G. Steponavičiaus kritikos strėlės - permainoms švietimo sistemoje

Buvęs švietimo ir mokslo ministras liberalas Gintaras Steponavičius sako, jog numačius finansavimą nepaklausioms, bet reikalingoms specialybėms populiariųjų sąskaita bus griaunama vadinamųjų 'krepšelių" sistema.


Liberalas tvirtina, jog spręsdama valstybėje trūkstamų specialistų klausimą Vyriausybė galėjo eiti kitu keliu - užuot keitus valstybės finansuojų vietų paskirstymą, numatyti tikslinį finansavimą.


„Nereikia ieškoti sprendimų, kurie griautų sistemą, o pasirinkti kelią, kuris leistų ir dabar pagal galiojantį įstatymą užtikrinti studijų galimybes valstybei svarbiomis, reikiamomis specialybėms ir specialistams paruošti. Šalia krepšelių sistemos jau treji metai taikomas tikslinis finansavimas, ir šis tikslinis finansavimas leidžia ne tik studijuoti nepopuliarias specialybes ir turėt specialistus, bet per tikslinio finansavimo kelią užtikrinama, kad baigę tas specialybes jie privalomai pagal pasirašytas tikslinio finansavimo sutartis eitų dirbti srityje, kur įgijo išsilavinimą“, - spaudos konferencijoje Seime pirmadienį sakė G. Steponavičius.


Švietimo ir mokslo ministras „darbietis“ Dainius Pavalkis pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė pirmadienį sutarė įvesti aštuonias naujas studijų krepšelių pasiskirstymo grupes - vietoj 11 jų bus 19. Taip tikimasi pritraukti studentų į valstybės finansuojamas vietas tose srityse, kur trūksta specialistų - inžinerinėse, technologinėse specialybėse, miškininkystės, slaugos srityse.


„Mes padarėme jų 19 atsirandant tokioms grupėms, kurios bendroje sistemoje liberaliai skirstant tuos krepšelius, niekaip negalėdavo sukonkuruoti dėl valstybės finansavimo toje ar kitoje specialybėje. Taip kad yra padaryti tam tikri pakeitimai, kurie leis studentams ateiti į tas specialybes su valstybės finansuojama vieta, kurių reikia Lietuvai“, - po Ministrų kabineto pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė D. Pavalkis.


„Visų pirma, tai apribotų motyvuotų jaunų žmonių pasirinkimą studijuoti jų norimas specialybes, ir jų sąskaita daromos galimybės gauti valstybės finansuojamas vietas su žemesniais balais. Antras dalykas, aukštosios mokyklos gauna labai aiškų signalą, kad ne nuo jų pastangų priklauso finansavimo užsitikrinimas, o geri lobistiniai ryšiai, vedantys prie to, kad jeigu Sporto mokslų universitetas turi gerus ryšius per Seimo pirmininką, universitetui laiduojamos finansuojamos vietos. Per tokią sistemą išnyksta konkurencija tarp aukštųjų mokyklų dalyje specialybių, ir iš esmės buvęs Žemės ūkio universitetas dėl žemės ūkio specialistų vietų konkuruos pats su savimi“, - valdančiųjų sprendimus kritikavo buvęs ministras.


Naujasis ministras D. Pavalkis kalbėdamas apie lėšas naujoms studijų kryptims sakė, jog jos bus skiriamos socialinių, humanitarinių mokslų - teisės, vadybos sąskaita.


Pirmakursių studijoms finansuoti šiemet iš viso ketinama skirti apie 9 proc. mažiau lėšų nei pernai. D.Pavalkis sako, kad papildomų pinigų kol kas neatsirado.


Valstybės ketinama skirti per 15 tūkst. šiemet į aukštąsias įstosiančių pirmakursių. Iš jų 14 tūkst. 812 studentų mokysis valstybės finansuojamose vietose, 605 studentai gaus studijų stipendijas.
Anot Švietimo ir mokslo ministerijos, tai 1 tūkst. 782 studentais arba 10,4 proc. mažiau nei 2012 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jola

Jola portretas
jau kaip šitas veikejas,, pasidarbavo'' su švietimo reformomis tai kiti tiek tikrai žalos nepridarys.Tegul geriau tyli

Nuomonė

Nuomonė portretas
Steponavičiui vertėtų patylėti, o ne reikšti savo pasenusias mintis... Dundukas...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių