Abiturientai: svarbiausia – ne pažymys, o išlaikyti egzaminą

Nors brandos egzaminų sesija prasidėjo dar gegužės 7 dieną, tačiau tik šiandien, laikydami lietuvių (gimtosios ar valstybinės) kalbos egzaminą, prie stalų palinko visi abiturientai. Šis egzaminas yra vienintelis privalomas mokyklas baigiantiems moksleiviams.

Pasak Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus Formaliojo švietimo poskyrio vyriausiosios specialistės Zitos Blėdienės, Kaune egzamino tvarkos vykdymo pažeidimų neužfiksuota.

Jos duomenimis, šiandien valstybinį gimtosios lietuvių kalbos egzaminą laikė 3 222, mokyklinį – 2 125 Kauno abiturientai. Valstybinį valstybinės lietuvių kalbos egzaminą rinkosi 36, mokyklinį – 23 Kauno moksleiviai, kuriems lietuvių kalba nėra gimtoji.

Z.Blėdienė sakė dar neturinti duomenų, ar buvo į egzaminą vėluojančių abiturientų arba tokių, kurie neturėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.

Kauno „Saulės“ gimnazijoje valstybinį gimtosios lietuvių kalbos egzaminą laikė daugiau kaip 200 abiturientų. Emocijų netrūko nei prieš egzaminą, nei per pertrauką, o tuo labiau po jo. „Sunku prisiminti, nes dabar visos mintys sukasi apie teksto suvokimą, o ne apie rašinį”, – neslėpė vienas gimnazistų Laurynas Keruckas, kai pasiteiravome, kokią rašinio temą jis pasirinko.

Egzaminą sudarė dvi dalys: teksto rašymo ir suvokimo. Abiturientai galėjo pasirinkti rašyti viena iš dviejų temų: „Ar pasiaukojimas ir šiandien prasminga“ bei „Ar gali pažinti pasaulį, nepažindamas savęs“. Taip pat buvo galima interpretuoti Šatrijos Raganos „Sename dvare“ bei Antano Škėmos „Baltos drobulės“ ištraukas.

Prakalbus apie laukiamus rezultatus, L.Keruckas teigė, kad jie jam nėra labai svarbūs, nes pasirinko finansų studijas Danijoje.

Kita abiturientė Eglė Markevičiūtė teigė, kad pamačiusi užduotis mintyse pagalvojo: „Jėga!”.

„Tikėjausi, kad bus sunkiau, o čia – gyvenimiškos temos. Rašiniui rinkausi temą „Ar gali pažinti pasaulį, nepažindamas savęs“, nes su ja buvau susidūrusi gyvenime“, – kalbėjo mergina.

Ji tikisi bent vidutiniškų egzamino rezultatų. „Man visada gerai sekėsi. Egzaminui per daug nesirengiau ir jo nebijojau“, – aiškino E.Markevičiūtė, planuojanti Kauno technologijos universitete studijuoti finansus.

Iškart po egzamino Auksė Ažukaitė sakė, kad išėjusi pro mokyklos duris lengviau atsikvėpė, nes įveiktas dar vienas išbandymas. Jai rašinį rašyti buvo sunkiau nei tikėjosi. Teksto suvokimas buvo kur kas lengvesnis. „Perskaičiusi teksto pavadinimą, supratau, kad nelabai ką pasakysiu, bet kai įsigilinau į tekstą, jis pasirodė visai lengvas“, – bėrė A.Ažukaitė.

Paklausta, kokio tikisi rezultato, mergina nusijuokė: „Svarbu, kad išlaikyčiau!“. Kūrybos komunikaciją nusprendusi studijuoti kaunietė jau rytoj kibs rengtis istorijos – paskutiniam jos laukiančiam brandos egzaminui.

Abiturientų, laikiusių egzaminą, prie gimnazijos pasitikti atėjo tėvai, draugai. Kai kurie jų buvo ne tuščiomis, o nešini picomis.

Brandos atestatui šiemet gauti iš viso reikės išlaikyti du brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos ir vieną pasirenkamąjį. Jų pakaks stojantiesiems į kolegijas. Planuojantieji studijuoti universitetuose ir pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijų vietas turės laikyti dar vieną papildomą pasirenkamąjį brandos egzaminą.

Puspenktos valandos trukęs egzaminas buvo laikomas 24 miesto mokyklose. Specialiųjų poreikių mokiniams brandos egzamino laikas buvo prailgintas priklausomai nuo negalios sunkumo.


Šiame straipsnyje: abiturientaiegzaminaimokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

ne pazymys

ne pazymys portretas
luzerio mastymas, panasiai, kaip ir apie olimpiada, kad svarbu dalyvauti, ne nugaleti. Tai kokio ... ten dalyvaut, jei ner noro nugalet?

Saulės gimnazija

Saulės gimnazija portretas
j ė g a....

Jol

Jol portretas
Gražūs ir šaunūs. Sėkmės, abiturientai! :)
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių