V.V.Margevičienė: dalį vaikų rastume pristabdę pašalpų mokėjimą tėvams

Rasti nežinia kur esančius per 2,5 tūkst. vaikų galėtų padėti pašalpų mokėjimo pristabdymas jų tėvams, mano Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

„Įsivaizduoju, dalį iš tų 2000 vaikų rastume momentaliai, jeigu pristabdytume pašalpų mokėjimą. Patys ateitų ir pasirūpintų, kad vaikas rugsėjo 1-ąją būtų mokykloje“, - trečiadienį per komisijos posėdį sakė V.V.Margevičienė.

„Pašalpas sugeba sumokėti, o surasti, kur vaikai nesugeba“, - valdžios institucijų veikla stebėjosi komisijos narys Gintaras Songaila.

Naujausiais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje nerandama 2667 vaikų iki 16 metų. Jie užregistruoti kaip gimę Lietuvoje, bet niekada nelankė mokyklos mūsų šalyje.

Švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vedėjo Rolando Zuozos tvirtinimu, rudenį ir kitų metų pradžioje dingusių vaikų skaičių bus galima patikslinti, nes bus patobulintos informacinės duomenų bazės.

Mat iki šiol duomenų bazės nebuvo susijusios, nesutampa ten pateikiami duomenys.Policijos departamento atstovė Kristina Smirnova teigė, kad policija kasmet pagal savo kompetenciją ieško apie 1 tūkst. dingusių vaikų ir daugumą jų randa. Tačiau kol tėvai ar globėjai nesikreipia dėl dingusio vaiko, policija jokio tyrimo pradėti negali.

Kiti komisijos posėdyje dalyvavę pareigūnai svarstė, kad vaikai, kurių šiuo metu ieškoma, gali būti gimę užsienyje, tačiau užregistruoti kaip gimę Lietuvoje.Komisijos narys Algirdas Sysas siūlė keisti įstatymus, kad policija galėtų pradėti ieškoti vaikų ir neturėdama tėvų ar globėjų kreipimosi.„Jeigu nerandame metus ar pusmetį vaiko, kuris nelanko mokyklos, gal tai būtų akstinas pradėti normalią paiešką“, - svarstė parlamentaras.

Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo komisija nutarė kreiptis į Vyriausybę dėl 2667 vaikų paieškos. Taip pat jos prašoma peržiūrėti teisės aktus ir jų pakeitimus Seimui pateikti jau rudens sesijos pradžioje rugsėjį.

Pernai Vyriausybėje buvo sudaryta darbo grupė dėl mokyklų nelankančių ir nežinia kur esančių vaikų paieškos.

Darbo grupės ataskaitoje teigiama, kad 2011-2012 mokslo metais buvo 13 tūkst. 462 nesimokančių vaikų nuo 7 iki 16 metų. Tai tokie moksleiviai, apie kuriuos duomenys yra Gyventojų registre, bet jie nefigūruoja Mokinių registre.

Šis skaičius sumažėjo savivaldybėms, kitoms valstybės institucijoms patikslinus turimus duomenis.Savivaldybėms patikrinus duomenis apie daugumą (84 proc.) nesimokančių vaikų, nustatyta, kad, pavyzdžiui, 64 proc. arba 8 tūkst. 593 nesimokantys 7-16 metų vaikai išvykę į užsienį ir nedeklaruotas jų gyvenamosios vietos pakeitimas, 85 nesimokė dėl neįgalumo.

Darbo grupė siūlė tobulinti gyvenamosios vietos deklaravimą reglamentuojančius teisės aktus, nustatyti, kaip Švietimo informacinių technologijų centras, kuriantis registrą apie nesimokančius ir mokyklos nelankančius vaikus, turi būti informuojamas apie užsienyje besimokančius diplomatų ir kitus ten mokytis išvykusius vaikus, kurie esą dabar gali patekti į nesimokančiųjų sąrašą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žiobiene

Žiobiene portretas
Auuuuuuuū, kur tu

zzz

zzz portretas
vargsai jus vargsai,jau seniai seniai tie vaikai kuriu jus nerandat,gauna pasalpas uzsieny,ir tuo paciu Europos sajunga islaiko Lietuvos piliecius ,o jus nieko jiems nemokat ,todel kad Lietuva jau seniai pikta pamote savo vaikams,tai taupykit nors cia pinigus ,valdzia kaip GEGUTE primete savo vaikus kitoms valstybems ,tik kurstot nesantaika tokiais pranesimais.Jei nors vienas is tevu dirba uzsieny vaikas gauna pasalpa ne is lietuvos o is europos fondu! melagiai.

vincei

vincei portretas
o kaip rast nezinia kur esancius tevus?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių