Z.Vaigauskas: rinkimai - politinė kova, į kurią įtraukiama ir VRK

Likus mažiau nei savaitei iki pakartotinių rinkimų iš pareigų atleista Zarasų-Visagino apygardos rinkimų komisijos pirmininkė socialdemokratė Daiva Kelečienė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas atkreipė dėmesį, kad rinkėjų papirkimą atskleidusi komisijos vadovė nukentėjo būtent nuo tokia veikla kaltinamo kandidato. D.Kelečienę VRK buvo apskundęs Darbo partijoje narystę sustabdęs Rimvydas Podolskis bei Liberalų sąjūdžio atstovas Valerijus Bičiuchinas-Zubovas.

„D.Kelečienė užsitraukė kai kurių kandidatų nemalonę, nes atskleidė rinkėjų papirkimus. Būkime “biedni„, bet teisingi. Ieškota jos kokios nors klaidos, ir rado tą klaidą (...) Teismo rankomis išvarome iš komisijos pirmininkų.(...) Nebūkime akli. Yra politinė kova, į kurią įtraukiama ir VRK“, - pirmadienį per posėdį kalbėjo Z.Vaigauskas.

VRK pirmadienį priėmė sprendimą D.Kelečienę atleisti iš pareigų. Rinkimų komisija rėmėsi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo penktadienį priimta nutartimi, kuria pripažinta, kad komisijos pirmininkė netiesiogiai agitavo už vieną iš kandidatų - socialdemokratą Nikolajų Gusevą. Ji, kaip Lietuvos socialdemokratų partijos narė, dalyvavo kandidato ir partijos atstovų susitikimuose su rinkėjais.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad „rinkimų komisijos nariui ar pirmininkui, davusiam rašytinį pasižadėjimą, draudžiama bet kokia rinkimų agitacija ar kiti bandymai paveikti rinkėjų valią“.

Teismas panaikino VRK vasario 15 dienos sprendimą, kuriuo ši nepripažino, kad Zarasų-Visagino apygardos rinkimų komisijos pirmininkė D.Kelečienė pažeidė Seimo rinkimų įstatymą. Šį sprendimą teismui apskundė liberalas V.Bičiuchinas-Zubovas.

VRK vasario pradžioje buvo gavusi du rinkėjų papirkimo organizavimo įtariamo R.Podolskio ir vieną V.Bičiuchino-Zubovo skundą.

R.Podolskis tvirtino, kad šių metų sausio 18 dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko viešas susitikimas su kandidatu N.Gusevu, o „šiame agitaciniame renginyje dalyvavo ir Zarasų–Visagino apygardos pirmininkė Daiva Kelečienė ir viešai kalbėjo apie tas blogybes, kurias, jos nuomone, daro rajono valdžia ir kurias galbūt išspręstų išrinktas į Seimą Socialdemokratų kandidatas Nikolajus Gusevas (...) Tokia kalba Daiva Kelečienė stengėsi šlovinti savo partijos kandidatą ir visą Socialdemokratų partiją“.

Anot V.Bičiuchino-Zubovo, D.Kelečienė sistemiškai dalyvavo politiniuose- reklaminiuose, agitaciniuose renginiuose, kurių metu agituota už Socialdemokratų partijos kandidatą N.Gusevą.

„Pakartotinai pažymėtina, kad Daiva Kelečienė minėtuose renginiuose dalyvavo aktyviai, t. y. kalbėjo, reiškė Nikolajui Gusevui palankią poziciją, palaikė jį, jam pritarė ir taip agitavo už šį kandidatą ir jo programines nuostatas“, - rašyta skunde.

Pati komisijos vadovė tvirtino dalyvavusi dviejuose viešuose dalykiniuose susitikimuose su Seimo nare Irena Šiauliene bei švietimo ir mokslo viceministru Rimantu Vaitkumi, tai esą nebuvo rinkimų agitacija.

„Pažymėtina, kad šiuose susitikimuose net nebuvo užsiminta apie kandidatą N.Gusevą (...) Jokios agitacijos šiuose susitikimuose nebuvo. Susitikimuose jokių agitacinių kalbų nesakiau ir kitaip neskatinau susitikimo dalyvių kovo mėnesį vyksiančiuose rinkimuose į Lietuvos Seimą balsuoti už kandidatą N.Gusevą“, - aiškino D.Kelečienė.

LVAT jos dalyvavimą minėtuose susitikimuose pripažino netiesiogine agitacija.

Vasario 6 dieną Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Genadijus Jefimovas baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimo balsų pirkimo Zarasų rajone. Prieš teismą stos ne tik narystę Darbo partijoje sustabdęs R.Podolskis, bet ir Zarasų gyventojas Artūras Baliukas. R. Podolskiui pateikti įtarimai dėl balsų pirkimo organizavimo, A.Baliukui įtarimai pateikti kaip bendrininkui.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas praėjusių metų spalio 16 dieną įtarus, kad tuomet Darbo partijos kandidatas į Seimą R. Podolskis, veikdamas bendrai grupėje su A.Baliuku, Žygimantu Mackevičiumi ir Ramūnu Garbinčiumi, suorganizavo rinkėjų papirkimą Zarasų rajone. Už kandidatui palankų rinkėjo balsą galėjo būti mokama 10-15 litų.

Sekmadienį Zarasų-Visagino apygardoje vyks pakartotiniai Seimo nario rinkimai. Anksčiau šioje apygardoje rinkimų rezultatai panaikinti dėl nustatytų šiurkščių pažeidimų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių