Kauno moksleiviai šaukia: žlugdoma mūsų ateitis!

Penktadienio rytą Kauno moksleiviai surengė mitingą, protestuodami prieš švietimo reformą.

Iš pradžių šalia Įgulos bažnyčios susibūrę mokiniai Laisvės alėja patraukė prie miesto savivaldybės.

„Reformai – ne!“, „Steponavičiau, mąstyk!“ – tokius šūkius choru skandavo bent 200 moksleivių. Nemažai protestuotojų buvo iš Kauno „Aušros“ gimnazijos.

Kai kurie moksleiviai į mitingą atėjo neturėdami nei mokytojų, nei mokyklos vadovų sutikimo. Keletas mokinių savo veidus slėpė po kaukėmis, nenorėdami, kad kas nors sužinotų, jog jie pabėgo iš pamokų.

„Tikrai mūsų vaikų buvo nedaug. Negalime jiems per pertrauką uždrausti išeiti į lauką, mūsų mokyklos kiemas – Laisvės alėja. Kai tik prasidėjo pamoka, dauguma vaikų grįžo į mokyklą. Net negaliu pasakyti, kokios mokyklos moksleiviai dalyvavo mitinge, nes jie nevilkėjo uniformų“, – gynėsi „Aušros“ gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui Gintautas Rimkevičius.

Savivaldybės atstovai, pamatę protestuotojus, stebėjosi, mat leidimas mitingui nebuvo išduotas.

Protesto dalyviai reikalavo švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus galvos, prašė stabdyti reformą.

„Žlugdoma mūsų ateitis. Planavome laikyti tris egzaminus, o po reformos gali tekti laikyti daugiau. Ministerija mus verčia stoti į profesines mokyklas“, – piktinosi gimnazistės Vita ir Monika.

Mitinguotojų plakatai buvo iškalbingi: „Nežlugdyk mūsų ateities“, „Naujai studijų reformai – ne!“, „Mes ne robotukai“, Mes irgi žmonės“, „Steponavičiau, neversk mūsų emigruoti!“.

Garsiais šūksniais moksleiviams pavyko prisikviesti Kauno miesto savivaldybės vadovą ir jo pavaduotojus.

„Išrinkit kitą Seimą ir ministrą. Aš su jumis“, –  nepraleido progos įsiterpti meras Andrius Kupčinskas.

„Dar kartą pasikartosiu: nesu šių pataisų autorius. Visi pakeitimai buvo ruošiami kartu su visomis aukštosiomis mokyklomis. Tokie reikalavimai žvelgiant į ateitį yra susiję su pačių universitetų nustatomomis žaidimo taisyklėmis", – portalui 1kaunodiena.lt sakė švietimo ministras G.Steponavičius.

Pagal dabartinius planus, 2014 metais stojant į universitetus ir kolegijas konkursinis balas bus formuojamas iš keturių mokomųjų dalykų valstybinių brandos egzaminų arba metinių įvertinimų. Šiuo metu norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o universitetą – tris.

Dar viena po dviejų metų įvedama naujovė ta, kad norint įstoti į nemokamą vietą aukštojoje mokykloje reikės pasiekti nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį. Norintieji patekti į valstybės finansuojamą studijų vietą universitete turės mokėti užsienio – anglų, vokiečių ar prancūzų – kalbą B2 lygiu, stojant į kolegiją – B1 lygiu. Šį lygį bus galima nustatyti laikant valstybinį egzaminą, kalbos mokėjimą bus galima pagrįsti ir pateikiant tarptautinius užsienio kalbų žinojimo įvertinimus.

Ketvirtadienį G.Steponavičius pasiūlė naują stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką įvesti metais vėliau – nuo 2015-ųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

dzukas

dzukas portretas
Tai tas burundukas ,gal ministru ilgai nebus .Uztenka jis jau priskalde malku svietimo srityje .

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Prisiminiau A.Čechovo apsakymą...caro laikų valdininkas išlaikė egzaminus aukštesniam laipsniui gauti, bet ėjo namo labai nusminęs ir dejavo:,,kam aš mokiausi stereometrijos, juk jos egzamine nebuvo"...užėjo smuklėn, gerai išgėrė...vistiek eidamas namo toliau dejavo...Kam aš mokiausi stereometrijos... Atrodo laikai pasikeitė,bet tokių glušų- tinginių pilna, sprendžiant iš straipsnelio

PiEi

PiEi portretas
O tai kuo ši reforma blogai?
VISI KOMENTARAI 69
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių