokslo ir studijų įstatymas numato, kad tuo atveju, jei bendras aukštosios mokyklos vertinimas yra teigiamas, aukštoji mokykla akredituojama šešeriems metams.NAUJAUSI KOMENTARAI

okupavo

okupavo portretas
restauratoriu patalpas todel ir pasekmes.............ar supratot

buves studentas

buves studentas portretas
kazkam parupo sitas pastatas,per geroj vietoj jis stovi. Butu stovejes kur pakaunej niekam nebutu uzkliuves. Senamiestis per prabangi vieta tokiai mokykleliai.

Visos profkės dabar

Visos profkės dabar portretas
vadinamos aukštosiomis :)
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių