Išaiškėjo, kas mokantis lietuvių kalbos užsieniečius gąsdina labiausiai

„Labas, kaip sekasi?“ – kas dieną mums girdimi žodžiai. Jų išmokti mėgina ir jaunuoliai iš įvairių šalių. Rugpjūčio mėnesį lietuvių kalbos pagrindų mokęsi studentai teigia, kad spėjo pamilti ne tik kalbą, bet ir pačią šalį, jos kultūrą.

Jau dešimtus metus Lietuvos edukologijos universitetas vasarą kviečia užsieniečius mėnesį mokytis lietuvių kalbos, pažinti šalį, jos kultūrą.

„Tai studentai, atvykę pagal Erasmus programą, ir jie studijuoja lietuvių kalbą. Ypatingi yra tie studentai, kurie atvažiuoja čia pagal dvišales valstybių sutartis ir tik mėnesį mokosi lietuvių kalbos“, – pasakoja projekto koordinatorė Vilma Vilkaitė-Leonavičienė.

Šiais metais lietuvių kalbos pagrindų mokosi ar žinias gilina beveik 80 studentų iš 21 šalies: Pietų Korėjos, Italijos, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos ir kitų. Projekto rengėjai sako, kad šie kursai skirti ne tik pramokti kalbos, bet ir susipažinti su lietuvių kultūra.

„Studentams rodome visus regionus, vežame į Dzūkiją, Aukštaitiją, Žemaitiją, praėjusį savaitgalį buvo kelionė Platelių regione, į Nidą važiavome. Tada darėme šeimų dieną, kai visus studentus išskirstėme po lietuviškas šeimas, o jos parodė, kaip vyksta natūralus gyvenimas. Jie kartu tvėrė tvorą, kepė mėsytę, virė sriubą, ėjo pasivaikščioti, vedžiojo šunį, lankė senelius. Taip ir sugriūna mitai, kad lietuviai yra nedraugiški ar užsidarę,“ – teigia projekto koordinatorė.

Studentus mokantys lektoriai sako, kad šiais metais atvykę jaunuoliai – itin smalsūs, motyvuoti ir pastabūs.

„Mane galbūt pritrenkė vienas dalykas, kad jie nustebo, jog lietuvių kalba naudojama ne visada taip ir gražiai: studentai pastebėjo, kad vartojama gana daug rusiškų žodžių“, – sako lektorė Loreta Andziulienė.

Kursai jau baigiasi, todėl studentai rengiasi egzaminams. Daugelis jų sako, kad lietuvių kalba – tik iš pirmo žvilgsnio labai sunki, pralaužus pirmuosius ledus, galima daug ką suprasti. Tik kirčiavimas ir asmenavimas – vis dar kelia siaubą.

„Aš ir anksčiau supratau, kad norėčiau praleisti laiką Vilniuje, ir dabar tai tokia gera galimybė čia pabūti, pastudijuoti, pavaikščioti vasarą, todėl labai džiaugiuosi, kad esu čia, kursuose“, – pasakoja Lidija, studentė iš Rusijos.

„Studijavau Lietuvoje pusmetį pagal Erasmus programą, supratau, kad būtų prasminga dar mėnesį praleisti čia ir daugiau pasimokyti kalbos. Tai man pravers ateityje ir padės labiau suprasti kultūrą, kurią pažinau šešis mėnesius. Tai labai gera patirtis“, – mano Kara, studentė iš Italijos.

Daugumai jaunuolių didžiausią įspūdį paliko Nida, Baltijos jūra, Druskininkai. Vieni jų žada grįžti į Lietuvą ir kitą vasara, kiti – jau dabar nusprendė pasilikti čia. Visi sutartinai teigė, kad nesigaili dėl savo apsisprendimo vasarą mokytis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių