Žemaitijos pedagogai balandį ketina rengti neterminuotą streiką

Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimas balandį grasina surengti neterminuotą mokytojų streiką. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) spręs, ar prisidėti prie šios akcijos.

Praėjusią savaitę Panevėžyje LŠPS ir Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimo atstovai aptarė situaciją po įspėjamojo streiko ir svarstė, kokių bendrų veiksmų imtis toliau.

„Po streiko besiklostanti situacija buvo įvertinta kaip nepatenkinama, t. y. nors švietimo ir mokslo ministras susitikęs su reikalavimus iškėlusiomis profesinėmis ir davė žodinį pažadą iki gegužės 1 dienos rasti kelius įgyvendinti esminius reikalavimus, tačiau sutartis dėl to nebuvo pasirašyta. Žinant, kad ir anksčiau aukšti ministerijos pareigūnai buvo sulaužę duotus pažadus, abejos profesinės organizacijos sutarė reikalauti raštiško ministro įsipareigojimo“, - teigiama pirmadienį išplatintame LŠPS pranešime.

Žemaitijos regiono atstovai savo ruožtu informavo apie sprendimą balandžio 10 dieną skelbti neterminuotą streiką. LŠPS atstovai pranešė, jog sprendimą dėl streiko priims kovo 29 dieną Vilniuje šaukiamame tarybos posėdyje.

Vieno iš Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimo lyderių Eugenijaus Jesino teigimu, streikui pasirinkta balandžio pradžia, kad nebūtų sutrukdytas pasirengimas egzaminų sesijai gegužę ir birželį.

Pasak jo, neterminuotą streiko iniciatyvą vienbalsiai parėmė visos susivienijimui priklausančios mokyklos - jų yra 103.

„Neatmetame vilties, kad palaikymas bus didesnis“, - BNS sakė profsąjungos atstovas.
Jis pareiškė, kad skelbti neterminuotą streiką nutarta dėl to, kad Švietimo ir mokslo ministerija „nenori konstruktyviai spręsti reikalavimų, pateiktų po įspėjamojo streiko“.

E.Jesinas sakė, kad su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi prieš keletą savaičių vykęs susitikimas lyg ir davė vilties, kad pavyks rasti kompromisų, tačiau profesinės sąjungos nuogąstauja, kad viskas kol kas tėra žodžiai. Žemaitijos pedagogų atstovas pabrėžė, kad jie reikalauja rašytinių įsipareigojimų ir garantijų, kad prisiimti įsipareigojimai bus vykdomi net pasikeitus politinei valdžiai.

Iki balandžio 5 dienos turėtų įvykti dar vienas švietimo ir mokslo ministro bei profsąjungų atstovų susitikimas.

Vasario pabaigoje įspėjamajame dviejų valandų streike dalyvavo apie 300 mokyklų, iš viso jų Lietuvoje yra apie 1300.

Streikuotojai reikalavo keisti mokyklų finansavimo sistemą, atidėti planuojamą pedagogų atestaciją, koreguoti darbo apmokėjimo tvarką taip, kad būtų užtikrintas darbo krūvis.
Šiuo metu ministerijoje veikia dvi darbo grupės, kurios sprendžia ir kai kuriuos šių profsąjungų iškeltus klausimus.

Pasak ministerijos, 2003–2010 metais bendrojo lavinimo mokyklose mokinių skaičius sumažėjo 128 tūkst., o pastaraisiais metais kiekvieną rugsėjo 1-ąją į mokyklas susirenka maždaug per 20 tūkst. mažiau mokinių negu ankstesniais. Dėl to šalyje pertvarkomas mokyklų tinklas, uždaromos ištuštėjusios ugdymo įstaigos.


Šiame straipsnyje: mokytojaišvietimasstreikas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kraugeriškumas

Kraugeriškumas portretas
Kraugeriams ir lupikautojams parūpo svetimas kapitalas. Visuomenės vadu disidentai nori išreikalauti kuo daugiau pinigų, po to keliauti į užsienį. Streikai prieštarauja pedagoginei etikai. Lyderiai visuomet pasiglemžia trigubai didesnes algas ir nieko nedirba. Bet kokios masinės kovos priemonės turi būti draudžiamos, nes mokytojų vietos užgrobiamos jėga.

Kraugeriškumas

Kraugeriškumas portretas
Kraugeriams ir lupikautojams parūpo svetimas kapitalas. Visuomenės vardu disidentai nori išsireikalauti kuo daugiau pinigų, po to keliauti į užsienį. Streikai prieštarauja pedagoginei etikai. Lyderiai visuomet pasiglemžia trigubai didesnes algas ir nieko nedirba. Bet kokios masinės kovos priemonės turi būti draudžiamos, nes mokytojų vietos užgrobiamos jėga.

gaisrininkas

gaisrininkas portretas
gedos turetu..
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių