Vyriausybė palaimino laikiną kariškių algų mažėjimą

Trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) siūlymui sumažinti kariškių algas, įtvirtinant nuostatą, kad jau 2011 m. sausio 1-ąją jos grįš į lygį, buvusį iki krizės.

Kaip ir KAM, Vyriausybė teisinasi Konstitucinio teismo sprendimu, nurodančiu, kad valstybės tarnautojų algos gali mažėti dėl sunkios šalies finansinės padėties, tačiau mažėjimas turi būti laikinas. Kaip jau skelbėme, tokių garantijų, kokios suteiktos kariškiams, neturi nei pareigūnai, nei pedagogai, nei kiti iš biudžeto išlaikomi dirbantieji.

Bus mažinami profesinės karo tarnybos karių, turinčių viršilos ir aukštesnį laipsnį (išskyrus leitenanto), tarnybiniai atlyginimai. Taip pat bus mažinamos Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie KAM karių, einančių pareigas nuo specialisto iki direktoriaus, tarnybinio atlyginimo dalys, priklausomos nuo pareigų, ir jaunesniojo puskarininkio ir aukštesnį karinį laipsnį turinčių AOTD karių tarnybinio atlyginimo dalys, priklausomos nuo laipsnio.

Profesinės karo tarnybos karių atlyginimai bus mažinami vadovaujantis tais pačiais principais kaip ir mažinant valstybės tarnautojų pareigybines algas ir atsižvelgiant į karių laipsnius, pareigas bei ištarnautų metų skaičių: didesnių atlyginimų koeficientai bus mažinami didesne, o mažesnių - atitinkamai, mažesne procentų dalimi, t. y. nuo 0,5 iki 6,5 procento.

Vyriausybė taip pat pritarė KAM siūlymui beveik perpus sumažinti pirmų tarnybos metų tarnybinius atlyginimus eilinio ar jūreivio karinį laipsnį turintiems kariams. Šis siūlymas susijęs su svarstoma nauja karinio parengimo koncepcija, kuri numato organizuoti būtinuosius karinius mokymus, po kurių būtų vykdoma kandidatų atranka dėl tinkamumo profesinei karo tarnybai.

Pradėjus įgyvendinti šią koncepciją ir pirmais metais taikant sumažintą atlyginimo koeficientą, 2010 metais turint tuos pačius skirtus asignavimus bus galima pakviesti 300 karių į būtinuosius karinius mokymus ir papildomai sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis su maždaug dviem šimtais karių - iš viso su daugiau nei pusketvirto šimto eilinių ar jūreivių (nesumažinus tarnybinius atlyginimus eilinio ar jūreivio karinį laipsnį turintiems kariams, profesinės karo tarnybos sutarys būtų galima sudaryti tik su 170 karių).

KAM nuomone, pirmųjų ir vėlesnių tarnybos metų karių atlyginimo koeficientų skirtumas atspindės situaciją, kai eiliniai ar jūreiviai po 12 savaičių būtinųjų mokymų tapę profesinės karo tarnybos kariais, savo kompetencija, įgūdžiais ir atliekamų užduočių sudėtingumu neprilygsta tiems kariams, kurie buvo ruošiami ir vykdė užduotis ilgiau nei metus.

Šiemet profesinės karo tarnybos karių atlyginimai mažinami jau antrą kartą - liepą buvo sumažinti vyriausiojo puskarininkio, majoro ir aukštesnį karinį laipsnį turinčių karių tarnybiniai atlyginimai, taip pat kariams mokami priedai už pareigas, susijusias su didesne vadų atsakomybe. Per abu profesinės karo tarnybos karių atlyginimų mažinimus, 2010 metais iš viso bus sutaupyta apie 4,4 mln. Lt. Karių, kaip ir valstybės tarnautojų atlyginimai, taip pat mažėjo Seimui patvirtinus sumažintą pareiginės algos bazinį dydį.


Šiame straipsnyje: Juknevičienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių