Britanijoje vaizdo kameros įrenginėjamos jau ir mokyklų tualetuose

Karaliaus Ekberto mokykloje, esančioje Didžiosios Britanijos mieste Šefilde, privatumas nebebus užtikrinamas netgi gamtos šauksmo prispirtiems paaugliams - jos visuose 12 tualetų įrengtos stebėjimo kameros.

Remdamiesi duomenimis, surinktais naudojantis informacijos laisvės taisyklėmis, privatumo aktyvistai trečiadienį įvardijo Karaliaus Ekberto mokyklą kaip vieną iš daugiau nei 200 Britanijos vidurinių mokyklų, įrengusių stebėjimo kameras tualetuose arba persirengimo kambariuose.

Šią ataskaitą parengusi organizacija „Big Brother Watch“ (BBW), kurios pavadinimas susijęs su britų rašytojo George'o Orwello (Džordžo Orvelo) antiutopiniu romanu „1984“, pareiškė, kad Britanijai reikalinga stipri priežiūros institucija, kuri užtikrintų moksleivių teisę į privatumą.

Ši ataskaita "sukels šoką daugeliui tėvų, sakė BBW direktorius Nickas Picklesas (Nikas Piklsas).

„Mokyklos turi pasiaiškinti, kodėl naudoja tas kameras ir kas nutinka su įrašais“, - pridūrė jis.

Tuo tarpu Karaliaus Ekberto direktorė Lesley Bowes (Lesli Bouz) argumentavo, kad kameros padeda užtikrinti mokinių saugumą.

"Tai būdas apsaugoti mūsų vaikus, - aiškino ji.

Pasak direktorės, kameros, kurių nufilmuoti įrašai peržiūrimi tik įtariamų nusižengimų atvejais, yra veiksminga priemonė kovoje su patyčiomis ir smurtu tarp moksleivių. Ji taip pat atmetė bet kokias prielaidas, kad kameros fiksuoja intymią vaikų veiklą, sakydama, kad jomis stebima tik erdvė prie durų.

„Kameros nėra įrengtos prie tualeto kabinų“, - pažymėjo L.Bowes.

Iš viso 207 vidurinės mokyklos Anglijoje, Velse ir Škotijoje pripažino įrengusios stebėjimo kameras tualetuose ir persirengimo kambariuose, nurodė „Big Brother Watch“, gegužę išsiuntusi į 4 100 mokyklų užklausimus, į kuriuos jos privalo atsakyti pagal informacijos laisvės taisykles.

Pasak N.Pickleso, minėtas skaičius yra konservatyvus, o beveik pusė apklaustų mokyklų neatsakė iki nurodyto galutinio termino.

Kol kas neaišku, kuriose tualetų vietose yra įrengtos tokios kameros, kas peržiūrinėja jų įrašus, taip pat ar moksleiviai filmuojami tuo metu, kai būna nusirengę.

Britanijoje veikiantis nepriklausomas Informacijos komisaro biuras, kuris taip pat yra atsakingas už privatumo skatinimą, nurodė, kad vaizdo įrašinėjimas tualetuose ir persirengimo kambariuose yra neteisėtas, tačiau rekomendavo taikyti šią priemonę tik išskirtinėmis aplinkybėmis.

Tokia politika labai skiriasi nuo įprastos kitose Vakarų šalyse, tokiose kaip Jungtinės Valstijos, kur vaizdo kamerų paprastai neleidžiama įrengti vietose, susijusiose su „pagrįstais privatumo lūkesčiais“, tokiose kaip tualetai ir persirengimo kambariai, nurodo Teisingumo departamentas.

„Kameros tualetuose strategiškai įrengtos prie durų ir nukreiptos į prausyklas, siekiant atpažinti moksleivius, jeigu gaunama pranešimų apie incidentus tose vietose“, - sakė M.L.Litton (M.L.Liton),pietų Anglijoje esančios Vilderno mokyklos, kurioje kameros įrengtos visuose 12 tualetų, direktorė.

„Šie vaizdai nėra peržiūrimi, nebent pranešama apie problemą, o visi įrašai ištrinami vėliausiai po 30 dienų“, - pridūrė ji.

Tačiau kam tualetuose iš viso reikalingos vaizdo kameros?

Karaliaus Ekberto mokykla yra gana didelė ir gerai veikianti įstaiga, kurios nepriekaištingo dizaino tinklalapyje matomos modernios klasės su įrengtais plokščiaisiais monitoriais.

Vilderno mokykla yra orientuota į vaizduojamąjį meną ir yra įsikūrusi priemiestyje, apstatytame tvarkingais mūriniais namais, o daugelyje kiemų ten stovi ne po vieną automobilį.

Nors daugelyje mokyklų kyla problemų dėl peilių nešiojimosi, Britanijos švietimo įstaigose beveik nebūna šaudymo incidentų, dėl kurių Jungtinėse Valstijose prie daugelio mokyklų įrengti metalo detektoriai, panašūs į naudojamus oro uostuose.

Karaliaus Ekberto ir Vilderno mokyklos teigia, kad vaizdo kameros buvo įrengtos ne dėl kokių nors didelių problemų, o M.L.Litton sakė, kad jos įrengtos siekiant kontroliuoti „tipiškus paauglių darbelius“, tokius kaip rūkymas.

BBW duomenimis, Britanijos vidurinių mokyklų moksleiviai ir darbuotojai stebimi per daugiau nei 100 tūkst. kamerų, o 90 proc. apklaustų mokyklų pripažino naudojančios vienokios ar kitokios formos vaizdo stebėseną.

Ši vaizdo kamerų gausybė stebina netgi pagal Britanijos standartus, nors šios šalies miestuose ir susisiekimo priemonėse apstu stebėjimo prietaisų. „Big Brother Watch“ citavo ankstesnius tyrimus, rodančius, kad 428 vietos institucijos kontroliuoja per 50 tūkst. kamerų.

N.Picklesas sakė nesantis iš principo nusistatęs prieš kameras tualetuose, tačiau argumentavo, jog tėvai ir vaikai turi duoti sutikimą, kad jos būtų įrengtos. BBW vadovas taip pat argumentavo, jog turėtų būti įkurta autoritetinga priežiūros institucija, kuri rūpintųsi, kad jaunuolių privatumas nebūtų pažeidžiamas.

Ekberto mokyklos direktorė L.Bowes teigė iki šiol negavusi jokių nusiskundimų.

„Visi žinojo apie kameras tualete, - sakė pernai šią mokyklą baigusi Jess Hogg (Džes Hog). Savo svetainėje socialiniame tinkle “Facebook„ ši 19-metė rašo: “Aš asmeniškai jaučiausi šiek tiek nepatogiai, tačiau tuo pat metu saugiai. Nepatogiai, nes nežinojau, kur tualete jos įrengtos. Saugiai - tuo atveju, jeigu mokykloje kiltų kokių nors problemų."


Šiame straipsnyje: kamerosmokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių